• Кабинет
 • Рекомендовані аналоги КЛІНДАМІЦИН:

  БАНБАКТ
  БАНБАКТ
  Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд.
  протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології, за виключенням комбінованих препаратів, які містять кортикостероїди
  ДАЛАЦИН
  ДАЛАЦИН
  Pfizer Inc.
  протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології, за виключенням комбінованих препаратів, які містять кортикостероїди
  МІЛАГІН
  МІЛАГІН
  Сперко Україна
  протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології, за виключенням комбінованих препаратів, які містять кортикостероїди

  Описание активного вещества:


  Архив

  КЛІНДАМІЦИН (CLINDAMYCINUM)

  Склад і форма випуску

  суп. 100 мг, №  3

  Кліндаміцин 100 мг

  За рецептомB

  ІНСТРУКЦІЯ

  для медичного застосування препарату

  КЛІНДАМІЦИН

  (CLINDAMYCIN)

  Склад

  діюча речовина: clindamycin;

  1 супозиторій містить кліндаміцину 100 мг;

  допоміжні речовини: основа для супозиторіїв (напівсинтетичні гліцериди).

  Лікарська форма

  Супозиторії вагінальні.

  Фармакотерапевтична група

  Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології. Код АТС G01A А10.

  Клінічні характеристики

  Показання

  Лікування бактеріального вагінозу.

  Протипоказання

  Підвищена чутливість до кліндаміцину, лінкоміцину і до будь-якого компонента препарату.

  Спосіб застосування та дози

  Рекомендована доза: 1 супозиторій інтравагінально, бажано перед сном, протягом 3 днів поспіль.

  Уведення без аплікатора:

  • витягти супозиторій із фольги;
  • лягти на спину і підтягнути коліна до грудей;
  • ввести супозиторій у піхву за допомогою середнього пальця руки якнайглибше, але щоб не спричиняти неприємні відчуття.

  Побічні реакції

  Сечостатева система: біль у піхві, вагінальний кандидоз, порушення менструального циклу, виділення з піхви, дизурія, пієлонефрит, вагініт/вагінальні інфекції.

  Організм загалом: грибкові інфекції, абдомінальний біль, головний біль, локалізований біль у животі, пропасниця, біль у боці, біль у всьому тілі, локалізований набряк, кандидоз.

  Травний тракт: нудота, блювання, діарея.

  Шкіра та слизові оболонки: свербіж (не в місці введення), висипання, біль у місці введення, свербіж (у місці введення).

  Передозування

  Випадки передозування при дотриманні рекомендацій щодо застосування препарату невідомі. При випадковому прийомі препарату внутрішньо можливе виникнення ефектів, пов'язаних з терапевтичними концентраціями кліндаміцину в крові. Терапія симптоматична.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Інтравагінальне застосування супозиторіїв кліндаміцину фосфату у вагітних жінок у ІІ триместрі вагітності, а також системне застосування кліндаміцину в ІІ і ІІІ триместрах не призводило до будь-яких патологічних ефектів.

  У жінок у І триместрі вагітності цей препарат повинен застосовуватися тільки за наявності беззаперечних показань.

  Не відомо, чи виділяється кліндаміцин у грудне молоко після інтравагінального застосування кліндаміцину фосфату, тому в період годування груддю препарат можна призначати тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини.

  Діти.

  Дітям препарат не застосовують.

  Особливості застосування

  Застосування піхвових супозиторіїв з кліндаміцином може спричинити розвиток нечутливих мікроорганізмів, у тому числі дріжджів.

  Пероральне і парентеральне застосування кліндаміцину може спричинити діарею, а в окремих випадках — коліт. Якщо при застосуванні лікарських форм кліндаміцину для інтравагінального введення розвивається виражена або тривала діарея, то даний препарат слід відмінити, здійснити відповідні діагностичні процедури і у разі необхідності призначити лікування.

  Пацієнток слід попередити про те, що під час терапії вагінальними супозиторіями, що містять кліндаміцин, не слід вступати у піхвові статеві зносини, а також не використовувати інші види виробів, які призначені для інтравагінального введення (наприклад, тампони, засоби для спринцювання).

  Препарат містить компоненти, які можуть зменшити міцність виробів з латексу або каучуку, таких як презервативи або протизаплідні вагінальні діафрагми. Тому використовувати подібні вироби під час лікування кліндаміцином у формі вагінальних супозиторіїв не рекомендується.

  Майже 30% (6,5 — 70%) дози кліндаміцину всмоктується у системний кровотік після застосування вагінальних супозиторіїв.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

  Не впливає.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

  Інформація про сумісне застосування з іншими препаратами для інтравагінального введення відсутня. Не рекомендується використовувати презервативи із латексу під час терапії препаратом. Даних про вплив препарату на діафрагми з латексу немає.

  Показано, що при системному застосуванні кліндаміцину фосфат має властивості нейром'язового блокатора, що може посилити дію інших нейром'язових блокаторів.

  Фармакологічні властивості

  Фармакодинаміка. Кліндаміцин фосфат є складним ефіром кліндаміцину або 7-(S)-хлоролінкоміцину, напівсинтетичним антибіотиком. Кліндаміцин пригнічує синтез білків бактерій шляхом впливу на рибосоми бактерій. Цей антибіотик зв'язується переважно з рибосомальною субодиницею 50S і впливає на процес ініціації білкового ланцюга. Хоча кліндаміцину фосфат неактивний in vitro, in vivo він швидко зазнає гідролізу з утворенням кліндаміцину, який характеризується антибактеріальною активністю.

  Кліндаміцин активний щодо багатьох грампозитивних аеробів, а також грампозитивних і грамнегативних анаеробів. Він активний in vitro відносно мікроорганізмів, пов'язаних з бактеріальним вагінозом, включаючи Gardnerella vaginalis, Mobiluncus mulieris, Mobiluncus curtisii, Mycoplasma hominis та анаероби (Peptostreptococcus spp., Bacteroides spp.).

  Фармакокінетика. При інтравагінальному введенні супозиторіїв один раз на добу в дозі 100 мг кліндаміцину (1 супозиторій) протягом 3 днів було встановлено, що приблизно 30% (6,5 — 70%) препарату зазнавало системного всмоктування. Системний вплив кліндаміцину після введення вагінальних супозиторіїв був слабший, ніж при введенні терапевтичної дози кліндаміцину внутрішньо або внутрішньовенно.

  Фармацевтичні характеристики

  основні фізико-хімічні властивості: циліндричної форми супозиторії білого або білого з жовтуватим відтінком кольору. На зрізі допускається наявність повітряного та пористого стрижня та воронкоподібного заглиблення.

  Термін придатності

  3 роки.

  Умови зберігання

  Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі 15 — 25 °С.

  Зберігати в недоступному для дітей місці.

  Упаковка

  Супозиторії по 100 мг № 3.

  Категорія відпуску

  За рецептом.

  Виробник

  ФАРМАПРИМ СРЛ.

  FARMAPRIM SRL.

  Місцезнаходження

  МД-2028, м. Кішинеу, вул. Г. Тудор, 3, Республіка Молдова.

  Дата додавання: 16.01.2019 р.
  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko