0
UA | RU

Гінкор Форт (Ginkor Fort)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Стандартизований екстракт гінкго білоба14 мг
Гептамінолу гідрохлорид300 мг
Троксерутин300 мг
Допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.
№ UA/10317/01/01 від 27.02.2020
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Лікарський засіб є венотонізуючим та ангіопротекторним засобом, що підвищує венозний тонус, регулює наповнення венозного русла та знижує проникність судинної стінки.

Лікарський засіб має здатність локально інгібувати певні інгібітори болю та запалення (гістамін, брадикінін, серотонін), лізосомальні ферменти та вільні радикали, що призводять до запалення та дегенерації колагенових волокон.

Лікарський засіб стимулює венозне повернення завдяки наявності в його складі гептамінолу гідрохлориду.

Фармакокінетика. Фармакокінетичних досліджень на людях не проводили.

Показання Гінкор Форт

– симптоматичне лікування венозно-лімфатичної недостатності, що виявляється у вигляді відчуття важкості, парестезій та болю у ногах;

– лікування функціональних симптомів, пов’язаних із гемороїдальним кризом.

Застосування Гінкор Форт

– венозно-лімфатична недостатність: призначати по 1 капсулі 2 рази на добу — вранці та ввечері.

– Гемороїдальні кризи: 3–4 капсули на добу під час їжі. Тривалість прийому як частини комплексного лікування становить 7 днів.

Лікарський засіб бажано застосовувати під час їжі.

Діти. Немає достатнього клінічного досвіду щодо застосування лікарського засобу у дітей, тому його не слід застосовувати у педіатричній практиці.

Протипоказання

гіперчутливість до діючих або допоміжних речовин, виразка шлунку і дванадцятипалої кишки, хронічний гастрит (у фазі загострення).

Оскільки лікарський засіб містить гептамінол, його не слід застосовувати при гіпертиреозі; також не застосовувати одночасно з інгібіторами моноаміноксидази через ризик артеріальної гіпертензії.

Побічна дія

залежно від частоти побічні реакції розподілені на такі категорії: дуже поширені (≥1/10), поширені (≥1/100, < 1/10), непоширені (≥1/1000, <1/100), рідко (≥1/10000, <1/1000), дуже рідко (<1/10000), з невідомою частотою (наявні дані не дають змоги оцінити частоту цих реакцій).

Дуже рідко можуть спостерігатися такі побічні реакції:

шлунково-кишкові розлади: біль у верхній частині живота, дискомфорт в епігастральній ділянці, нудота, діарея, диспепсія, метеоризм;

з боку нервової системи: головний біль, запаморочення, синкопе (у тому числі вазовагальне), порушення сну;

з боку шкіри та підшкірних тканин: гіперчутливість, анафілактичні реакції, включаючи ангіоневротичний набряк, кропив’янку, задишку, свербіж, алергічний дерматит (екзематозний), висипання, запалення шкіри, почервоніння, екхімози; важкі алергічні реакції;

загальні порушення: втома;

з боку серця (частота невідома): гіпертензія.

Особливості застосування

оскільки лікарський засіб містить гептамінол, у пацієнтів з тяжкими формами артеріальної гіпертензії необхідно контролювати артеріальний тиск на початку лікування.

З огляду на наявність Гінкго білоба (EGb 761) у складі лікарського засобу рекомендується уважно спостерігати за пацієнтами, які одночасно приймають лікарські засоби, що метаболізуються цитохромом Р450 3А4. Відомості про зловживання Гінкго білоба (EGb 761) відсутні. З огляду на фармакологічні характеристики лікарського засобу, Гінкго білоба (EGb 761) не має потенціалу для зловживання.

Пацієнти з тенденцією до кровотечі (геморагічний стан) і при одночасному лікуванні з антикоагулянтами і антитромбоцитарними препаратами повинні проконсультуватися з лікарем перед прийомом цього лікарського засобу.

Лікарські засоби, що містять гінкго, можуть збільшувати тенденцію до кровотечі. Тому прийом цього лікарського засобу слід припинити за 3–4 дні до будь-якої операції.

У пацієнтів з епілепсією потенціал додаткових нападів, викликаних прийомом препаратів, що містять гінкго, не може бути виключений.

Не рекомендується супутнє застосування препаратів, що містять гінкго та ефавіренз.

Гемороїдальний криз: прийом даного лікарського засобу не можна застосовувати як специфічне лікування інших захворювань прямої кишки. Лікування має бути короткостроковим. Якщо симптоми швидко не зникають, необхідно провести проктологічний огляд та переглянути курс лікування.

Венозно-лімфатична недостатність: для посилення ефективності лікарського засобу необхідно:

– уникати перебування на сонці та під час спеки, тривалого стояння, не допускати підвищення маси тіла;

– тривала хода та носіння підтримуючих панчіх забезпечує венозну циркуляцію.

Гептамінол, що входить до складу лікарського засобу, може спричинити позитивну реакцію під час допінг–контролю у спортсменів.

Лікарський засіб з обережністю слід призначати пацієнтам із тяжкими захворюваннями печінки та жовчного міхура.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Цей лікарський засіб не можна застосовувати під час вагітності через вазоактивний ефект гептамінолу та антиагрегаційну активність Гінкго білоба (EGb 761).

Невідомо, чи проникає лікарський засіб у грудне молоко, тому не рекомендується його приймати у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Досліджень з оцінки впливу на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами не проводили. Проте запаморочення може погіршити здатність керувати автомобілем або іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

протипоказано застосовувати лікарський засіб одночасно з інгібіторами МАО, оскільки можливе підвищення артеріального тиску через наявність у складі лікарського засобу гептамінолу.

Результати клінічних досліджень взаємодії з Гінкго білоба (EGb 761) продемонстрували потенціювання або інгібування ізоферментів цитохрому Р450. Рівень концентрації мідазоламу змінювався після супутнього прийому Гінкго білоба (EGb 761), що дає змогу припускати наявність взаємодії через CYP3A4. Тому лікарські засоби, які в основному метаболізуються через CYP3A4 і мають вузький терапевтичний індекс, слід застосовувати з обережністю.

Якщо цей препарат приймають одночасно з антикоагулянтами (фенпрокумоном, варфарином) або антитромбоцитарними препаратами (клопідогрель, ацетилсаліцилова або інші нестероїдні протизапальні препарати), їхній ефект може бути змінений.

Дослідження, проведені з варфарином, не показали будь–яких взаємодій між варфарином і препаратами, що містять гінкго, але необхідно проводити моніторинг при лікуванні препаратом, що містить гінко, в будь-який час на початку, в кінці або при зміні дози або при заміні лікарських засобів.

Дослідження взаємодії талінололу показало, що гінко може інгібувати n-глікопротеїни в кишечнику. Це може збільшити вплив лікарських засобів, чутливих до n-глікопротеїнів в кишечнику, таких як дабігатрану етексилат. Необхідно вжити запобіжних заходів при одночасному застосуванні гінкго і дабігатрану.

Дослідження взаємодій показало, що Cmax для ніфедипіну може збільшуватися при гінкго. У деяких людей це збільшення може бути до 100% з виникненням запаморочення і збільшенням інтенсивності гарячих припливів.

Не рекомендується супутнє застосування препаратів, що містять гінкго та ефавіренз. Концентрація ефавіренза у плазмі може знижуватися внаслідок індукції цитохрома CYP3A4.

Передозування

симптоми. Можуть посилюватися прояви побічних реакцій.

Лікування. Припинити прийом препарату. Рекомендується викликати блювання або зробити промивання шлунка і провести симптоматичне лікування. У разі необхідності можна призначити перитонеальний діаліз.

Умови зберігання

при температурі не вище 30 °С.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 19.10.2021 р.
© Компендіум 2021

Діагнози, при яких застосовують Гінкор Форт

Варикозне розширення вен нижніх кінцівок c виразкою і запаленням МКХ I83.2
Варикозне розширення вен нижніх кінцівок без виразки або запалення МКХ I83.9
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko