СЕПТОАКВА® (SEPTOAQUA)

Склад і форма випуску

СЕПТОАКВА® ДЛЯ ДОРОСЛИХ
спрей назальний флакон 30 мл, № 1
Ціни в аптеках
натрію хлорид ― 8,8 мг;
магнію сульфат гептагідрат ― 2,5 мг;
магнію хлорид гексагідрат ― 1,8 мг;
кальцію хлорид дигідрат ― 0,5 мг;
натрію гідрокарбонат ― 0,1 мг;
вода очищена..
СЕПТОАКВА® ДЛЯ ДІТЕЙ
спрей назальний флакон 30 мл, № 1
Ціни в аптеках
натрію хлорид ― 8,8 мг;
магнію сульфат гептагідрат ― 2,5 мг;
магнію хлорид гексагідрат ― 1,8 мг;
кальцію хлорид дигідрат ― 0,5 мг;
натрію гідрокарбонат ― 0,1 мг;
вода очищена..
№ 14037/2014 від 27.06.2014

Характеристика

носова порожнина грає істотну роль в захисті нижніх дихальних шляхів від шкідливого впливу газів, аерозолів і патогенів. Вона є контактною зоною, яка очищає повітря, що вдихає людина, від частинок і водорозчинних летючих сполук, зволожує і нагріває його. Слизова оболонка носа є першою точкою контакту з поданими в організм під час вдиху антигенами і патогенами; отже, має вирішальне значення для імунного захисту. Епітелій дихальних шляхів опосередковує дію вродженого і адаптивного імунітету, підтримує цілісність клітин і сприяє самовідновленню.

Порушення бар’єрної функції епітелію з підвищеною проникністю є основою патогенезу багатьох захворювань слизової оболонки носа, зокрема алергічної патології і рецидивуючих інфекцій.

Миготливий епітелій затримує чужорідні тіла у тонкому поверхневому шарі слизу. Носовий слиз є в’язкопружним гелем, який утворює на поверхні слизової оболонки носа тонку захисну плівку завтовшки 10–15 мкм, що діє як бар’єр проти зовнішніх патогенів та має антиоксидантні, антипротеазні і антимікробні властивості. У звичайних умовах слиз має здатність захоплювати бактерії і віруси.

Близько 80–100% частинок розміром понад 4–12,5 мкм затримуються на слизовому покриві і видаляються. За мукоциліарний кліренс, при якому транспорт виділень спрямовується до хоан, відповідальні війчасті клітини миготливого епітелію. Кількість, структура і скоординований хід війок так само важливі, як і біохімічні, фізичні та хімічні властивості слизу. Для ефективного очищення слизових оболонок має бути добре структурована взаємодія між війками і носовим слизом, який переміщається до задньої частини носоглотки.

Очищення слизових оболонок є однією з основних функцій, необхідних для підтримки здоров’я і захисту носа. При запаленні, вдиханні забрудненого повітря з низькою вологістю мукоциліарний кліренс порушується, що призводить до рясного і надмірного скупчення слизу підвищеної в’язкості, створюючи середу для росту і накопичення патогенів.

Назальне використання ізотонічного р-ну мінеральних солей, які містяться у медичному виробі СептоАква, допомагає розрідженню слизу та, відповідно, видаленню з носової порожнини його надмірної кількості з патогенами та частинками пилу, алергенами, подразниками, вилученню корок, сприяє нормалізації функціонування війчастого епітелію і поліпшує носове дихання.

Рекомендації по використанню

СептоАква спрей назальний, р-н можна щодня використовувати дорослим і дітям у таких випадках:

  • щоденна гігієна;
  • схильність слизової оболонки до непомірного пересихання (зокрема на холодному або жаркому повітрі);
  • низька вологість повітря, забруднене повітря, наявність кондиціонерів чи центрального опалення у приміщенні;
  • гострі і хронічні захворювання (у тому числі алергічні) носової порожнини і додаткових пазух носа (як додатковий засіб для видалення густого слизу).

Дорослі використовують спрей назальний СептоАква для дорослих по 1–2 впорскування у кожний носовий хід кілька разів на добу.

Дітям у віці ≥1 року використовують спрей назальний СептоАква для дітей по 1–2 впорскування у кожний носовий хід кілька разів на добу; дітям у віці <1 року використовують СептоАква для дітей по 1 впорскуванню у кожний носовий хід кілька разів на добу.

Медичний виріб СептоАква випускається у пластиковому контейнері з дозуючим пульверизатором з клапаном. У контейнері міститься 30 мл р-на спрею назального.

З пульверизатора знімають захисну кришку. До того, як використати вперше, необхідно кілька разів розпилити р-н у повітря, щоб утворилися дрібні бризки.

Окремим спреєм може користуватися тільки одна людина.

Дорослі та діти віком ≥1 року. Кінчик пульверизатора вводять у ніздрю та натискають на головку пульверизатора. Під час впорскування роблять легкий вдих через ніс. Голову назад не відхиляють. Повторюють процедуру для другого носового ходу.

Діти у віці <1 року. До проведення процедури нагрівають флакон із розчином у теплій воді (до температури тіла). Дитину укладають чи тримають її на руках. Повертають голову дитини на бок, обережно вводять кінчик пульверизатора у ніздрю і розміщують у положенні вгору. Голову дитини назад не відхиляють. Натискають на головку пульверизатора. Повторюють процедуру для іншого носового ходу, після чого видаляють надлишки слизу з носової порожнини. Чистою серветкою витирають ніс дитини. При необхідності можна повторити процедуру кілька разів на добу. Після кожного використання протирають кінчик пульверизатора серветкою і закривають кришкою.

Під час одного натискання головки пульверизатора впорскується така кількість продукту: СептоАква для дітей — 45 мг, СептоАква для дорослих — 100 мг.

Протипоказання

гіперчутливість до будь-яких складових спрею назального.

Побічна дія

у дуже рідких випадках використання СептоАква для дітей можливі алергічні реакцій.

Особливості застосування

не є лікарським засобом. Якщо у хворого наявна ринорея у супроводі кашлю, утруднення дихання або лихоманки, необхідна консультація лікаря.

Можливе застосування спрею сумісно з лікарськими препаратами, які використовують у терапії риніту.

Можна застосовувати вагітним та у період годування грудьми.

Протипоказань для використання в період вагітності та годування груддю не виявлено.

Умови зберігання

при температурі ≤25 °С.

Дата додавання: 08.07.2020 р.
© Компендіум 2019

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують СЕПТОАКВА

Алергічний риніт МКХ J30.4
Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Гострий риніт МКХ J00
Гострий синусит МКХ J01.9
Катаральний риніт МКХ J00
geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko