• Кабинет
 • СКІНОРЕН® (SKINOREN®)

  Склад і форма випуску

  крем 20 % туба 30 г, № 1Ціни в аптеках
  Азелаінова кислота
  20 %
  A
  гель 15 % туба 30 г, № 1Ціни в аптеках
  Азелаінова кислота
  15 %
  Допоміжні речовини: лецитин, тригліцериди із середньо-довгими ланцюгами, полісорбат 80, пропіленгліколь, кислота поліакрилова, натрію гідроксид, натрію едетат, вода очищена, бензойна кислота.
  гель 15 % туба 5 г, № 1Ціни в аптеках
  Азелаінова кислота
  15 %
  Допоміжні речовини: лецитин, тригліцериди із середньо-довгими ланцюгами, полісорбат 80, пропіленгліколь, кислота поліакрилова, натрію гідроксид, натрію едетат, вода очищена, бензойна кислота.
  № UA/1074/01/01 від 22.02.2019
  A

  Інструкція

  СКІНОРЕН® (SKINOREN®)

  ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

  Склад

  діючі речовини: 1 г крему містить 0,2 г мікронізованої азелаїнової кислоти;

  допоміжні речовини: кислота бензойна (E 210), cтеарилмакроголгліцериди, Kутина CBS (суміш моно-дигліцеридів, жирних кислот, тригліцеридів та восковий ефір), цетеарилоктаноат, пропіленгліколь, гліцерин 85%, вода очищена.

  Лікарська форма

  Крем.

  Основні фізико-хімічні властивості: білий непрозорий крем.

  Фармакотерапевтична група

  Місцеві засоби для лікування акне.

  Код АТХ

  D10A X03.

  Фармакологічні властивості

  Фармакодинаміка

  Азелаїнова кислота, діюча речовина Скінорен®, являє собою прямоланцюгову дикарбонову кислоту, наявну в природі, що позбавлена токсичності, тератогенності та мутагенності.

  Вважається, що терапевтичну ефективність крему Скінорен® при лікуванні акне зумовлюють його антимікробна дія та безпосередній вплив на фолікулярний гіперкератоз.

  Клінічно спостерігається значне зниження щільності колонізації Propionibacterium acnes і суттєве зменшення фракції вільних жирних кислот у ліпідах поверхні шкіри.

  Азелаїнова кислота in vitro і in vivo інгібує проліферацію кератиноцитів та нормалізує порушення процесів термінального диференціювання епідермісу при утворенні акне. У моделі вуха кролика азелаїнова кислота прискорює комедолізис тетрадекан-індукованих комедонів.

  При концентрації 0,31%-2,5% проявляється біоцидна дія після тривалого контакту протягом 30–120 хвилин проти грампозитивних та грамнегативних аеробних бактерій, анаеробних бактерій та грибів.

  Дослідження in vitro не продемонстрували наявності мутантних форм, стійких до азелаїнової кислоти, ані у Staphylococcus epidermidis, ані у Propionibacterium acnes.

  Фармакокінетика.

  Після нанесення крему азелаїнова кислота проникає в усі шари шкіри людини. Проникнення відбувається з більшою швидкістю через уражену шкіру, ніж через неушкоджену шкіру. Після одноразового нанесення на поверхню шкіри 1 г азелаїнової кислоти (5 г крему) підшкірно адсорбується 3,6% нанесеної дози.

  Частина азелаїнової кислоти, адсорбованої через шкіру, екскретується з сечею у незмінному вигляді. Інша частина розпадається шляхом β-окиснення на дикарбонові кислоти з коротшою довжиною ланцюга (С7, С5), що також були виявлені у сечі.

  Дослідження системної переносимості після повторного перорального та зовнішнього застосування азелаїнової кислоти не виявили жодних ознак того, що навіть в екстремальних умовах, наприклад, при нанесенні на велику площу та/або при оклюзії можна очікувати розвиток побічних ефектів.

  Клінічні характеристики

  Показання

  Лікування акне (вугрів звичайних), що характеризується наявністю комедонів, папул, пустул і маленьких вузликів.

  Протипоказання

  Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

  Дослідження взаємодії не проводили. Склад крему Скінорен® не дозволяє очікувати будь-яких небажаних взаємодій окремих компонентів, які б могли негативно вплинути на безпеку препарату. Під час контрольованих клінічних досліджень взаємодії з лікарськими засобами не спостерігалося.

  Особливості застосування

  Винятково для зовнішнього застосування.

  Не допускайте потрапляння крему Скінорен® в очі, ротову порожнину або на слизові оболонки. Якщо препарат випадково потрапив в очі, ротову порожнину або на слизові оболонки, негайно слід промити їх великою кількістю води. Якщо подразнення очей триває, рекомендується звернутися до лікаря. Після кожного нанесення крему Скінорен® слід вимити руки.

  Супутнє застосування косметичних продуктів, спиртових або агресивних миючих засобів, настоянок, в’яжучих або абразивних речовин або відлущувальних засобів слід обмежити під час лікування, наскільки це можливо.

  Бензойна кислота спричиняє помірне подразнення шкіри, очей та слизових оболонок. Пропіленгліколь може також спричиняти подразнення шкіри.

  У рідкісних випадках під час постреєстраційного нагляду повідомлялося про загострення бронхіальної астми у пацієнтів, які отримували азелаїнову кислоту.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Вагітність

  Не проводилося належних і добре контрольованих досліджень препаратів азелаїнової кислоти для зовнішнього застосування з участю вагітних жінок.

  Дослідження на тваринах не вказують на прямий або непрямий шкідливий вплив на перебіг вагітності, розвитку ембріона/плода, пологів або постнатального розвитку.

  Вагітним жінкам слід з обережністю застосовувати крем Скінорен®.

  Годування груддю

  Невідомо, чи секретується азелаїнова кислота у грудне молоко in vivo. Однак, експеримент in vitro продемонстрував, що може мати місце потрапляння діючої речовини у грудне молоко. Як очікується, розподіл азелаїнової кислоти у грудному молоці не може призвести до значних змін відносно її базового рівня, оскільки вона не концентрується у грудному молоці та менше, ніж 4% топічно нанесеної азелаїнової кислоти всмоктується системно (не збільшуючи при цьому ендогенну експозицію вказаної речовини вище фізіологічного рівня). Однак жінкам, які годують груддю, слід з обережністю застосовувати крем Скінорен®.

  Слід уникати контактів немовляти зі шкірою/груддю, обробленою препаратом.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  Крем Скінорен® не чинить жодного впливу на здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

  Спосіб застосування та дози

  Крем Скінорен® 2 рази на добу (вранці та ввечері) наносити на уражені ділянки шкіри і м'яко втирати. Приблизно 0,5 г = 2,5 см крему достатньо для всієї поверхні обличчя. Перед застосуванням крему Скінорен® шкіру слід ретельно промити водою та висушити. Також можна використати м'який косметичний очищувальний засіб.

  Важливим є регулярне застосування крему Скінорен® протягом усього курсу лікування.

  Тривалість курсу лікування може змінюватися залежно від індивідуального перебігу захворювання і визначається ступенем його вираженості.

  У пацієнтів із акне відчутне покращення спостерігається, як правило, приблизно через 4 тижні. Однак для досягнення оптимального результату рекомендується застосовувати препарат Скінорен® безперервно протягом кількох місяців. Існує клінічний досвід безперервного застосування препарату упродовж періоду до 1 року.

  У випадку надмірного подразнення шкіри (див. «Побічні ефекти») слід зменшити кількість крему для нанесення або частоту застосування крему Скінорен® до 1 разу на добу аж до зникнення подразнення. При необхідності терапію можна тимчасово перервати на кілька днів. Після короткого періоду лікування без помітних результатів необхідна повторна медична оцінка.

  Діти. Застосовувати підліткам віком від 12 років. Немає необхідності у корекції дози при призначенні крему Скінорен® підліткам віком від 12 років. Безпека та ефективність застосування крему Скінорен® дітям віком до 12 років не встановлена.

  Передозування

  Результати досліджень на гостру токсичність не вказують на існування будь-якого ризику виникнення гострої інтоксикації при одноразовому передозуванні (нанесенні крему на велику поверхню шкіри за умов, що є сприятливими для адсорбції) або при ненавмисному пероральному прийомі.

  Побічні реакції

  У клінічних дослідженнях побічні ефекти, що відзначалися найчастіше, включали печіння, свербіж та еритему у ділянці застосування.

  Частота побічних реакцій, що спостерігалися під час клінічних досліджень і наведені у таблиці, визначаються згідно з класифікацією MedDRA:

  дуже часто (≥1/10);

  часто (від ≥1/100 до <1/10);

  нечасто (від ≥1/1000 до <1/100);

  поодинокі (від ≥1/10000 до <1/1000);

  рідкісні (<1/10000), частота невідома (не може бути оцінена на підставі наявних даних).

  Система орган клас Дуже часто Часто Нечасто Поодинокі
  З боку шкіри та підшкірної клітковини Себорея, акне, депігментація шкіри Хейліт (запалення губ)
  Загальні розлади та стан місця застосування Печіння, свербіж та еритема у місці застосування Лущення, біль, сухість, зміна кольору шкіри та подразнення у місці застосування Парестезія, дерматит, дискомфорт та набряк у місці застосування Висипання (включаючи везикули), екзема, відчуття тепла, кропив'янка, та виразка у місці застосування
  Розлади з боку імунної системи Гіперчутливість та загострення бронхіальної астми

  Зазвичай місцеві подразнення шкіри минають із продовженням лікування.

  Під час постмаркетингових досліджень рідко повідомлялося про висипання. Упродовж постмаркетингових досліджень повідомлялося про загострення симптомів бронхіальної астми у пацієнтів, які застосовували азелаїнову кислоту (частота невідома).

  Застосування дітям

  У клінічних дослідженнях з участю дітей та підлітків віком від 12 років (454/1336; 34%) місцева переносимість була подібною до переносимості у дорослих пацієнтів.

  Термін придатності

  3 роки.

  Після першого відкриття термін зберігання становить 6 місяців.

  Умови зберігання

  Зберігати при температурі не вище 30 ºС у недоступному для дітей місці.

  Упаковка

  По 30 г у тубі, по 1 тубі у картонній коробці.

  Категорія відпуску

  Без рецепта.

  Виробник

  Байєр Хелскер Мануфактурінг С.Р.Л., Італія/

  Bayer Healthсare Manufacturing S.R.L., Italy.

  Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

  Віа Е Шерінг 21, 20090, Сеграте, Мілан, Італія/

  Via E Schering, 21, 20090, Segrate, Milano, Italy.

  ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

  Склад:

   

  діюча речовина: азелаїнова кислота;

  1 г гелю містить 0,15 г азелаїнової кислоти;

  допоміжні речовини: пропіленгліколь, полісорбат 80, лецитин, карбомер 980, тригліцериди середнього ланцюга, натрію гідроксид, динатрію едетат, кислота бензойна, вода очищена.

  Лікарська форма.

  Гель.

  Основні фізико-хімічні властивості: від білого до жовтувато-білого кольору непрозорий гель.

  Фармакотерапевтична група.

   

  Місцеві засоби для лікування акне. Код АТХ D10A Х03.

  Фармакологічні властивості.

   

  Фармакодинаміка.

  Акне

  Вважається, що терапевтичну ефективність гелю Скінорен® при лікуванні акне зумовлюють його протимікробна дія і прямий вплив на фолікулярний гіперкератоз.

  In vitro та in vivo азелаїнова кислота пригнічує проліферацію кератиноцитів та нормалізує порушені при акне термінальні процеси диференціації епідермісу.

  Клінічно спостерігаються значне зниження щільності колоній Propionibacterium acnes і значне зниження частки вільних жирних кислот у ліпідах на поверхні шкіри.

  Під час двох подвійних сліпих рандомізованих клінічних досліджень гель Скінорен® виявився значно ефективнішим за плацебо при оцінці медіани зменшення загального обсягу папул та пустул, та на 6% менш ефективним порівняно з бензоїл пероксидом 5% (p=0,056).

  Під час вказаних досліджень ефективність гелю Скінорен® для лікування комедонів оцінювали як вторинний параметр. Гель Скінорен® був ефективнішим за плацебо при оцінці медіани зменшення комедонів та менш ефективним порівняно з бензоїл пероксидом 5%.

  Розацеа

  Хоча патофізіологія розацеа ще не повністю відома, спеціалісти сходяться на думці, що запалення включає збільшення кількості різних ефекторних молекул, (таких як калікреїн-5 та кателіцидин), а також реактивних форм кисню (ROS), які беруть участь у прозапальних реакціях, що є центральним процесом при цьому захворюванні.

  Виявилося, що азелаїнова кислота модулює запальну відповідь у нормальних кератиноцитах людини шляхом: активації γ-рецепторів, що активуються проліфераторами пероксисом (PPARγ); інгібування трансактивації ядерного фактора kB (NF-kB); інгібування вироблення прозапальних цитокінів та інгібування вивільнення реактивних форм кисню (ROS) нейтрофілами, а також ефекту поглинання існуючих ROS.

  Крім того, спостерігалося, що азелаїнова кислота безпосередньо інгібує експресію калікреїну-5 та кателіцидину на трьох моделях: in vitro (кератиноцити людини), на шкірі мишей та на шкірі обличчя у пацієнтів із розацеа.

  Ці протизапальні властивості азелаїнової кислоти можуть мати значення при лікуванні розацеа.

  Тоді як клінічна значущість цих доказів щодо калікреїну-5 та кателіцидину, а також їх впливу на патофізіологію розацеа досі не повністю продемонстрована в межах одного широкого клінічного дослідження, очікується, що початкові дослідження на шкірі обличчя людини підтвердять результаті, отримані in vitro та на мишах.

  Під час двох плацебо-контрольованих клінічних досліджень папулопустулярної форми розацеа, що тривали 12 тижнів, гель Скінорен® продемонстрував статистично значущу перевагу порівняно з плацебо щодо зменшення запальних процесів за загальною оцінкою дослідника та комплексною оцінкою зменшення інтенсивності еритеми.

  Під час клінічного дослідження папулопустулярної форми розацеа порівняно з діючою речовиною препарату порівняння гелю метронідазолу 0,75% гель Скінорен® показав статистично значущу перевагу щодо зменшення кількості уражень (72,7% порівняно з 55,8%) під час комплексної оцінки зменшення інтенсивності еритеми (56% порівняно з 42%). Частота виникнення небажаних шкірних реакцій, які у більшості випадків були легкого або помірного ступеня тяжкості, становила 25,8% при застосуванні гелю Скінорен® та 7,1% у разі застосування гелю метронідазолу 0,75%.

  Протягом вказаних трьох клінічних досліджень не було виявлено впливу на телеангіектазії.

  Фармакокінетика.

  Після місцевого нанесення гелю азелаїнова кислота проникає в усі шари шкіри людини. Проникнення відбувається швидше у пошкоджену шкіру, аніж в інтактну шкіру. Загалом після одноразового місцевого застосування 1 г азелаїнової кислоти (5 г крему 20%)

  3,6% дози всмоктується через шкіру. Клінічні дослідження у пацієнтів з акне показали однакову швидкість абсорбції азелаїнової кислоти для гелю та крему Скінорен®.

  Частина азелаїнової кислоти, поглинута шкірою, виводиться із сечею у незміненій формі. Залишок шляхом ß-окиснення розпадається на дикарбонові кислоти з коротшою довжиною ланцюга (C7, C5), які також проявляються у сечі.

  Рівень стабільної концентрації азелаїнової кислоти у плазмі крові у пацієнтів із розацеа після 8 тижнів лікування із застосуванням гелю Скінорен® 2 рази на добу перебував у діапазоні, що спостерігався також у здорових добровольців та у пацієнтів з акне, які дотримувалися нормальної дієти. Це означає, що ступінь черезшкірної абсорбції азелаїнової кислоти після застосування гелю Скінорен® 2 рази на добу не змінює системне навантаження азелаїнової кислоти, яка надходить з їжі та ендогенних джерел.

  Клінічні характеристики.

   

  Показання.

   

  Лікування папулопустулярних форм акне на обличчі слабкого або/та помірного ступеня тяжкості, папулопустулярної форми розацеа.

  Протипоказання.

   

  Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин гелю.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

   

  Дослідження щодо взаємодії не проводилися. Склад гелю Скінорен® не передбачає будь-якої небажаної взаємодії для окремих компонентів, яка могла б мати негативний вплив на безпеку застосування препарату. Під час контрольованих клінічних досліджень не спостерігалося фармакоспецифічної взаємодії.

  Особливості застосування.

   

  Винятково для зовнішнього застосування.

  Гель Скінорен® містить бензойну кислоту, що спричиняє легке подразнення шкіри, очей та слизової оболонки, та пропіленгліколь, який може викликати подразнення шкіри. Не слід допускати потрапляння гелю Скінорен® в очі, ротову порожнину або на слизові оболонки. Якщо гель випадково потрапив в очі, ротову порожнину або на слизові оболонки, негайно слід промити їх великою кількістю води. Якщо подразнення очей триває, рекомендується звернутися до лікаря. Після кожного нанесення препарату Скінорен® слід вимити руки.

  Під час лікування папулопустулярної форми розацеа гелем Скінорен® бажано не застосовувати миючі засоби з вмістом спирту, спиртових розчинів, барвників та в’яжучих засобів, абразивних засобів або злущувальних засобів (для пілінгу).

  У рідкісних випадках під час постреєстраційного нагляду повідомлялося про загострення бронхіальної астми у пацієнтів, які отримували азелаїнову кислоту.

  Цілеспрямовані дослідження за участю пацієнтів із захворюваннями печінки та нирок, а також пацієнтів 65 років та старших не проводилися.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Вагітність

  Не проводилося належних і добре контрольованих досліджень препаратів азелаїнової кислоти для зовнішнього застосування з участю вагітних жінок.

  Дослідження на тваринах вказують на можливий вплив на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода, пологи або постнатальний розвиток. Однак під час досліджень на тваринах застосування доз, які в 3-32 рази перевищували максимальну рекомендовану дозу для людини, розраховану відповідно до площі поверхні тіла, жодних небажаних ефектів не спостерігалося. Вагітним жінкам слід з обережністю застосовувати гель Скінорен®.

  Годування груддю

  Новонароджені не повинні контактувати зі шкірою/молочною залозою, на яку наносили гель Скінорен®.

  Невідомо, чи екскретується азелаїнова кислота у грудне молоко in vivo. Однак експеримент in vitro, проведений за допомогою техніки рівноважного діалізу, продемонстрував, що може мати місце потрапляння діючої речовини у грудне молоко. Розподіл азелаїнової кислоти не передбачає значних змін рівня азелаїнової кислоти у грудному молоці, оскільки азелаїнова кислота не концентрується у грудному молоці та менше ніж 4% топічно нанесеної азелаїнової кислоти всмоктується системно (не збільшуючи при цьому ендогенну експозицію вказаної речовини вище фізіологічного рівня).

  Однак жінкам, які годують груддю, слід з обережністю застосовувати гель Скінорен®.

  Фертильність

  Наявних даних щодо впливу гелю Скінорен® на фертильність людини немає. Результати, отримані під час досліджень на тваринах, не виявили впливу на фертильність.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

   

  Гель Скінорен® не чинить жодного впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

  Спосіб застосування та дози.

   

  Гель Скінорен® призначений тільки для нанесення на шкіру.

  Препарат наносити 2 рази на добу (вранці та ввечері) на уражені ділянки шкіри і злегка втирати. Кількість препарату, достатня для всієї зони обличчя, становить приблизно 2,5 см, що відповідає 0,5 г гелю. Перед застосуванням гелю Скінорен® шкіру слід ретельно промити водою або м’яким косметичним очищувальним засобом. Потім шкіру повністю висушити і наносити на неї гель.

  Необхідно уникати використання одягу та оклюзійних пов’язок у місці застосування препарату, слід також ретельно мити руки після нанесення гелю.

  У разі виникнення подразнення шкіри слід зменшити кількість гелю для кожного нанесення або скоротити частоту застосування гелю Скінорен® до 1 разу на добу до зникнення симптомів подразнення. У разі необхідності слід припинити лікування на кілька днів.

  Дуже важливо безперервно застосовувати гель Скінорен® протягом усього періоду лікування.

  Тривалість лікування може бути індивідуальною у кожного пацієнта та залежить, крім іншого, від ступеня тяжкості шкірної патології.

  Акне

  Відчутне покращання спостерігається зазвичай приблизно через 4 тижні. Проте для досягнення оптимального результату рекомендується регулярно застосовувати гель Скінорен® протягом кількох місяців залежно від клінічного результату. У разі відсутності покращення через 1 місяць або у разі загострення акне слід припинити застосування гелю Скінорен® та призначити альтернативні методи лікування.

  Розацеа

  Відчутне покращання спостерігається зазвичай приблизно через 4 тижні. Проте для досягнення оптимального результату рекомендується регулярно застосовувати гель Скінорен® протягом кількох місяців залежно від клінічного результату. У разі відсутності покращення через 2 місяці або у разі загострення розацеа слід припинити застосування гелю Скінорен® та призначити альтернативні методи лікування.

  Діти.

  Застосування для лікування акне у дітей віком 12-18 років не потребує корекції дози.

  Безпека та ефективність застосування гелю Скінорен® для лікування акне у дітей віком до 12 років не встановлені.

  Безпека та ефективність застосування гелю Скінорен® для лікування папулопустулярної форми розацеа у дітей віком до 18 років не встановлені.

  Передозування.

   

  У зв’язку з низькою токсичністю азелаїнової кислоти на місцевому та системному рівнях виникнення інтоксикації є малоймовірним.

  Побічні реакції.

   

  Під час клінічних досліджень повідомлялося тільки про місцеві побічні ефекти, пов’язані з лікуванням. У більшості випадків симптоми були легкими або помірно вираженими; частота симптомів подразнення поступово зменшувалася з продовженням терапії.

  У клінічних дослідженнях побічні ефекти, що відзначалися найчастіше, включали свербіж, печіння та біль у ділянці застосування.

  Частота побічних реакцій, що спостерігалися під час клінічних досліджень і наведені у таблиці, визначається згідно MedDRA: дуже часті (1/10); часті (від 1/100 до <1/10); нечасті (від 1/1000 до <1/100), поодинокі (≥1/10.000, <1/1000).

   

  Акне

  Органи та системи Дуже часті Часті Нечасті Поодинокі
  Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини     Контактний дерматит Подразнення шкіри, кропив’янка
  Загальні розлади та реакції у місці застосування Печіння, біль та свербіж у ділянці застосування Висипання, парестезії, сухість у ділянці застосування Еритема, лущення, відчуття тепла та зміни кольору шкіри у ділянці застосування  

  Розацеа

  Органи та системи Дуже часті Часті Нечасті Поодинокі
  Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини     Акне, контактний дерматит Подразнення шкіри
  Загальні розлади та реакції у місці застосування Печіння, біль та свербіж у ділянці застосування Парестезії, сухість, висипання та набряк у ділянці застосування Еритема, кропив’янка, дискомфорт у ділянці застосування  

  Під час постмаркетингових досліджень рідко повідомлялося про порушення з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, що можуть проявлятися у вигляді однієї чи кількох із таких небажаних реакцій, як: ангіоневротичний набряк, набряк очей, набряк обличчя, задишка, загострення симптомів бронхіальної астми у пацієнтів, які застосовували азелаїнову кислоту.

  Також спостерігались такі побічні реакції, як себорея, хейліт, депігментація шкіри, подразнення у ділянці застосування, екзема у місці застосування, виразка у місці застосування.

  Застосування дітям

  Лікування акне у дітей віком від 12-18 років.

  У 4-х клінічних дослідженнях фази II і II/III з участю дітей віком від 12 до 17 років (120/383; 31%) загальна частота побічних ефектів при застосуванні гелю Скінорен® була подібною до груп віком 12–17 років (40%), віком від 18 років (37%) та до всієї популяції пацієнтів (38%). Ця подібність також стосувалася групи віком 12–20 років (40%).

  Термін придатності.

   

  3 роки.

  Умови зберігання.

   

  Зберігати при температурі не вище 25°С у недоступному для дітей місці.

  Упаковка.

   

  По 5 г або 30 г гелю у тубі; по 1 тубі у картонній пачці.

  Категорія відпуску.

   

  Без рецепта.

  Виробник.

  Байєр Хелскер Мануфактурінг С.Р.Л., Італія/Bayer Healthcare Manufacturing S.R.L., Italy.

  Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

  Віа Е Шерінг 21, 20090, Сеграте, Мілан, Італія/Via E Schering, 21, 20090, Segrate, Milano, Italy.

  Діагнози, при яких застосовують СКІНОРЕН

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Ціни на СКІНОРЕН в містах України

  Вінниця 432.53 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Вінниця, вул. Пирогова, 23, тел.: +380981691584355.99 грн./уп.

  Дніпро 407.81 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Дніпро, вул. Коробова, 1М, тел.: +380675233077366.10 грн./уп.

  Житомир 464.89 грн./уп.

  «САНІТАС» Житомир, перехр. Київська / Небесної сотні, 52/20, тел.: +380412463046419.67 грн./уп.

  Запоріжжя 427.51 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 41363.90 грн./уп.

  Івано-Франківск 448.98 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Івано-Франківськ, вул. Чорновола В'ячеслава, 49, тел.: +380677307261385.99 грн./уп.

  Київ 450.18 грн./уп.

  «АПТЕКА 36,6» Київ, просп. Маяковського, 26363.24 грн./уп.

  Кропивницький 461.79 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Кропивницький, вул. Тельнова Євгена, 1Ж, тел.: +380675233077410.60 грн./уп.

  Луцьк 425.04 грн./уп.

  «ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Крилова, 4, тел.: +380332724117392.49 грн./уп.

  Львів 458.23 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Львів, вул. ШИРОКА, 64, тел.: +380978509025393.99 грн./уп.

  Миколаїв 414.68 грн./уп.

  «ПОЛІМЕД» Миколаїв, вул. Південна, 39Б, тел.: +380512532179358.95 грн./уп.

  Одеса 462.25 грн./уп.

  «АПТЕКА АКС СОЦІАЛЬНА» Одеса, просп. Небесної Сотні, 10, тел.: +380487473236352.75 грн./уп.

  Полтава 402.99 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Полтава, вул. Гоголя, 26, тел.: +380677713634369.99 грн./уп.

  Рівне 454.74 грн./уп.

  «РІВНЕЛІКИ» Рівне, вул. Ювілейна, 15, тел.: +380503755873347.80 грн./уп.

  Суми 451.37 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Суми, вул. Героїв Крут, 76/3368.90 грн./уп.

  Тернопіль 460.37 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Тернопіль, вул. Київська, 10В383.99 грн./уп.

  Ужгород 441.36 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Ужгород, вул. Ивана Ваша, 2М, тел.: +380675233077365.47 грн./уп.

  Харків 452.06 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Харків, просп. Героїв Сталінграду, 179, тел.: +380675233077385.60 грн./уп.

  Херсон 379.56 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Херсон, вул. Лавренева, 9, тел.: +380675233077360.70 грн./уп.

  Хмельницький 410.59 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Хмельницький, вул. Старогородська, 25382.20 грн./уп.

  Черкаси 424.29 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 345/10, тел.: +380676574229376.99 грн./уп.

  Чернігів 479.44 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430433.99 грн./уп.

  Чернівці 456.17 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Чернівці, просп. Незалежності, 91, тел.: +380676944731403.99 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko