• Кабинет
 • БАРБОВАЛ® капсули (BARBOVAL® capsules)

  Склад і форма випуску

  капсули тверді блістер, № 10, 30Ціни в аптеках
  1 капсула містить: етилового ефіру α-бромізовалеріанової кислоти – 10 мг, розчину ментолу в ментиловому ефірі кислоти ізовалеріанової – 46 мг, фенобарбіталу– 9,8 мг;
  допоміжні речовини: олія рицинова, лактози моногідрат (200), целюлоза мікрокристалічна 102, кросповідон, кальцію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний..
  № UA/1196/02/01 від 04.09.2015 до 04.09.2020
  C

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка.

  Барбовал – комбінований лікарський засіб, терапевтична дія якого зумовлена фармакологічними властивостями компонентів, що входять до його складу. Етиловий ефір α-бромізовалеріанової кислоти чинить рефлекторну, заспокійливу і спазмолітичну дію, що зумовлена зниженням рефлекторної збудливості в центральних відділах нервової системи і посиленням процесів гальмування в нейронах кори та підкіркових структур головного мозку, а також зниженням активності центральних судинорухових центрів та місцевою прямою спазмолітичною дією на гладку мускулатуру.

  Фенобарбітал пригнічує активуючий вплив центрів ретикулярної формації середнього і довгастого мозку на кору великих півкуль, тим самим зменшуючи потоки збудливих впливів на кору головного мозку та підкіркові структури. Зменшення активуючих впливів виявляє, залежно від дози, заспокійливий, транквілізуючий та снодійний ефект. Барбовал зменшує збудливі впливи на судинорухові центри, коронарні і периферичні судини, знижуючи загальний артеріальний тиск, усуваючи і попереджаючи спазми судин, особливо серцевих.

  Ментол в ментиловому ефірі кислоти ізовалеріанової заспокійливо впливає на центральну нервову систему, уповільнює перистальтику шлунка та кишечнику, зменшує метеоризм, чинить також помірну рефлекторну судинорозширювальну та спазмолітичну дію.

  Показання БАРБОВАЛ капсули

  неврози, що супроводжуються підвищеною збудливістю, безсонням; істерія; у складі комплексного лікування легких нападів стенокардії, артеріальної гіпертензії у початковій стадії; тахікардії функціонального генезу; при спазмах шлунка та кишечнику, метеоризмі.

  Застосування БАРБОВАЛ капсули

  Барбовал приймати внутрішньо. Зазвичай дорослим слід приймати по 1-2 капсули 2-3 рази на добу протягом 10-15 днів. Приймати препарат краще за 20-30 хвилин до їди. Після перерви в 10-15 днів курс лікування можна повторити. Максимальна добова доза – 6 капсул.

  Протипоказання

  підвищена чутливість до будь-яких компонентів препарату, печінкова та ниркова недостатність, печінкова порфірія, виражена артеріальна гіпотензія, гострий інфаркт міокарда, тяжка серцева недостатність, цукровий діабет, депресія, міастенія, алкоголізм, наркотична і медикаментозна залежності, респіраторні захворювання з задишкою, обструктивний синдром. Препарат не застосовувати дітям, вагітним і жінкам, які годують груддю.

  Побічна дія

  зазвичай препарат переноситься добре. Можливий розвиток наступних побічних реакцій:

  з боку травної системи: запори, відчуття тяжкості в епігастральній ділянці, при тривалому застосуванні – порушення функції печінки, нудота, блювання;

  з боку нервової системи: слабкість, атаксія, порушення координації рухів, ністагм, галюцинації, парадоксальне збудження, зниження концентрації уваги, втомлюваність, сповільненість реакцій, головний біль, когнітивні порушення, сплутаність свідомості, сонливість, легке запаморочення;

  з боку органів кровотворення: анемія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз;

  з боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія, брадикардія;

  з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, алергічні реакції, у т.ч. шкірне висипання, свербіж, кропив’янка);

  з боку шкіри та слизових оболонок: синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз;

  з боку опорно-рухового апарату: при тривалому застосуванні засобів, що містять фенобарбітал, існує ризик порушення остеогенезу;

  інше: утруднене дихання.

  Тривалий прийом препаратів, що містять бром, може призвести до отруєння бромом, яке характеризується такими симптомами: пригнічення центральної нервової системи, депресивний настрій, сплутаність свідомості, атаксія, апатія, кон’юнктивіт, риніт, сльозотеча, акне або пурпура.

  Особливості застосування

  наявність у складі лікарського засобу фенобарбіталу може призвести до ризику розвитку синдрому Стівенса-Джонсона та Лайєлла, що є найбільш імовірним у перші тижні лікування. Не рекомендується тривале застосування через небезпеку розвитку медикаментозної залежності, можливого накопичення брому в організмі та розвитку отруєння бромом. У випадках, коли біль у ділянці серця не минає після прийому препарату, необхідно звернутися до лікаря для виключення гострого коронарного синдрому. Слід обережно призначати препарат при декомпенсованій серцевій недостатності, артеріальній гіпотензії, гіперкінезах, гіпертиреозі, гіпофункції надниркових залоз, гострому і постійному болю, гострій інтоксикації лікарськими засобами.

  Олія рицинова, що входить до складу препарату, може спричинити розлад шлунка та діарею.

  Препарат містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати препарат.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Препарат не застосовувати жінкам у період вагітності або годування груддю.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  Препарат може спричиняти сонливість та запаморочення, тому в період лікування пацієнтам не рекомендується працювати з небезпечними механізмами та керувати транспортними засобами.

  Діти. Досвіду застосування препарату для лікування дітей немає, тому препарат не застосовують у педіатричній практиці.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  одночасне застосування з нейролептиками і транквілізаторами потенціює, а зі стимуляторами центральної нервової системи – ослабляє дію кожного компонента препарату. Барбовал, що містить у своєму складі похідні барбітурової кислоти, підсилює дію місцевоанестезуючих, знеболюючих та снодійних засобів. Алкоголь посилює ефекти препарату і може підвищувати його токсичність. Дія препарату посилюється на тлі застосування препаратів вальпроєвої кислоти. Наявність у складі Барбовалу фенобарбіталу може індукувати ферменти печінки, і це робить небажаним його одночасне застосування з медикаментами, що метаболізуються в печінці (з похідними кумарину – непрямими антикоагулянтами, гризеофульвіном, глюкокортикоїдами, пероральними протизаплідними засобами, серцевими глікозидами, протимікробними, противірусними, протигрибковими, протиепілептичними, протисудомними, психотропними, пероральними цукрознижуючими, гормональними, імуносупресивними, цитостатичними, антиаритмічними, антигіпертензивними лікарськими засобами), оскільки їх ефективність буде знижуватись у результаті більш високого рівня метаболізму.

  Інгібітори МАО пролонгують ефект фенобарбіталу. Рифампіцин може знижувати ефект фенобарбіталу.

  При одночасному застосуванні фенобарбіталу з препаратами золота збільшується ризик ураження нирок.

  При тривалому одночасному застосуванні фенобарбіталу з нестероїдними протизапальними препаратами існує ризик утворення виразки шлунка та кровотечі.

  Одночасне застосування фенобарбіталу із зидовудином посилює токсичність обох препаратів.

  Препарат підвищує токсичність метотрексату. Під час прийому препарату слід уникати вживання спиртних напоїв.

  Передозування

  при тривалому або частому застосуванні може відбуватися кумуляція препарату, що призводить до клінічних проявів передозування, а саме:

  · пригнічення центральної нервової системи, що усувається застосуванням стимуляторів ЦНС (кофеїн, кордіамін);

  · ністагму, атаксії, зниженню артеріального тиску, відхиленням у формулі крові.

  Проявами хронічного отруєння бромом є: депресія, апатія, риніт, кон’юнктивіт, геморагічний діатез, порушення координації рухів. Для усунення зазначених проявів призначається симптоматична терапія.

  Постійне тривале застосування препарату може спричинити звикання, медикаментозну залежність, абстинентний синдром, а раптове припинення застосування – синдром відміни. Тривале застосування препарату іноді супроводжується посиленням психодінамичної активності замість очікуваної седації.

  Симптоми передозування: пригнічення дихання, аж до його зупинки; пригнічення центральної нервової системи, аж до коми; пригнічення серцево-судинної діяльності, включаючи порушення ритму, зниження артеріального тиску, аж до колаптоїдного стану; нудота, слабкість, зниження температури тіла, зменшення діурезу.

  Лікування симптоматичне.

  Умови зберігання

  при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

  Діагнози, при яких застосовують БАРБОВАЛ капсули

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2018

  Рекомендовані аналоги БАРБОВАЛ капсули:

  Інструкція

  Ціни на БАРБОВАЛ капсули в містах України

  Вінниця 61.19 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, перехр. Коцюбинського Михайла / Замостянська, 37/28, тел.: +38043226714453.25 грн./уп.

  Дніпро 58.57 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, шосе Донецьке, 124, тел.: +38063457058453.75 грн./уп.

  Житомир 57.39 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, пл. Польова, 1/1, тел.: +38041255408149.25 грн./уп.

  Запоріжжя 59.37 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Запоріжжя, вул. Чумаченка, 3450.54 грн./уп.

  Івано-Франківск 59.45 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Івано-Франківськ, вул. Матейки, 21, тел.: +38067707697054.50 грн./уп.

  Київ 63.33 грн./уп.

  «АПТЕКА TAS» Київ, просп. Голосіївський, 106/2, тел.: +38044520505050.75 грн./уп.

  Кропивницький 59.81 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Тельнова Євгена, 2, тел.: +38052237101953.75 грн./уп.

  Луцьк 60.25 грн./уп.

  «ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Крилова, 4, тел.: +38033272411751.65 грн./уп.

  Львів 63.49 грн./уп.

  «ПУЛЬС» Львів, вул. Патона, 2/7, тел.: +38067477235548.40 грн./уп.

  Миколаїв 60.83 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Південна, 39, тел.: +38051222319653.75 грн./уп.

  Одеса 62.13 грн./уп.

  «ПОЛІМЕД» Одеса, вул. Балківська, 30, тел.: +38048752984948.43 грн./уп.

  Полтава 58.94 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +38067721037050.71 грн./уп.

  Рівне 59.37 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Петлюри, 19, тел.: +38036263449750.50 грн./уп.

  Суми 57.09 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Горького Максима, 39, тел.: +38054263184051.25 грн./уп.

  Тернопіль 61.86 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 4, тел.: +38035242368553.25 грн./уп.

  Ужгород 59.82 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +38063343175255.75 грн./уп.

  Харків 60.35 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, просп. Ювілейний, 89, тел.: +38063034606651.95 грн./уп.

  Херсон 60.11 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Потьомкінська, 10353.75 грн./уп.

  Хмельницький 61.2 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 69, тел.: +38067578532052.75 грн./уп.

  Черкаси 58.02 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Чорновола В'ячеслава, 51/1, тел.: +38073212764650.25 грн./уп.

  Чернігів 57.64 грн./уп.

  «ЕКОНОМІЯ» Новоселівка, вул. Шевченка, 58, тел.: +38093198990352.59 грн./уп.

  Чернівці 60.15 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 1149.99 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko