Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)
Лікарські препаратиЕНЗИМТАЛ (ENZYMTAL)

ЕНЗИМТАЛ (ENZYMTAL)

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Аналоги
ЕНЗИМТАЛ (ENZYMTAL)

Форми випуску та упаковки

Ензимтал драже від Дженом Біотек
№100
від 408,50 грн
Класифікація
Категорія відпуску
Без рецепта
Лікарські засоби
A09A A02 Поліферментні препарати (ліпаза, протеаза та ін.)
Форми випуску за NFC
ABA Таблетки, вкриті оболонкою

Драже.

Основні фізико-хімічні властивості: драже, вкриті оболонкою, білого кольору, двоопуклі, круглі, гладкі з обох боків.

Засоби, що покращують травлення, включаючи ферменти. Препарати ферментів.

Код АТХ А09А А.

Фармакодинаміка.

Ензимтал — комбінований препарат, що містить необхідні компоненти для швидкого зняття диспепсії та контролю за метеоризмом і абдомінальним дискомфортом.

Ензимтал містить діастазу фунгальну (α- і ß-амілазу) та папаїн, які діють як ферменти. Діастаза фунгальна сприяє засвоєнню їжі, багатої на вуглеводи. Амілолітичний фермент діастаза фунгальна має специфічну активність відносно перетворення крохмалю в декстрозу, мальтозу. При недостатності цього ферменту уповільнюється процес гідролізу, що сприяє утворенню вуглекислого газу (з’являються неприємні відчуття у животі). Ступінь амілолітичної активності діастази фунгальної, що міститься в драже Ензимтал, становить 1:1200. Тобто 1 частина діастази фунгальної розщеплює 1200 частин вареного крохмалю, що надходить з їжею.

Папаїн — речовина рослинного походження, це суміш ферментів, одержаних із соку нестиглих плодів папаї (Carica Papaya), складається із суміші папаїну і хімопапаїну, має широку протеолітичну активність. Може застосовуватись пацієнтами зі зниженою або збереженою кислотоутворювальною функцією шлунка.

Дія ферментів, що входять до складу Ензимталу, перевищує ефект, спричинений кожним ферментом окремо.

Симетикон (диметилполісилоксан) — нетоксична інертна поверхнево-активна речовина з властивостями піногасника на основі кремнію. Симетикон зменшує утворення газу в кишечнику. Він діє шляхом зменшення поверхневого натягу пухирців газу, що утворюються в кишечнику при метеоризмі. Звільнений газ абсорбується або видаляється природним шляхом. Симетикон не впливає на шлункову секрецію і на всмоктування харчових речовин. Симетикон зменшує здуття живота та біль, спричинений підвищеним метеоризмом. Симетикон значно поліпшує стан при метеоризмі, аерофагії, розладах травлення, всмоктування та виведення. Таким чином даний компонент є корисним додатком до ферментних складових препарату.

Вугілля активоване — ентеросорбент. Спеціально оброблене вугілля має велику поверхневу активність, адсорбує гази, алкалоїди, ендо- та екзотоксини та інші хімічні сполуки. Вугілля активоване у складі Ензимталу діє як ентеросорбент і детоксикуючий засіб, забезпечує адсорбцію газів та токсинів, що утворюються при розладі травлення, адсорбує речовини, що погано розчиняються, зменшує об’єм вмісту в кишечнику, і у такий спосіб полегшує стан при здутті живота та диспепсії, діючи комплексно разом з ферментами.

Нікотинамід бере участь як коензим у метаболізмі вуглеводів. Нікотинамідні коферменти (НАД і НАДФ) необхідні для життєдіяльності всіх клітин. Важливою функцією їх є участь у тканинному диханні (перша ланка дихального ланцюга) та енергетичному обміні клітини. Недостатня кількість цієї сполуки виникає зазвичай при незбалансованій дієті у пацієнтів старшого віку. Дефіцит нікотинаміду може призвести до зменшення кислоти у шлунку, що впливає на процеси травлення та кишкової абсорбції; внаслідок нестачі нікотинаміду може також виникнути непереносимість лактози, що є одним із механізмів, які лежать в основі виникнення діареї внаслідок недостатності даної сполуки.

Таким чином, Ензимтал сприяє нормалізації процесів травлення та усуненню симптомів диспепсії і здуття живота.

Фармакокінетика.

У шлунку через 30 хвилин після прийому всередину вивільняються діючі компоненти Ензимталу і починають взаємодію з їжею. Діастаза фунгальна, папаїн, симетикон, вугілля активоване не всмоктуються при пероральному прийомі. З усіх компонентів Ензимталу нікотинамід добре всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Процес всмоктування порушується при відсутності кислоти у шлунку, ентеритах, виразковій хворобі. Нікотинамід проникає у всі тканини, виділяється у незміненому вигляді шляхом екскреції нирками або після біотрансформації у печінці головним чином у метилнікотинамід.

Симптоматичне лікування диспепсії, метеоризму.

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів лікарського засобу.

Кишкова непрохідність, наявність виразки шлунково-кишкового тракту та шлунково-кишкові кровотечі. Обструктивні захворювання травного тракту. Порушення функції печінки.

Вугілля активоване, що входить до складу лікарського засобу, може знизити абсорбцію лікарських препаратів у системі травлення при одночасному застосуванні, тому інші препарати слід застосовувати за 2 години до або через 1 годину після прийому Ензимталу.

Вугілля активоване може забарвлювати калові маси в чорний колір.

Жінкам, які приймають пероральні протизаплідні препарати, рекомендується у період лікування препаратом використовувати інші засоби контрацепції.

При супутній фармакотерапії Ензимтал слід приймати за 1–1,5 години до або після прийому їжі у зв’язку з адсорбуючими властивостями вугілля активованого. Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам, які хворіли раніше на виразку шлунка та/або дванадцятипалої кишки, а також пацієнтам, хворим на цукровий діабет, подагру.

Допоміжні речовини

До складу лікарського засобу входить аспартам, який є похідним фенілаланіну, що небезпечно для хворих на фенілкетонурію.

Препарат містить лактозу. Якщо у Вас встановлено непереносимість деяких цукрів, проконсультуйтесь з лікарем, перш ніж приймати Ензимтал.

Не рекомендується застосування препарату у період вагітності або годування груддю.

Ензимтал не впливає на здатність керувати автомобілем та виконувати роботи, що потребують підвищеної уваги.

Дорослим і дітям віком від 14 років приймати по 2 драже 3 рази на добу під час прийому їжі. Дітям віком від 7 до 14 років — по 1 драже 3 рази на добу під час прийому їжі.

Драже не розжовувати, ковтати цілим, запивати невеликою кількістю рідини.

Тривалість лікування визначається лікарем індивідуально і залежить від перебігу захворювання.

Ензимтал не застосовувати дітям віком до 7 років.

Немає повідомлень про випадки навмисного або випадкового передозування.

Передозування нікотинаміду може спричинити біль у животі, посилення перистальтики, можлива нудота, інколи блювання.

У випадку передозування — промити шлунок, провести симптоматичну терапію.

Cпричинені нікотинамідом: в окремих випадках можуть проявлятися алергічні реакції у вигляді гіперемії шкіри, висипів (дрібноточкових, плямистих, уртикарних), іноді свербіж, підвищена чутливість або ідіосинкратичні реакції. При застосуванні великих доз можливий біль у животі, загострення виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, нудота, блювання, діарея, відчуття тепла у кінцівках, сухість шкіри, артеріальна гіпотензія, короткочасний головний біль, аритмія, порушення толерантності до глюкози.

Спричинені вугіллям активованим: можливі запор, діарея, нудота, блювання; при тривалому застосуванні можливий розвиток дефіциту вітамінів, гормонів, жирів, білків, що потребує відповідної лікарської медикаментозної корекції.

Побічної дії діастази фунгальної, папаїну, симетикону не спостерігали.

2 роки.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

По 10 драже у стрипі; по 1 або 10 стрипів у картонній коробці.

Без рецепта.

Дженом Біотек Пвт.Лтд.

Плот номер D-121, 122, 123, ЕмАйДіСі Малегаон, Тал. Сіннар, Насік 422103, штат Махараштра, Індія.