СКІНОРЕН® (SKINOREN®)

ЛЕО Фарма

Склад і форма випуску

Ціни в аптеках
Азелаінова кислота
20 %
№ UA/1074/02/01 від 16.12.2020
Ціни в аптеках
Азелаінова кислота
15 %
Допоміжні речовини: лецитин, тригліцериди із середньо-довгими ланцюгами, полісорбат 80, пропіленгліколь, кислота поліакрилова, натрію гідроксид, натрію едетат, вода очищена, бензойна кислота.
№ UA/1074/01/01 від 22.02.2019
Ціни в аптеках
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина
Дата додавання: 18.07.2021 р.
© Компендіум 2019

Інструкція МОЗ

СКІНОРЕН® крем 20 %, LEO Pharma (Данія)

Склад

діюча речовина: мікронізована азелаїнова кислота;

1 г крему містить 0,2 г мікронізованої азелаїнової кислоти;

допоміжні речовини: кислота бензойна (E 210), cтеарилмакроголгліцериди, Kутина CBS (суміш моно-дигліцеридів, жирних кислот, тригліцеридів та восковий ефір), цетеарилоктаноат, пропіленгліколь, гліцерин 85%, вода очищена.

Лікарська форма

Крем.

Основні фізико-хімічні властивості: білий непрозорий крем.

Фармакотерапевтична група

Місцеві засоби для лікування акне.

Код АТХ D10A X03.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Азелаїнова кислота, діюча речовина крему Скінорен®, − прямоланцюгова дикарбонова кислота, яка, будучи наявною в природі, не має токсичності, тератогенності та мутагенності.

Вважається, що терапевтичну ефективність крему Скінорен® при лікуванні акне зумовлюють його антимікробна дія та безпосередній вплив на фолікулярний гіперкератоз. Клінічно спостерігається значне зниження щільності колонізації Propionibacterium acnes і суттєве зменшення фракції вільних жирних кислот у ліпідах поверхні шкіри.

Азелаїнова кислота in vitro та in vivo інгібує проліферацію кератиноцитів та нормалізує порушені при акне процеси термінального диференціювання епідермісу. На моделі вуха кролика азелаїнова кислота прискорює комедолізис тетрадеканіндукованих комедонів.

При концентрації 0,31−2,5% після тривалого контакту протягом 30−120 хвилин проявляється біоцидна дія проти грампозитивних та грамнегативних аеробних бактерій, анаеробних бактерій та грибів.

Дослідження in vitro не продемонстрували наявності мутантних форм, стійких до азелаїнової кислоти, ані у Staphylococcus epidermidis, ані у Propionibacterium acnes.

Фармакокінетика.

Після нанесення крему азелаїнова кислота проникає в усі шари шкіри людини. Проникнення відбувається з більшою швидкістю через уражену шкіру, ніж через неушкоджену. Після одноразового нанесення на поверхню шкіри азелаїнової кислоти (у вигляді 5 г крему Скінорен®) підшкірно адсорбується 3,6% нанесеної дози.

Метаболізм азелаїнової кислоти вивчався після перорального прийому в дозах до 5 г.

Частина азелаїнової кислоти, адсорбованої через шкіру, екскретується з сечею у незмінному вигляді. Інша частина розпадається шляхом β-окиснення на дикарбонові кислоти з коротшою довжиною ланцюга (С7, С5), що також були виявлені у сечі.

Дослідження системної переносимості після повторного перорального та зовнішнього застосування азелаїнової кислоти не виявили жодних ознак того, що навіть в екстремальних умовах, наприклад, при нанесенні на велику площу та/або під оклюзійні пов’язки, можна очікувати розвитку побічних ефектів.

Клінічні характеристики

Показання.

Лікування акне (вугрів звичайних), що характеризується наявністю комедонів, папул, пустул і маленьких вузликів.

Протипоказання.

Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Дослідження взаємодії не проводилися.

Особливості застосування.

Тільки для зовнішнього застосування.

Не допускайте потрапляння крему Скінорен® в очі, ротову порожнину або на слизові оболонки. Якщо крем випадково потрапив в очі, ротову порожнину та/або на слизові оболонки, негайно слід промити їх великою кількістю води. Якщо подразнення очей триває, рекомендується звернутися до лікаря. Після кожного нанесення крему Скінорен® потрібно вимити руки.

Супутнє застосування косметичних продуктів, спиртових або агресивних засобів для очищення шкіри, настоянок, в’яжучих або абразивних речовин чи відлущувальних засобів слід обмежити під час лікування, наскільки це можливо.

Бензойна кислота спричиняє помірне подразнення шкіри, очей та слизових оболонок. Пропіленгліколь може також спричиняти подразнення шкіри.

У рідкісних випадках під час післяреєстраційного нагляду повідомлялося про загострення бронхіальної астми у пацієнтів, які отримували азелаїнову кислоту (див. розділ «Побічні реакції»).

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Не проводилося належних і добре контрольованих досліджень препаратів азелаїнової кислоти для зовнішнього застосування за участю вагітних жінок.

Дослідження на тваринах свідчать про можливий вплив на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода, пологи або постнатальний розвиток. Однак під час досліджень на тваринах застосування доз, які в 3−32 рази перевищували максимальну рекомендовану дозу для людини, розраховану відповідно до поверхні тіла, жодних небажаних ефектів не спостерігалося.

Вагітним жінкам слід з обережністю призначати крем Скінорен®.

Годування груддю

Невідомо, чи секретується азелаїнова кислота у грудне молоко людини in vivo. Однак експеримент in vitro з використанням методу рівноважного діалізу продемонстрував, що можливе потрапляння діючої речовини у грудне молоко. Розподіл азелаїнової кислоти у грудному молоці не може призвести до значних змін відносно її базового рівня, що уже наявний в молоці, оскільки вона не концентрується у грудному молоці та менше ніж 4% топічно нанесеної азелаїнової кислоти всмоктується системно, не збільшуючи при цьому ендогенну експозицію вказаної речовини вище фізіологічного рівня. Однак жінкам, які годують груддю, слід з обережністю застосовувати крем Скінорен®.

Слід уникати контактів немовляти зі шкірою/груддю, обробленою лікарським засобом.

Фертильність

Наявних даних стосовно впливу крему Скінорен® на фертильність людини немає. Результати, отримані під час досліджень на тваринах, не виявили впливу на фертильність самців або самиць щурів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Азелаїнова кислота не чинить жодного впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Для нашкірного застосування.

Крем Скінорен® 2 рази на добу (вранці та ввечері) наносити на уражені ділянки шкіри і м’яко втирати масажними рухами. Приблизно 2,5 см крему достатньо для всієї поверхні обличчя. Перед застосуванням крему Скінорен® шкіру слід ретельно промити водою та висушити. Також можна використати м’який косметичний засіб для очищення шкіри.

Важливим є регулярне застосування крему Скінорен® протягом усього курсу лікування.

Тривалість курсу лікування може змінюватися залежно від індивідуального перебігу захворювання і визначається ступенем його вираженості.

Для досягнення оптимального результату рекомендується застосовувати лікарський засіб Скінорен® безперервно протягом кількох місяців. Існує клінічний досвід безперервного застосування лікарського засобу впродовж періоду до 1 року. У пацієнтів із акне відчутне покращення спостерігається, як правило, приблизно через 4 тижні.

У разі надмірного подразнення шкіри (див. розділ «Побічні реакції») слід зменшити кількість крему для нанесення або частоту застосування крему Скінорен® до 1 разу на добу аж до зникнення подразнення. При необхідності терапію можна тимчасово перервати на кілька днів. Після короткого періоду лікування без помітних результатів необхідна повторна медична оцінка.

Пацієнти літнього віку.

Спеціальні дослідження застосування лікарського засобу пацієнтам віком від 65 років не проводилися.

Пацієнти з порушеннями функції печінки.

Спеціальні дослідження застосування лікарського засобу пацієнтам з порушеннями функції печінки не проводилися.

Пацієнти з порушеннями функції нирок.

Спеціальні дослідження застосування лікарського засобу пацієнтам із порушеннями функції нирок не проводилися.

Діти.

