Лаферон-Фармбіотек® назальний ліофілізат для приготування крапель назальних 1000000 МО флакон з кришкою-крапельницею, №1 Лікарський препарат
Лаферон-Фармбіотек назальний інструкція із застосування
- Склад
- Лікарська форма
- Фармакотерапевтична група
- Фармакологічні властивості
- Показання
- Протипоказання
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
- Особливості застосування
- Застосування у період вагітності або годування груддю
- Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
- Спосіб застосування та дози
- Діти
- Передозування
- Побічні реакції
- Термін придатності
- Умови зберігання
- Упаковка
- Категорія відпуску
- Виробник
- Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності
Склад
діюча речовина: інтерферон альфа-2b рекомбінантний людини;
1 флакон містить 1 млн МО інтерферону альфа-2b рекомбінантного людини;
допоміжні речовини: натрію хлорид, декстран 70, калію дигідрофосфат, натрію гідрофосфат безводний.
Лікарська форма
Ліофілізат для приготування крапель назальних.
Основні фізико-хімічні властивості: гігроскопічний ліофілізований порошок або пориста маса білого кольору.
Фармакотерапевтична група
Імуностимулятори. Інтерферони. Інтерферон альфа-2b. Код АТХ L03A B05.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.
Інтерферон альфа-2b рекомбінантний людини — високоочищений розчинний у воді білок із молекулярною масою 19 300 дальтон.
Лаферон-ФармБіотек® НАЗАЛЬНИЙ чинить противірусну дію. Під впливом інтерферону припиняється розмноження вірусів (грипу, парагрипу, аденовірусів, риновірусів, реовірусів та ін.) в інфікованих клітинах, а також продукуються фактори захисту, які запобігають зараженню інших клітин. Додаткова імуномодулююча дія препарату полягає в активації фагоцитозу, стимуляції утворення антитіл та лімфокінів.
Фармакокінетика.
Не вивчалась.
Показання
Лаферон-ФармБіотек® НАЗАЛЬНИЙ використовують:
- для лікування і профілактики гострих респіраторних вірусних і вірусно-бактеріальних інфекцій у дорослих та дітей (в тому числі новонароджених);
- з метою профілактики при загрозі захворювання (в епідемічний період, при контакті з хворим на гостру респіраторну вірусну інфекцію);
- в комплексній терапії вірусних захворювань ока, різних форм офтальмогерпесу (кератокон’юнктивіти, кератоувеїти).
Протипоказання
Індивідуальна непереносимість інтерферону альфа-2b та інших компонентів, що входять до складу препарату; тяжкі форми алергічних захворювань в анамнезі; період вагітності або годування груддю; дисфункція щитовидної залози; наявність тяжких вісцеральних порушень у пацієнтів з саркомою Капоші; тяжкі серцево-судинні захворювання; псоріаз; виражені порушення функції печінки та/або нирок; епілепсія та інші захворювання центральної нервової системи (у т. ч. функціональні); хронічний гепатит на тлі прогресуючого або декомпенсованого цирозу печінки; хронічний гепатит у хворих, які отримують або нещодавно отримали терапію імунодепресантами (крім короткого курсу кортикостероїдної терапії); аутоімунний гепатит або інші аутоімунні захворювання в анамнезі; пригнічення мієлоїдного ростка кровотворення.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Якщо Ви приймаєте якісь інші лікарські засоби, обов’язково повідомте про це лікаря, а якщо лікуєтеся самостійно — проконсультуйтеся з Вашим лікарем щодо можливості застосування препарату.
Не рекомендується застосування інтраназальних судинозвужувальних препаратів, оскільки вони сприяють сухості слизової оболонки носа.
Особливості застосування
З метою збереження біологічної активності препарату для розчинення порошку слід використовувати тільки охолоджену до кімнатної температури (15–25 °С) рідину.
Для інтраназального введення використовують як розчинник кип’ячену воду, охолоджену до кімнатної температури.
Для закапування препарату у кон’юнктивальний мішок ураженого ока як розчинник використовують фізіологічний розчин натрію хлориду (0,9%).
Не слід застосовувати препарат у разі порушення цілісності упаковки та її маркування, а також після закінчення терміну придатності.
Щоб уникнути поширення інфекції, рекомендовано індивідуальне використання флакона.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Недостатньо даних щодо застосування препарату в період вагітності або годування груддю. Застосування протипоказано.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
Не досліджувалась.
Спосіб застосування та дози
З лікувальною метою препарат слід застосовувати якомога раніше — при перших ознаках захворювання. Ефективність препарату тим вища, чим раніше розпочато його застосування.
Флакон із сухим порошком препарату відкрити та заповнити охолодженою до кімнатної температури (15–25 °С) кип’яченою водою (для інтраназального застосування) або фізіологічним розчином натрію хлориду (0,9%) (для приготування очних крапель).
Для приготування назальних та очних крапель необхідно додати у флакон 5 мл відповідного розчинника. Флакон щільно закрити кришкою-крапельницею, що додається, та обережно коливати до повного розчинення порошку. Краплі готові до використання. Після кожного застосування препарату крапельницю закривати захисним ковпачком. В 1 мл приготованого розчину міститься близько 200 тис. МО інтерферону.
Для лікування грипу та інших респіраторних вірусних інфекцій краплі Лаферон-ФармБіотек® НАЗАЛЬНИЙ закапують в кожний носовий хід у таких дозах:
немовлятам, в тому числі недоношеним, — по 1 краплі 4–5 разів на день;
дітям віком від 1 до 7 років — по 2–3 краплі 4–5 разів на день;
дітям віком більше 7 років — по 2–3 краплі 5–6 разів на день;
дорослим — по 4–5 крапель 6–8 разів на день.
Зазвичай курс противірусного лікування препаратом Лаферон-ФармБіотек® НАЗАЛЬНИЙ становить 3–5 днів.
З метою профілактики при контакті з хворим та при переохолодженні Лаферон-ФармБіотек® НАЗАЛЬНИЙ застосовують відповідно до вікових дозувань 2 рази на день протягом 5–7 днів. При необхідності профілактичні курси повторюють. При одноразовому контакті достатньо одноразового застосування. При сезонному підвищенні захворюваності — одноразово вранці з інтервалом 1–2 доби.
В комплексній терапії вірусних захворювань ока, різних форм офтальмогерпесу (кератокон’юнктивіти, кератоувеїти) розчин Лаферон-ФармБіотек® НАЗАЛЬНИЙ — 1 млн МО в 5 мл фізіологічного розчину — закапують у кон’юнктивальний мішок ураженого ока по 2–3 краплі через кожні 2 години протягом 7–10 днів; після зникнення симптомів захворювання препарат можна застосовувати через кожні 4 години.
Діти
Лаферон-ФармБіотек® НАЗАЛЬНИЙ застосовують в педіатричній практиці, в тому числі немовлятам та недоношеним дітям. Дітям краплі застосовують під наглядом дорослих.
Передозування
Випадків гострого передозування препарату не відмічалось.
Побічні реакції
При базових курсах лікування препаратом Лаферон-ФармБіотек® НАЗАЛЬНИЙ у рекомендованих дозах побічні ефекти не спостерігалися. Інтраназальний спосіб введення та застосування шляхом закапування у кон’юнктивальний мішок ураженого ока препарату Лаферон-ФармБіотек® НАЗАЛЬНИЙ у зв’язку з незначним системним всмоктуванням не супроводжуються вираженими побічними проявами, які зазвичай спостерігаються при парентеральному введенні препаратів інтерферону.
Загальні розлади: дозозалежний грипоподібний синдром (озноб, підвищення температури тіла, головний та м’язовий біль, біль у суглобах, відчуття стомленості, млявість, пітливість); нудота, блювання, запаморочення, припливи; можливе виникнення реакцій гіперчутливості до препарату, включаючи анафілактичний шок, набряк Квінке.
Порушення з боку метаболізму та харчування: порушення електролітного балансу.
З боку шкіри та підшкірної клітковини: висип на шкірі (у поодиноких випадках), включаючи герпетичний, свербіж, гіперемія, набряк шкіри, кропив’янка, сухість шкіри, алопеція.
З боку ендокринної системи: порушення функції щитовидної залози.
З боку органів зору: порушення зору, гіперемія кон’юнктиви.
З боку травного тракту: втрата апетиту.
Вплив на результати лабораторних досліджень: підвищення рівня аланінамінотрансферази, аспартатамінотрансферази, лужної фосфатази.
З боку гепатобіліарної системи: порушення функції печінки.
З боку сечовидільної системи: порушення функції нирок.
З боку системи крові та лімфатичної системи: лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія, носові кровотечі.
З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія і гіпотензія, тахікардія.
З боку нервової системи: запаморочення, порушення сну, атаксія, парестезії, сплутаність свідомості, тривожні і депресивні стани, підвищена збудливість, сонливість.
З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: кашель, диспное.
У разі появи небажаних реакцій слід проконсультуватись з лікарем.
Термін придатності
3 роки.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 2 °С до 8 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Після відкриття флакона та приготування розчину препарат зберігати протягом 5 днів в холодильнику або 2 днів при кімнатній температурі (15–25 °С). Приготовлений розчин захищати від дії прямих сонячних променів.
Упаковка
1 флакон з ліофілізатом в комплекті з кришкою-крапельницею у картонній коробці.
Категорія відпуску
Без рецепта.
Виробник
ТОВ «Науково-виробнича компанія «Інтерфармбіотек».
Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності
Україна, 03143, м. Київ, вул. Заболотного, 150.