Хепілор (Happylor) (261966) - інструкція із застосування ATC-класифікація

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Аналоги
  • Діагнози
Хепілор (Happylor)

Хепілор інструкція із застосування

Склад

100 мл розчину містять гексетидину у перерахуванні на 100% речовину — 0,1 г, холіну саліцилату 80% у перерахуванні на 100% речовину — 0,5 г, хлорбутанолу гемігідрату у перерахуванні на 100% безводну речовину — 0,25 г;
допоміжні речовини: етанол 96%, сахарин натрію, полісорбат 20, кислота пропіонова, олія лимонна, олія анісова, ментол (левоментол), евкаліптол, вода очищена.

Гексетидин - 0,1 г/100 мл

Холіну саліцилат - 0,5 г/100 мл

Хлорбутанол гемігідрат - 0,25 г/100 мл

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка.
Дія препарату зумовлена трьома активними інгредієнтами.
Антибактеріальна та протигрибкова активність. Гексетидин має антибактеріальний вплив як на грампозитивні, так і на грамнегативні штами мікроорганізмів, як на аеробів, так і на анаеробів.
Слід відзначити, що на аеробні штами він має в основному бактеріостатичний вплив, бактерицидна дія — слабка. На анаеробні штами гексетидин має виражений бактерицидний вплив. Механізм дії полягає в конкурентній дії з тіаміном: структура гексетидину схожа на структуру тіаміну, необхідного для росту мікроорганізмів.
Протизапальна активність. Холіну саліцилат має аналгезуючу, жарознижувальну та протизапальну дію. Для лікування захворювань ротової порожнини.
Знеболювальна активність. Хлорбутанол має аналгезивну дію. Можна застосовувати, зокрема, в отоларингології (краплі у ніс, полоскання) та у стоматологічній практиці (аплікації та зрошення). Класично можна застосовувати як анестетик.
Фармакокінетика. Активні речовини фіксуються на слизовій оболонці ротової порожнини, звідки вони поступово вивільняються.

Показання Хепілор

місцеве лікування інфекційних захворювань і запальних процесів ротової порожнини та глотки: ангіни, гострі та хронічні тонзиліти, фарингіти, ларингіти; гінгівіти, стоматити, афти.
Догляд за ротовою порожниною після стоматологічних втручань.

Застосування Хепілор

розчин для ротової порожнини.
Застосовується як місцевий засіб для полоскання ротової порожнини.
Для одного полоскання ротової порожнини дорослим та дітям віком від 6 років: налити розчин у мірний стаканчик до позначки 10 мл і розчинити в 50 мл теплої води або 2 чайні ложки препарату розчинити в ¼ склянки теплої води. Від 2 до 4 полоскань на добу. Не ковтати. Курс лікування — не довше 5 днів.
Діти.
Не застосовувати препарат дітям віком до 6 років.
Спрей.
Застосовувати місцево для зрошення ротової порожнини.
Дорослим та дітям віком від 15 років: 1 розпилення 4-6 разів на добу.
Дітям віком від 6 до 15 років: 1 розпилення 2-3 рази на добу.
Курс лікування — не довше 5 днів.
Діти.
Застосовувати препарат дітям віком від 6 років.

Протипоказання

гіперчутливість до будь-якого компонента препарату. Атрофічний фарингіт. Бронхіальна астма або будь-які інші захворювання дихальних шляхів, пов’язані з їх гіперчутливістю.

Побічна дія

з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи кропив’янку, ангіоневротичний набряк, ларингоспазм, бронхоспазм.
З боку нервової системи: агевзія, дисгевзія, зміна смакових відчуттів протягом 48 годин (відчуття «солодкого» може двічі змінюватися на відчуття «гіркого»).
З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: кашель, задишка.
З боку травної системи: сухість у роті, дисфагія, збільшення слинних залоз, біль при ковтанні. При випадковому проковтуванні препарату можуть виникнути шлунково-кишкові розлади, насамперед нудота і блювання.
З боку шкіри і підшкірної клітковини: алергічний контактний дерматит, шкірні реакції (висипання).
Загальні порушення та місцеві прояви : місцеві реакції — оборотна зміна кольору зубів і язика; чутливість слизової оболонки, а саме — печіння, відчуття оніміння; подразнення (болісність, відчуття жару, свербіж) язика та/або слизової оболонки ротової порожнини; зниження чутливості; парестезія слизової оболонки; запалення; пухирці; виникнення виразок на слизовій оболонці, відчуття першіння у горлі, набряк у місці контакту, сухість слизової оболонки носа/горла.
При виникненні будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату і обов’язково звернутися до лікаря.

Особливості застосування

при застосуванні препарат не ковтати та уникати контакту з очима, оскільки препарат містить етанол.
Препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам з епілепсією. Препарат може зменшувати епілептичний поріг та спричинити судоми у дітей.
З обережністю застосовувати пацієнтам зі схильністю до алергічних реакцій, включаючи БА, особливо у пацієнтів з алергією до ацетилсаліцилової кислоти.
При появі ознак гіперчутливості до препарату його застосування слід негайно припинити.
Оскільки препарат містить етанол, його слід з обережністю призначати пацієнтам із захворюванням печінки.
Не рекомендується тривале застосування, оскільки може змінитися природний мікробний баланс ротової порожнини та горла, де є ризик бактеріального та грибкового розповсюдження.
При появі загальних клінічних ознак бактеріальної інфекції слід призначити загальну антибактеріальну терапію.
Якщо симптоми зберігаються довше 5 днів та/або температура тіла підвищена, необхідно переглянути тактику лікування.
При посиленні запалення лікування препаратом слід відмінити.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Дані досліджень у людей щодо можливості проникнення крізь плаценту та екскреції у грудне молоко гексетидину відсутні, тому препарат не слід застосовувати у період вагітності або годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Препарат містить етанол. Водіям не рекомендується керувати автомобілем протягом 30 хвилин після застосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

не застосовувати разом з препаратами, що містять антисептики (може бути взаємодія з іншими антисептичними лікарськими засобами).
Гексетидин може бути інактивований лужними розчинами.

Передозування

повідомлень щодо передозування лікарського засобу не надходило.
Внаслідок всмоктування достатньої кількості розчину у ротовій порожнині може виникнути алкогольна інтоксикація через вміст етилового спирту.
Концентрація гексетидину в препараті не є токсичною, якщо використовувати його за призначенням.
Виникнення гострої алкогольної інтоксикації малоймовірне. Якщо дитина проковтнула значну дозу препарату, може виникнути алкогольна інтоксикація через вміст етилового спирту.
Не відзначалося випадків надмірного застосування гексетидину, що призводило до виникнення реакцій гіперчутливості.
Лікування передозування є симптоматичним, але рідко є необхідним. У випадку проковтування дитиною вмісту флакона слід негайно звернутися до лікаря. Необхідно розглянути можливість проведення промивання шлунка протягом 2 годин після ковтання та вжити заходів щодо усунення ознак алкогольної інтоксикації.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.
Зберігати у недоступному для дітей місці.