Лікарський засіб можна застосовувати підліткам віком від 12 років. Немає необхідності у корекції дози при призначенні крему Скінорен® підліткам віком від 12 років. Безпека та ефективність застосування крему Скінорен® дітям віком до 12 років не встановлені.

Передозування

Через дуже низьку локальну та системну токсичність азелаїнової кислоти інтоксикація цією речовиною малоймовірна.

Побічні реакції

У клінічних дослідженнях і під час післяреєстраційного нагляду побічні реакції, що відзначалися найчастіше, включали печіння, свербіж та еритему у ділянці застосування.

Побічні реакції, що спостерігалися під час клінічних досліджень, наведено у таблиці за частотою виникнення згідно з класифікацією MedDRA:

дуже часто (≥1/10);

часто (від ≥1/100 до <1/10);

нечасто (від ≥1/1000 до <1/100);

рідкісні (від ≥1/10000 до <1/1000);

дуже рідкісні (<1/10000), частота невідома (не може бути оцінена на підставі наявних даних).

Система органів/ клас Дуже часто Часто Нечасто Рідкісні
З боку шкіри та підшкірної клітковини     Себорея, акне, депігментація шкіри Хейліт (запалення губ), кропив’янка1, висипання1
Загальні розлади та реакції в місці застосування Відчуття печіння, свербіж та еритема у місці застосування Лущення, біль, сухість, знебарвлення шкіри та подразнення у місці застосування Парестезія, дерматит, дискомфорт та набряк у місці застосування Пухирі, екзема, відчуття тепла, та виразка у місці застосування
Розлади з боку імунної системи       Гіперчутливість (включаючи ангіоневротичний набряк1, контактний дерматит1, набряк очей1, набряк обличчя1) та загострення бронхіальної астми (див. розділ «Особливості застосування»)

1Ці додаткові побічні реакції були виявлені під час післяреєстраційного застосування крему Скінорен®.

Зазвичай місцеві подразнення шкіри минають протягом курсу лікування.

Діти

У клінічних дослідженнях з участю дітей та підлітків віком від 12 до 18 років (454/1336; 34%) місцева переносимість була подібною до переносимості у дорослих пацієнтів.

Термін придатності.

3 роки.

Після першого відкриття термін зберігання становить 6 місяців.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 30 ºС у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 30 г у тубі, по 1 тубі у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ЛЕО Фарма Мануфактурінг Італі СРЛ.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Віа Е. Шерінг, 21, 20090 Сеграте (МІ), Італія.

СКІНОРЕН® гель 15 %, LEO Pharma (Данія)

Склад

діюча речовина: азелаїнова кислота;

1 г гелю містить 0,15 г азелаїнової кислоти;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, полісорбат 80, лецитин, карбомер 980, тригліцериди середнього ланцюга, натрію гідроксид, динатрію едетат, кислота бензойна, вода очищена.

Лікарська форма

Гель.

Основні фізико-хімічні властивості: від білого до жовтувато-білого кольору непрозорий гель.

Фармакотерапевтична група

Місцеві засоби для лікування акне. Азелаїнова кислота. Код АТХ D10A Х03.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Акне

Вважається, що терапевтичну ефективність гелю Скінорен® при лікуванні акне зумовлюють його протимікробна дія і прямий вплив на фолікулярний гіперкератоз.

In vitro та in vivo азелаїнова кислота пригнічує проліферацію кератиноцитів та нормалізує порушені при акне термінальні процеси диференціації епідермісу.

Клінічно спостерігаються значне зниження щільності колоній Propionibacterium acnes і значне зниження частки вільних жирних кислот у ліпідах на поверхні шкіри.

Під час двох подвійних сліпих рандомізованих клінічних досліджень гель Скінорен® виявився значно ефективнішим за плацебо при оцінці медіани зменшення загального обсягу папул та пустул та на 6% менш ефективним порівняно з бензоїлпероксидом 5% (p=0,056).

Під час вказаних досліджень ефективність гелю Скінорен® для лікування комедонів оцінювали як вторинний параметр. Гель Скінорен® був ефективнішим за плацебо при оцінці медіани зменшення комедонів та менш ефективним порівняно з бензоїлпероксидом 5%.

Розацеа

Хоча патофізіологія розацеа ще не повністю відома, спеціалісти сходяться на думці, що запалення включає збільшення кількості різних ефекторних молекул (таких як калікреїн-5 та кателіцидин), а також реактивних форм кисню (ROS), які беруть участь у прозапальних реакціях, що є центральним процесом при цьому захворюванні.

Виявилося, що азелаїнова кислота модулює запальну відповідь у нормальних кератиноцитах людини шляхом: активації γ-рецепторів, що активуються проліфераторами пероксисом (PPARγ); інгібування трансактивації ядерного фактора kB (NF-kB); інгібування вироблення прозапальних цитокінів та інгібування вивільнення реактивних форм кисню (ROS) нейтрофілами, а також ефекту поглинання існуючих ROS.

Крім того, спостерігалося, що азелаїнова кислота безпосередньо інгібує експресію калікреїну-5 та кателіцидину на трьох моделях: in vitro (кератиноцити людини), на шкірі мишей та на шкірі обличчя у пацієнтів із розацеа.

Ці протизапальні властивості азелаїнової кислоти можуть мати значення при лікуванні розацеа.

Тоді як клінічна значущість цих доказів щодо калікреїну-5 та кателіцидину, а також їх впливу на патофізіологію розацеа досі не повністю продемонстрована в межах одного широкого клінічного дослідження, очікується, що початкові дослідження на шкірі обличчя людини підтвердять результати, отримані in vitro та на мишах.

Під час двох плацебо-контрольованих клінічних досліджень папулопустулярної форми розацеа, що тривали 12 тижнів, гель Скінорен® продемонстрував статистично значущу перевагу порівняно з плацебо щодо зменшення запальних процесів за загальною оцінкою дослідника та комплексною оцінкою зменшення інтенсивності еритеми.

Під час клінічного дослідження папулопустулярної форми розацеа порівняно з діючою речовиною гелю метронідазолу 0,75% гель Скінорен® показав статистично значущу перевагу щодо зменшення кількості уражень (72,7% порівняно з 55,8%) під час комплексної оцінки зменшення інтенсивності еритеми (56% порівняно з 42%). Частота виникнення небажаних шкірних реакцій, які у більшості випадків були легкого або помірного ступеня тяжкості, становила 25,8% при застосуванні гелю Скінорен® та 7,1% у разі застосування гелю метронідазолу 0,75%.

Протягом вказаних трьох клінічних досліджень не було виявлено впливу на телеангіектазії.

Фармакокінетика.

Після місцевого нанесення гелю азелаїнова кислота проникає в усі шари шкіри людини. Проникнення відбувається швидше у пошкоджену шкіру, аніж в інтактну шкіру. Загалом після одноразового місцевого застосування 1 г азелаїнової кислоти (5 г крему 20%) 3,6% дози всмоктується через шкіру. Клінічні дослідження у пацієнтів з акне показали однакову швидкість абсорбції азелаїнової кислоти для гелю та крему Скінорен®.

Частина азелаїнової кислоти, поглинута шкірою, виводиться із сечею у незміненій формі. Залишок шляхом ß-окиснення розпадається на дикарбонові кислоти з коротшою довжиною ланцюга (C7, C5), які також проявляються у сечі.

Рівень стабільної концентрації азелаїнової кислоти у плазмі крові у пацієнтів із розацеа після 8 тижнів лікування із застосуванням гелю Скінорен® 2 рази на добу перебував у діапазоні, що спостерігався також у здорових добровольців та у пацієнтів з акне, які дотримувалися нормальної дієти. Це означає, що ступінь черезшкірної абсорбції азелаїнової кислоти після застосування гелю Скінорен® 2 рази на добу не змінює системне навантаження азелаїнової кислоти, яка надходить з їжі та ендогенних джерел.

Клінічні характеристики

Показання.

Лікування папулопустулярних форм акне на обличчі слабкого або/та помірного ступеня тяжкості, папулопустулярної форми розацеа.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин гелю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Дослідження щодо взаємодії не проводилися. Склад гелю Скінорен® не передбачає будь-якої небажаної взаємодії для окремих компонентів, яка могла б мати негативний вплив на безпеку застосування препарату. Під час контрольованих клінічних досліджень не спостерігалося фармакоспецифічної взаємодії.

Особливості застосування.

Винятково для зовнішнього застосування.

Гель Скінорен® містить бензойну кислоту, що спричиняє легке подразнення шкіри, очей та слизової оболонки, та пропіленгліколь, який може викликати подразнення шкіри. Не слід допускати потрапляння гелю Скінорен® в очі, ротову порожнину або на слизові оболонки. Якщо гель випадково потрапив в очі, ротову порожнину або на слизові оболонки, негайно слід промити їх великою кількістю води. Якщо подразнення очей триває, рекомендується звернутися до лікаря. Після кожного нанесення препарату Скінорен® слід вимити руки.

Під час лікування папулопустулярної форми розацеа гелем Скінорен® бажано не застосовувати миючі засоби з вмістом спирту, спиртових розчинів, барвників та в’яжучих засобів, абразивних засобів або злущувальних засобів (для пілінгу).

У рідкісних випадках під час постреєстраційного нагляду повідомлялося про загострення бронхіальної астми у пацієнтів, які отримували азелаїнову кислоту.

Цілеспрямовані дослідження за участю пацієнтів із захворюваннями печінки та нирок, а також пацієнтів віком від 65 років не проводилися.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Не проводилося належних і добре контрольованих досліджень препаратів азелаїнової кислоти для зовнішнього застосування з участю вагітних жінок.

Дослідження на тваринах вказують на можливий вплив на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода, пологи або постнатальний розвиток. Однак під час досліджень на тваринах застосування доз, які в 3-32 рази перевищували максимальну рекомендовану дозу для людини, розраховану відповідно до площі поверхні тіла, жодних небажаних ефектів не спостерігалося. Вагітним жінкам слід з обережністю застосовувати гель Скінорен®.

Годування груддю

Новонароджені не повинні контактувати зі шкірою/молочною залозою, на яку наносили гель Скінорен®.

Невідомо, чи екскретується азелаїнова кислота у грудне молоко in vivo. Однак експеримент in vitro, проведений за допомогою техніки рівноважного діалізу, продемонстрував, що можливе потрапляння діючої речовини у грудне молоко. Розподіл азелаїнової кислоти не передбачає значних змін рівня азелаїнової кислоти у грудному молоці, оскільки азелаїнова кислота не концентрується у грудному молоці та менше ніж 4% топічно нанесеної азелаїнової кислоти всмоктується системно (не збільшуючи при цьому ендогенну експозицію вказаної речовини вище фізіологічного рівня).

Однак жінкам, які годують груддю, слід з обережністю застосовувати гель Скінорен®.

Фертильність

Наявних даних щодо впливу гелю Скінорен® на фертильність людини немає. Результати, отримані під час досліджень на тваринах, не виявили впливу на фертильність.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Гель Скінорен® не чинить жодного впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Гель Скінорен® призначений тільки для нанесення на шкіру.

Препарат наносити 2 рази на добу (вранці та ввечері) на уражені ділянки шкіри і злегка втирати. Кількість препарату, достатня для всієї зони обличчя, становить смужку довжиною приблизно 2,5 см, що відповідає 0,5 г гелю. Перед застосуванням гелю Скінорен® шкіру слід ретельно промити водою або м’яким косметичним очищувальним засобом. Потім шкіру повністю висушити і наносити на неї гель.

Необхідно уникати використання одягу та оклюзійних пов’язок у місці нанесення препарату, слід також ретельно мити руки після нанесення гелю.

У разі виникнення подразнення шкіри слід зменшити кількість гелю для кожного нанесення або скоротити частоту застосування гелю Скінорен® до 1 разу на добу до зникнення симптомів подразнення. У разі необхідності слід припинити лікування на кілька днів.

Дуже важливо безперервно застосовувати гель Скінорен® протягом усього періоду лікування.

Тривалість лікування може бути індивідуальною у кожного пацієнта та залежить, крім іншого, від ступеня тяжкості шкірної патології.

Акне

Відчутне покращання спостерігається зазвичай приблизно через 4 тижні. Проте для досягнення оптимального результату рекомендується регулярно застосовувати гель Скінорен® протягом кількох місяців залежно від клінічного результату. У разі відсутності покращення через 1 місяць або у разі загострення акне слід припинити застосування гелю Скінорен® та призначити альтернативні методи лікування.

Розацеа

Відчутне покращання спостерігається зазвичай приблизно через 4 тижні. Проте для досягнення оптимального результату рекомендується регулярно застосовувати гель Скінорен® протягом кількох місяців залежно від клінічного результату. У разі відсутності покращення через 2 місяці або у разі загострення розацеа слід припинити застосування гелю Скінорен® та призначити альтернативні методи лікування.

Діти.

Застосування для лікування акне у дітей віком 12-18 років не потребує корекції дози.

Безпека та ефективність застосування гелю Скінорен® для лікування акне у дітей віком до 12 років не встановлені.

Безпека та ефективність застосування гелю Скінорен® для лікування папулопустулярної форми розацеа у дітей (віком до 18 років) не встановлені.

Передозування

У зв’язку з низькою токсичністю азелаїнової кислоти на місцевому та системному рівнях виникнення інтоксикації є малоймовірним.

Побічні реакції

Під час клінічних досліджень повідомлялося тільки про місцеві побічні ефекти, пов’язані з лікуванням. У більшості випадків симптоми були легкими або помірно вираженими; частота симптомів подразнення поступово зменшувалася з продовженням терапії.

У клінічних дослідженнях побічні ефекти, що відзначалися найчастіше, включали свербіж, печіння та біль у ділянці нанесення.

Частота побічних реакцій, що спостерігалися під час клінічних досліджень і наведені у таблиці, визначається згідно з MedDRA: дуже часті (≥1/10); часті (від ³≥1/100 до <1/10); нечасті (від ≥1/1000 до <1/100), поодинокі (≥1/10 000, <1/1000).

Акне

Органи та системи Дуже часті Часті Нечасті Поодинокі
Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини     Контактний дерматит Подразнення шкіри, кропив’янка
Загальні розлади та реакції у місці застосування Печіння, біль та свербіж у ділянці нанесення Висипання, парестезії, сухість у ділянці нанесення Еритема, лущення, відчуття тепла та зміни кольору шкіри у ділянці нанесення  

Розацеа

Органи та системи Дуже часті Часті Нечасті Поодинокі
Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини     Акне, контактний дерматит Подразнення шкіри
Загальні розлади та реакції у місці застосування Печіння, біль та свербіж у ділянці нанесення Парестезії, сухість, висипання та набряк у ділянці нанесення Еритема, кропив’янка, дискомфорт у ділянці нанесення  

Під час постмаркетингових досліджень рідко повідомлялося про порушення з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, що можуть проявлятися у вигляді однієї чи кількох із таких небажаних реакцій, як: ангіоневротичний набряк, набряк очей, набряк обличчя, задишка, загострення симптомів бронхіальної астми у пацієнтів, які застосовували азелаїнову кислоту.

Також спостерігались такі побічні реакції, як себорея, хейліт, депігментація шкіри, подразнення у ділянці застосування, екзема у місці застосування, виразка у місці застосування.

Застосування дітям

Лікування акне у дітей віком від 12-18 років.

У 4-х клінічних дослідженнях фази II і II/III з участю дітей віком від 12 до 17 років (120 із 383; 31%) загальна частота побічних ефектів при застосуванні гелю Скінорен® була подібною до такої у групах віком 12-17 років (40%), віком від 18 років (37%) та до всієї популяції пацієнтів (38%). Ця подібність також стосувалася групи віком 12-20 років (40%).

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 5 г або 30 г гелю у тубі; по 1 тубі у картонній пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ЛЕО Фарма Мануфактурінг Італі СРЛ.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Віа Е. Шерінг, 21, 20090 Сеграте (МІ), Італія.

Діагнози, при яких застосовують СКІНОРЕН

Acne excoriee des jeunes filles МКХ L70.5
Інший вид розацеа МКХ L71.8
Періоральний дерматит МКХ L71.0

Рекомендовані аналоги СКІНОРЕН:

АКНЕСТОП
Київмедпрепарат
АКНЕСТОП
крем 200 мг/г туба 30 г, № 1
місцеві засоби для лікування акне
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko