Всі працюючі аптеки України
Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Септоаква®

(Septoaqua)
Виробник:

Склад і форма випуску

Септоаква® для дорослих
натрію хлорид ― 8,8 мг;
магнію сульфат гептагідрат ― 2,5 мг;
магнію хлорид гексагідрат ― 1,8 мг;
кальцію хлорид дигідрат ― 0,5 мг;
натрію гідрокарбонат ― 0,1 мг;
вода очищена.
Септоаква® для дітей
натрію хлорид ― 8,8 мг;
магнію сульфат гептагідрат ― 2,5 мг;
магнію хлорид гексагідрат ― 1,8 мг;
кальцію хлорид дигідрат ― 0,5 мг;
натрію гідрокарбонат ― 0,1 мг;
вода очищена.
Класифікація

Характеристика

носова порожнина грає істотну роль в захисті нижніх дихальних шляхів від шкідливого впливу газів, аерозолів і патогенів. Вона є контактною зоною, яка очищає повітря, що вдихає людина, від частинок і водорозчинних летючих сполук, зволожує і нагріває його. Слизова оболонка носа є першою точкою контакту з поданими в організм під час вдиху антигенами і патогенами; отже, має вирішальне значення для імунного захисту. Епітелій дихальних шляхів опосередковує дію вродженого і адаптивного імунітету, підтримує цілісність клітин і сприяє самовідновленню.

Порушення бар’єрної функції епітелію з підвищеною проникністю є основою патогенезу багатьох захворювань слизової оболонки носа, зокрема алергічної патології і рецидивуючих інфекцій.

Миготливий епітелій затримує чужорідні тіла у тонкому поверхневому шарі слизу. Носовий слиз є в’язкопружним гелем, який утворює на поверхні слизової оболонки носа тонку захисну плівку завтовшки 10–15 мкм, що діє як бар’єр проти зовнішніх патогенів та має антиоксидантні, антипротеазні і антимікробні властивості. У звичайних умовах слиз має здатність захоплювати бактерії і віруси.

Близько 80–100% частинок розміром понад 4–12,5 мкм затримуються на слизовому покриві і видаляються. За мукоциліарний кліренс, при якому транспорт виділень спрямовується до хоан, відповідальні війчасті клітини миготливого епітелію. Кількість, структура і скоординований хід війок так само важливі, як і біохімічні, фізичні та хімічні властивості слизу. Для ефективного очищення слизових оболонок має бути добре структурована взаємодія між війками і носовим слизом, який переміщається до задньої частини носоглотки.

Очищення слизових оболонок є однією з основних функцій, необхідних для підтримки здоров’я і захисту носа. При запаленні, вдиханні забрудненого повітря з низькою вологістю мукоциліарний кліренс порушується, що призводить до рясного і надмірного скупчення слизу підвищеної в’язкості, створюючи середу для росту і накопичення патогенів.

Назальне використання ізотонічного р-ну мінеральних солей, які містяться у медичному виробі СептоАква, допомагає розрідженню слизу та, відповідно, видаленню з носової порожнини його надмірної кількості з патогенами та частинками пилу, алергенами, подразниками, вилученню корок, сприяє нормалізації функціонування війчастого епітелію і поліпшує носове дихання.

Рекомендації по використанню

СептоАква спрей назальний, р-н можна щодня використовувати дорослим і дітям у таких випадках:

  • щоденна гігієна;
  • схильність слизової оболонки до непомірного пересихання (зокрема на холодному або жаркому повітрі);
  • низька вологість повітря, забруднене повітря, наявність кондиціонерів чи центрального опалення у приміщенні;
  • гострі і хронічні захворювання (у тому числі алергічні) носової порожнини і додаткових пазух носа (як додатковий засіб для видалення густого слизу).

Дорослі використовують спрей назальний СептоАква для дорослих по 1–2 впорскування у кожний носовий хід кілька разів на добу.

Дітям у віці ≥1 року використовують спрей назальний СептоАква для дітей по 1–2 впорскування у кожний носовий хід кілька разів на добу; дітям у віці <1 року використовують СептоАква для дітей по 1 впорскуванню у кожний носовий хід кілька разів на добу.

Медичний виріб СептоАква випускається у пластиковому контейнері з дозуючим пульверизатором з клапаном. У контейнері міститься 30 мл р-на спрею назального.

З пульверизатора знімають захисну кришку. До того, як використати вперше, необхідно кілька разів розпилити р-н у повітря, щоб утворилися дрібні бризки.

Окремим спреєм може користуватися тільки одна людина.

Дорослі та діти віком ≥1 року. Кінчик пульверизатора вводять у ніздрю та натискають на головку пульверизатора. Під час впорскування роблять легкий вдих через ніс. Голову назад не відхиляють. Повторюють процедуру для другого носового ходу.

Діти у віці <1 року. До проведення процедури нагрівають флакон із розчином у теплій воді (до температури тіла). Дитину укладають чи тримають її на руках. Повертають голову дитини на бок, обережно вводять кінчик пульверизатора у ніздрю і розміщують у положенні вгору. Голову дитини назад не відхиляють. Натискають на головку пульверизатора. Повторюють процедуру для іншого носового ходу, після чого видаляють надлишки слизу з носової порожнини. Чистою серветкою витирають ніс дитини. При необхідності можна повторити процедуру кілька разів на добу. Після кожного використання протирають кінчик пульверизатора серветкою і закривають кришкою.

Під час одного натискання головки пульверизатора впорскується така кількість продукту: СептоАква для дітей — 45 мг, СептоАква для дорослих — 100 мг.

Протипоказання

гіперчутливість до будь-яких складових спрею назального.

Побічна дія

у дуже рідких випадках використання СептоАква для дітей можливі алергічні реакцій.

Особливості застосування

не є лікарським засобом. Якщо у хворого наявна ринорея у супроводі кашлю, утруднення дихання або лихоманки, необхідна консультація лікаря.

Можливе застосування спрею сумісно з лікарськими препаратами, які використовують у терапії риніту.

Можна застосовувати вагітним та у період годування грудьми.

Протипоказань для використання в період вагітності та годування груддю не виявлено.

Умови зберігання

при температурі ≤25 °С.

Інструкція
Дата додавання: 29.10.2021 р.
© Компендіум 2019
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko