СУЛЬФАЦЕТАМІД (SULFACETAMIDUM)

Опис активної речовини

Лікарські препарати які містять активну речовину СУЛЬФАЦЕТАМІД

СУЛЬФАЦИЛ
Фармак
СУЛЬФАЦИЛ
краплі очні 200 мг/мл флакон 10 мл, № 1
краплі очні 300 мг/мл флакон 10 мл, № 1
протимікробні засоби
СУЛЬФАЦЕТАМІД
ФЗ "Біофарма"
СУЛЬФАЦЕТАМІД
краплі очні 30 % флакон пластиковий 10 мл в пачці, № 1
протимікробні засоби

Фармакологічні властивості

має бактеріостатичний ефект щодо Гр(+) і Гр(-) бактерій — стрептококів, пневмококів, гонококів, кишкової палички; механізм дії препарату зумовлений конкурентним антагонізмом з параамінобензойною кислотою (ПАБК) і конкурентним пригніченням дигідроптероатсинтетази, що призводить до порушення синтезу тетрагідрофолієвої кислоти, необхідної для синтезу пуринових і піримідинових основ; внаслідок цього порушується синтез нуклеїнових к-т (ДНК та РНК) бактеріальних клітин і гальмується їх розмноження.

Показання СУЛЬФАЦЕТАМІД

інфекційно-запальні захворювання очей, спричинені чутливими до дії препарату бактеріями: кон’юнктивіти, блефарити, гнійні виразки рогівки.

Застосування СУЛЬФАЦЕТАМІД

дорослим — р-н 300 мг/мл по 2 — 3 крап. в уражене око 5 — 6 р/добу (через кожні 4 — 5 год); дітям від 2 міс. — р-н 200 мг/мл по 1 — 2 крап. в уражене око 4 — 5 р/добу.Курс лікування визначає лікар залежно від характеру та тяжкості захворювання. У середньому курс становить 7 — 10 днів.

Протипоказання

гіперчутливість до компонентів препарату та сульфациламідів в анамнезі.

Побічна дія

місцеве подразнення, поколювання і печіння, неспецифічний кон’юнктивіт, гіперемію кон’юнктиви, приєднання вторинної інфекції і АР, рідкі летальні випадки ч/з важкі р-ції на сульфаніламіди, включаючи с-м Стівенса — Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, фульмінантний гепатонекроз, агранулоцитоз, апластичну анемію та інші порушення крові, бактеріальні та грибкові виразки рогівки.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko