• Кабинет
 • ПУЛЬМОБРІЗ® (PULMOBREATHE®)

  Movi Health GmbH

  Склад і форма випуску

  таблетки, вкриті оболонкою блістер, № 20Ціни в аптеках
  Ацетилцистеїн
  200 мг
  Амброксолу гідрохлорид
  30 мг
  № UA/10212/01/01 від 16.08.2019
  C
  порошок для оральної суспензії саше 2 г коробка картонна, № 10, 20Ціни в аптеках
  Ацетилцистеїн
  200 мг
  Амброксолу гідрохлорид
  30 мг
  № UA/10212/02/01 від 16.08.2019
  C

  Актуальна інформація

  Гострий бронхіт — це запальне захворювання слизової оболонки бронхів без ураження легеневої тканини (Царьов В.П., 2013).

  Близько 5% дорослих щорічно переносять хоча б 1 епізод гострого бронхіту, і до 90% з них звертаються за медичною допомогою. Віруси є основною причиною, викликаючи 95% випадків гострого бронхіту у дорослих (Graham Worrall, 2008).

  Бронхіт може мати гострий (2–3 тиж) і затяжний (більше 1 міс) перебіг.

  За локалізацією гострого бронхіту виділяють проксимальний (трахеобронхіт) і дистальний (бронхіоліт) (Царьов В.П., 2013).

  Механізм виникнення гострого бронхіту:

  1) прикріплення вірусу або бактерії до стінки бронха;

  2) загибель циліндричного епітелію бронха, зниження мукоциліарного кліренсу;

  3) оголення іритантних рецепторів (що швидко адаптуються), розташованих у слизовій оболонці бронха;

  4) хемотаксис до цих рецепторів лімфоцитів і нейтрофілів, виникнення набряку і гіперсекреція слизу (Царьов В.П., 2013).

  Основні симптоми гострого бронхіту:

  • кашель — перші кілька днів сухий, а у подальшому — тенденція до вологого;

  • мокротиння спочатку прозоре, потім воно набуває жовтого кольору (приєднання бактеріальної мікрофлори);

  • риніт і закладеність носа, починаються за кілька днів до появи кашлю;

  • відчуття втоми;

  • біль у м’язах;

  • хрип або свист при диханні;

  • підвищення температури тіла (Alex H. Gifford, 2018).

  Мокротиння — це слизові виділення (патологічний секрет) з бронхів і трахеї. Воно складається з глікопротеїнів, які називають муцинами, сироваткових білків з домішкою клітинних залишків і бактерій. Потім війки миготливого епітелію дихальних шляхів забезпечують постійний рух секрету і видалення надлишку слизу. Мокротиння ж видаляється в основному рефлекторно, під час кашлю (Bruce K. Rubin, 2014).

  Пульмобріз — двокомпонентний препарат, який чинить муколітичну (розріджує мокротиння) та відхаркувальну дію.

  Він відрізняється вираженою протизапальною дією, має бактерицидний ефект, зменшує набряк бронхів, розріджує мокротиння і тим самим сприяє його ефективній евакуації з просвіту бронхів, полегшуючи дихання і покращуючи стан хворого. Його діючі речовини: амброксолу гідрохлорид й ацетилцистеїн.

  Амброксолу гідрохлорид, метаболіт бромгексину, збільшує кількість слизового секрету, покращує процес відкашлювання, полегшує продуктивний кашель (Kardos P. et al., 2018).

  Амброксолу гідрохлорид давно застосовується в лікуванні різних захворювань дихальних шляхів. Він має протизапальну дію — гальмує активність нейтрофілів, знижує утворення вільних радикалів і вивільнення гідролітичних ферментів; антиоксидантну — інгібує перекисне окиснення ліпідів; антибактеріальну — інгібує (пригнічує) прикріплення бактерій до поверхні бронхів (Cataldi M. et al., 2013); імуномодулювальний ефект — знижує вміст еозинофілів і цитокінів у бронхоальвеолярному лаважу; сприяє швидкій евакуації слизу з бронхів; виявляє місцевий анестезувальний ефект за рахунок блокади натрієвих каналів клітинної мембрани (Kardos P. et al., 2018).

  Ацетилцистеїн є похідним амінокислоти цистеїну, він належить до муколітиків. Основна цінність ацетилцистеїну полягає в його антиоксидантній і стабілізувальній активності (Santus P. et al., 2014). Виявлено два механізми його антиоксидантної дії:

  1. Непрямий — ацетилцистеїн перетворюється в цистеїн, що, у свою чергу, підвищує концентрацію глутатіону в організмі. Глутатіон — це трипептид, що складається з глутамінової кислоти, цистеїну і гліцину, він є важливим фактором хімічної детоксикації, відіграє ключову роль у підтримці окиснювально-відновного статусу клітин (Santus P. et al., 2014).

  2. Прямий — ацетилцистеїн містить вільну сульфгідрильну групу ((-SH)-групу), яка і бере участь у захисті організму від окиснювальних процесів (Santus P. et al., 2014).

  Механізм зменшення вираженості запальних процесів полягає в інгібуванні ядерного фактора каппа-В, придушенні активації B-лімфоцитів і зниженні синтезу цитокінів (Yanping Pei et al., 2018). Антимікробні властивості — ацетилцистеїн здатний розщеплювати бактеріальні біоплівки (Yanping Pei et al., 2018).

  Ацетилцистеїн та амброксолу гідрохлорид досі представляють величезний інтерес для дослідників. Вперше їх почали застосовувати в пульмонології. Ряд багаторічних досліджень доводить різноманітність ефектів цих лікарських речовин.

  Ацетилцистеїн має антимікробну активність. Було доведено, що лікування ацетилцистеїном знижує відсоток загострення захворювання і приєднання бактеріальної мікрофлори у пацієнтів з хронічним бронхітом. Проводилася терапія ацетилцистеїном у групі хворих з хронічним бронхітом. Потім була проведена бронхоскопія із забором мокротиння в цій групі пацієнтів і в контрольній, де терапія ацетилцистеїном не проводилася. Результати показали: у мокроті у хворих в групі, що одержувала ацетилцистеїн, визначена значно менша кількість патогенних бактерій у порівнянні з контрольною групою (Riise G.C. et al., 1994).

  Амброксол має протизапальні властивості. Це підтвердило дослідження, у якому провокували розвиток запалення легень у щурів внутрішньолегеневим введенням кварцу. Щурам вводили амброксолу гідрохлорид у дозі 0,91 мг/кг/добу. Показники запального процесу легень і проліферації лімфатичних фолікул навколо бронхіоли, а також загальні показники були значно нижчими у тих щурів, яким вводили амброксолу гідрохлорид, ніж у групі, яка не отримувала даний препарат (Shohei Kanie et al., 2018).

  Пульмобріз — препарат, який поєднує властивості діючих речовин, що входять до його складу. Він належить до групи препаратів, що призначаються при кашлі та респіраторних інфекціях. Це комбінований муколітичний препарат, який застосовується в пульмонології.

  Показання

  Після опублікованих повідомлень про реакції гіперчутливості і тяжкі шкірні побічні реакції, можливо, пов’язані з амброксолом, Комітет з оцінки ризиків у сфері фармаконагляду Європейського Союзу (PRAC) у квітні 2014 р. ініціював огляд безпеки амброксолу у всіх його зареєстрованих показаннях, який був завершений у 2016 р.

  Клінічний досвід, накопичений у результаті рандомізованих клінічних і обсерваційних (клінічне дослідження, в якому дослідник збирає дані шляхом простого спостереження подій в їх природному перебігу) досліджень, дозволяє припустити, що амброксол є безпечним і добре переносимим засобом для терапії бронхолегеневих захворювань з добре збалансованим і сприятливим профілем ризику та користі. Усі зареєстровані побічні ефекти були легкими і самообмежуваними (Cazan D. et al., 2018).

  Ацетилцистеїн, ацетильований варіант амінокислоти L-цистеїну, є джерелом сульфгідрильних (-SH)-груп і перетворюється в організмі в метаболіти, здатні стимулювати синтез глутатіону (має антиоксидантні властивості), сприяючи детоксикації та діючи безпосередньо на вільні радикали. Історично склалося, що його призначали як муколітичний засіб при різних респіраторних захворюваннях; проте він також чинить сприятливу дію в умовах, що характеризуються зниженням рівня глутатіону або оксидативного стресу (стан, при якому в організмі занадто багато вільних радикалів), таких як ВІЛ-інфекція, рак, хвороби серця і куріння сигарет.

  Протипоказання

  Вік дітей до 12 років.

  Гіперчутливість до амброксолу гідрохлориду, ацетилцистеїну або будь-якого компоненту препарату.

  Протипоказанням є також кровотеча з легеневих судин; варикозне розширення вен стравоходу.

  До складу порошку Пульмобріз входить аспартам, який метаболізується в фенілаланін. З цієї причини пацієнтам з фенілкетонурією варто застосовувати таблетовану форму препарату.

  Лактози моногідрат теж є допоміжним речовиною Пульмобрізу. Тому застосування препарату небажане при лактазній недостатності.

  Застосування, дози

  Пульмобріз саше. Дорослі та діти віком старше 12 років — по 1 саше 3 р/добу.

  Вміст одного пакетика висипати в ємність, додати 100–200 мл теплої кип’яченої води (1 склянка) і випити.

  Пульмобріз таблетки. Дорослі та діти віком старше 12 років — 1 таблетка 3 р/добу, запиваючи достатньою кількістю рідини.

  Взаємодії

  Ацетилцистеїн сумісний з препаратами, що розширюють бронхи. Він пригнічує токсичний ефект парацетамолу за рахунок утворення глутатіону, який поглинає незв’язані радикали.

  При призначенні лікарського засобу з антибактеріальними препаратами (такими як тетрациклін, ампіцилін, антибіотики цефалоспоринового ряду, аміноглікозиди) відбувається взаємодія антибіотика з сульфгідрильною групою ацетилцистеїну. Така реакція призводить до зниження активності обох лікарських засобів. Тому якщо призначено антибіотик сумісно з Пульмобрізом, то інтервал між прийомом препаратів повинен бути не менше 2 год. Однак ця реакція не виявлена з антибіотиками цефіксимом, доксицикліном.

  Прийом активованого вугілля та інших сорбентів повністю нівелює ефективність ацетилцистеїну.

  Побічні ефекти

  Імунологічні реакції, включаючи анафілаксію, висип, почервоніння і свербіж слизових оболонок, набряк Квінке, задишка. Порушення з боку травної системи проявляються у вигляді гіпо- або гіперсалівації, нудоти, блювання, запалень слизової оболонки рота, діареї, запору, оніміння слизової оболонки ротової порожнини. Також можливі бронхоспазм, почастішання сечовипускання; головний біль, дисгевзія — порушення сприйняття смакових рецепторів, порушення слуху; тахікардія, артеріальна гіпотензія.

  Прийом препарату в період вагітності небажаний, оскільки його дія на ембріон до кінця не вивчена. Прийом можливий у тих ситуаціях, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду. З огляду на те, що даний комбінований препарат здатний потрапляти в грудне молоко, не рекомендується призначати терапію Пульмобрізом жінкам, які годують груддю.

  Висновки

  Пульмобріз — це ефективний полікомпонентний муколітик з відхаркувальною дією, що виявляє помірний антимікробний і протизапальний ефект.

  Його два основні компоненти — амброксолу гідрохлорид — муколітик, стимулятор вироблення сурфактанту (суміш поверхнево-активних речовин), протизапальний засіб, та ацетилцистеїн — антиоксидант, що проявляє відхаркувальний ефект. Пульмобріз зарекомендував себе в лікуванні гострих бронхітів, симптоматичної терапії ХОЗЛ, застосовується при підготовці до бронхоскопії і після її проведення, як профілактика ускладнень після трахеостомії.

  Діагнози, при яких застосовують ПУЛЬМОБРІЗ

  Дата додавання: 05.08.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція

  Ціни на ПУЛЬМОБРІЗ в містах України

  Вінниця 99.22 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Вінниця, шосе Хмельницьке, 108А, тел.: +38098185836188.14 грн./уп.

  Дніпро 95.15 грн./уп.

  «АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, вул. Калинова, 26, тел.: +38056234680087.39 грн./уп.

  Житомир 95.09 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +38098185836287.40 грн./уп.

  Запоріжжя 96.77 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Істоміна, 4, тел.: +38063337319884.95 грн./уп.

  Івано-Франківск 98.08 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 28А, тел.: +38063460183690.44 грн./уп.

  Київ 103.35 грн./уп.

  «АПТЕКА 36,6» Київ, бульв. Кольцова, 14Е86.10 грн./уп.

  Кропивницький 96.57 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Академіка Тамма, 3/163, тел.: +38052237200284.95 грн./уп.

  Луцьк 101.7 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Відродження, 26А, тел.: +38067653202289.49 грн./уп.

  Львів 100.42 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Мазепи, 10, тел.: +38067753854377.50 грн./уп.

  Миколаїв 99.85 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Південна, 39, тел.: +38051222319685.95 грн./уп.

  Одеса 104.06 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Пантелеймонівська, 7086.95 грн./уп.

  Полтава 98.13 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Полтава, вул. Європейська, 60А, тел.: +38053256283589.65 грн./уп.

  Рівне 100.5 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +38067771395388.00 грн./уп.

  Суми 95.88 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Суми, просп. Курський, 115, тел.: +38068298689188.99 грн./уп.

  Тернопіль 100.28 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 4, тел.: +38035242368588.95 грн./уп.

  Ужгород 95.86 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +38063343175290.44 грн./уп.

  Харків 98.87 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Золочівська, 27, тел.: +38057372000487.50 грн./уп.

  Херсон 99.11 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Шенгелія, 4, тел.: +38055247100687.95 грн./уп.

  Хмельницький 99.64 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +38038265084587.95 грн./уп.

  Черкаси 95.51 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Небесної Сотні, 35, тел.: +38047232182284.95 грн./уп.

  Чернігів 96.9 грн./уп.

  «ПЕРША СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернігів, вул. Незалежності, 1590.44 грн./уп.

  Чернівці 96.73 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернівці, вул. Ентузіастів, 2А, тел.: +38037290706890.44 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko