0
UA | RU

ПРОПОФОЛ (PROPOFOLUM)

Опис активної речовини

Лікарські препарати які містять активну речовину ПРОПОФОЛ

Диприван
емульсія для інфузії 10 мг/мл ампула 20 мл, № 5
Aspen Pharma Trading Ltd.
Диприван
емульсія для інфузії 10 мг/мл флакон 50 мл, № 1
Aspen Pharma Trading Ltd.
Дипрофол ЕДТА
емульсія для інфузії 10 мг/мл ампула 20 мл, № 5
Фармак
Дипрофол ЕДТА
емульсія для інфузії 10 мг/мл флакон 50 мл, № 1
Фармак
Дипрофол ЕДТА
емульсія для інфузії 20 мг/мл флакон 50 мл, № 1
Фармак
Дипрофол
емульсія для ін'єкцій 1 % ампула 20 мл, № 5
Фармак
Дипрофол
емульсія для ін'єкцій 1 % флакон 50 мл, № 1
Фармак
Дипрофол
емульсія для ін'єкцій 2 % флакон 50 мл, № 1
Фармак
Пропофол Кабі
емульсія для ін'єкцій та інфузій 10 мг/мл ампула 20 мл пачка картонна, № 5
Fresenius Kabi Deutschland GmbH
Пропофол Кабі
емульсія для ін'єкцій та інфузій 10 мг/мл флакон 50 мл коробка картонна, № 1, 10
Fresenius Kabi Deutschland GmbH
Пропофол Кабі
емульсія для ін'єкцій та інфузій 20 мг/мл флакон 50 мл коробка картонна, № 1, 10
Fresenius Kabi Deutschland GmbH
Пропофол Фрезеніус
емульсія для ін'єкцій та інфузій 10 мг/мл ампула 20 мл, № 5
Fresenius Kabi Deutschland GmbH
Пропофол Фрезеніус
емульсія для ін'єкцій та інфузій 10 мг/мл флакон 50 мл, № 1
Fresenius Kabi Deutschland GmbH
Пропофол-Ліпуро 1%
емульсія для інфузії 10 мг/мл ампула 20 мл, № 5
B. Braun
Пропофол-Ліпуро 1%
емульсія для інфузії 10 мг/мл флакон 100 мл, № 10
B. Braun
Пропофол-Ліпуро 1%
емульсія для інфузії 10 мг/мл флакон 50 мл, № 10
B. Braun
Пропофол-Ново
емульсія для інфузії 10 мг/мл пляшка 20 мл, № 5
Губенко С.А.
Пропофол-Ново
емульсія для інфузії 10 мг/мл пляшка 50 мл, № 1
Губенко С.А.
ПРОФОЛ [Архів]
емульсія для інфузії 10 мг/1мл флакон 20 мл, № 1
Кларіс Лайфсайнсіз
ПРОФОЛ [Архів] [Архів]
емульсія для інфузії 10 мг/1мл флакон 50 мл, № 1
Кларіс Лайфсайнсіз

Фармакологічні властивості

засіб для загальної анестезії короткої дії зі швидким настанням ефекту протягом 30 сек.; вихід з наркозу швидкий; реалізує седативний та наркотичний ефекти шляхом позитивного впливу на інгібуючу функцію нейротрансмітера ГАМК через полегшення взаємодії останнього з ліганд- активованими ГАМКА-рецепторами.

Показання ПРОПОФОЛ

індукція та підтримання загальної анестезії у дорослих та дітей віком >1 міс.; седація пацієнтів віком >16 років, яким проводиться ШВЛ у відділенні інтенсивної терапії; седація при проведенні діагностичних та хірургічних процедур (окремо або у комбінації з ЛЗ для місцевої чи загальної анестезії), у дорослих та дітей віком >1 міс.

Застосування ПРОПОФОЛ

індукція загальної анестезії: незалежно, проведено чи не проведено премедикацію доролому пацієнту, титрувати дозу (у вигляді болюсної ін’єк. або інфуз. 40 мг кожні 10 сек. для дорослих пацієнтів із задовільним станом здоров’я) в залежності від реакції хворого до появи клінічних ознак анестезії; для більшості дорослих пацієнтів до 55 р. доза — 1,5-2,5 мг/кг; сумарну необхідну загальну дозу можна зменшити шляхом зменшення швидкості введення (від 20 до 50 мг/хв.); для пацієнтів від 55 р. потрібна нижча доза; пацієнтам III і IV класів за шкалою ASA вводити з меншою швидкістю (20 мг кожні 10 сек); не рекомендується для індукції анестезії дітям до 1 міс.; при застосуванні дітям з метою забезпечення індукції в анестезію вводити повільно до виникнення клінічних ознак анестезії, дозу слід коригувати згідно з віком та/або масою тіла; для більшості дітей віком від 8 років для вступної анестезії потрібно 2,5 мг/кг, для дітей віком до 8 років (особливо від 1 до 3 міс.) дози можуть бути вищими, нижча доза рекомендується для дітей ІІІ-IV класу за шкалою ASA; підтримання загальної анестезії:дорослим анестезію можна підтримувати введенням ЛЗ у вигляді постійної інфузії або повторних болюсних ін’єк. для підтримання потрібної глибини анестезії; постійна інфузія: необхідна швидкість введення варіює залежно від індивідуальних особливостей пацієнтів, але зазвичай у межах 4-12 мг/кг/год забезпечує підтримку адекватної анестезії; зниження підтримуючої дози приблизно 4 мг/кг/год може бути достатньою анестезією при незначних хірургічних процедурах; якщо застосовують техніку, що включає повторні болюсні ін’єк., то використовується введення зростаючих доз від 25 мг до 50 мг; дітям від 1 міс. необхідна швидкість введення значно варіює залежно від індивідуальних особливостей пацієнтів, але складаэ у межах 9-15 мг/кг/год.; для забезпечення седативного ефекту під час інтенсивної терапії дорослим пацієнтам, яким проводять ШВЛ, рекомендується вводити шляхом постійної інфузії зі швидкістю інфузії 0,3-4 мг/кг/год.; швидкість інфузії більше 4,0 мг/кг/год не рекомендується; не показаний для забезпечення седативного ефекту при інтенсивній терапії пацієнтів до 16 р.; пацієнтам літнього віку не застосовувати швидке болюсне введення; для забезпечення седативного ефекту при проведенні хірургічних або діагностичних процедур швидкість введення підбирати індивідуально і титрувати в залежності від клінічної відповіді, для більшості пацієнтів для настання седативного ефекту необхідне введення від 0,5 до 1 мг/кг протягом 1-5 хв.; підтримання седативного ефекту — 1,5- 4,5 мг/кг/год.; крім інфузії можна проводити болюсне введення 10-20 мг, якщо необхідне швидке настання глибокого седативного ефекту; для пацієнтів ІІІ і ІV класу за ASA необхідним є зниження дози і швидкості введення; не рекомендується для забезпечення седативного ефекту у дітей; тривалість застосування не повинна перевищувати 7 днів.

Протипоказання

гіперчутливість до пропофолу або до компонентів ЛЗ; дітям віком до 1 міс (для індукції та підтримання загальної анестезії); пацієнтам віком ≤16 років, які перебувають у відділенні інтенсивної терапії з метою седації; пацієнтам з гіперчутливістю до арахісу чи сої.

Побічна дія

анафілаксія (ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, еритема, гіпотензія); головний біль на стадії пробудження, епілептиформні рухи (судоми, опістотонус на стадії індукції, підтримки анестезії та пробудження), післяопераційна втрата свідомості; брадикардія, набряк легенів; артеріальна гіпотензія, припливи крові у дітей, тромбоз, флебіт; тимчасове апное на стадії індукції; нудота та блювання на стадії пробудження; панкреатит, знебарвлення сечі при тривалому введенні; сексуальне розгальмування; місцевий біль на стадії індукції; некроз тканин після випадкового позасудинного введення; симптоми відміни у дітей; післяопераційна гарячка; частота невідома — метаболічний ацидоз, гіперкаліємія, гіперліпідемія, ейфорія, зловживання, медикаментозна залежність, мимовільні рухи, серцева аритмія, СН, пригнічення дихання (дозозалежне), гепатомегалія, рабдоміоліз, ниркова недостатність, місцевий біль, набряк після випадкового позасудинного введення, ЕКГ типу Бругада.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko