0
UA | RU

ФАМОТИДИН (FAMOTIDINUM)

Виробник:
Опис активної речовини

Лікарські препарати які містять активну речовину ФАМОТИДИН

засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби
засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби
засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

Фармакологічні властивості

є конкурентним інгібітором Н2-гістамінових рецепторів; основною дією є інгібування шлункової секреції; знижує концентрацію кислоти, та об’єм шлункової секреції, в той час як вироблення пепсину залишається пропорційним обсягу виділеного шлункового соку; інгібує базальну і нічну секрецію шлунка, та секрецію, що стимулюється введенням пентагастрину, бетазолу, кофеїну, інсуліну та фізіологічним вагальним рефлексом; тривалість інгібування секреції при застосуванні доз 20 мг та 40 мг становить від 10 до 12 год; одноразовий р/os прийом доз у вечірній час забезпечує інгібування базальної та нічної секреції к-ти; практично не впливає на рівень гастрину натщесерце або після прийому їжі; не чинить впливу на спорожнювання шлунка, екзокринну функцію підшлункової залози, кровотік у печінці та портальній системі, ферментну систему цитохрому Р450 печінки.

Показання ФАМОТИДИН

доброякісна виразка шлунка, пептична виразка ДПК (лікування та профілактика рецидивів), стани гіперсекреції, такі як с-м Золлінгера-Еллісона, лікування ГЕРХ (рефлюкс-езофагіт), профілактика розвитку симптомів та ерозій або виразкоутворення, асоційованих із ГЕРХ; запобігання аспірації кислого шлункового вмісту (с-му Мендельсона) при проведенні загальної анестезії.

Застосування ФАМОТИДИН

р-н для ін’єкцій вводити тільки в/в, тільки в стаціонарі і тільки хворим, що не можуть приймати ліки р/os; як тільки з’явиться можливість, треба перейти на прийом табл.; звичайна доза для дорослих — по 20 мг 2 р/добу (кожні 12 год.); при с-мі Золлінгера-Еллісона початкова доза 20 мг в/в, кожні 6 год., надалі доза залежить від секреції соляної к-ти та клінічного стану хворого; при загальній анестезії для попередження аспірації шлункового соку перед проведенням анестезії дорослим вводять в/в 20 мг ранком у день операції або не менше ніж за 2 год. до початку операції; початкова в/в доза для дорослих не повинна перевищувати 20 мг; табл.: виразка шлунка та ДПК (доброякісна) рекомендована доза 40 мг 1 р/добу перед сном; тривалість лікування — 4-8 тижнів; з метою профілактики рецидивів виразки ДПК застосовують 20 мг 1 р/добу на ніч протяглм 1-4 тижнів; ГЕРХ: по 20-40 мг 2 р/добу (1 табл. вранці та 1 ввечері) протягом 6-12 тижнів; у випадках, коли ГЕРХ супроводжується ерозивним запаленням стравоходу або виразкою, рекомендована доза 40 мг 2 р/добу протягом 6-12 тижнів; з метою профілактики (підтримуюче лікування) приймати 20 мг 2 р/добу; с-м Золлінгера-Еллісона: початкова доза 20 мг кожні 6 год. у пацієнтів, які раніше не застосовували антисекреторну терапію, потім дозу необхідно відкоригувати залежно від стану хворого.

Протипоказання

гіперчутливість до препарату, інших антагоністів Н2-гістамінових рецепторів; вагітність, годування груддю; дитячий вік (ч/з відсутність необхідного клінічного досвіду).

Побічна дія

агранулоцитоз, лейкопенія, панцитопенія, тромбоцитопенія, нейтропенія; анафілаксія, ангіоневротичний набряк, кропив’янка; анорексія; депресія, галюцинації, збудження, тривожність, сплутаність свідомості, анорексія, безсоння, сонливість, зниження лібідо; головний біль, запаморочення, дисгевзія, судоми, парестезія, порушення балансу; дзвін у вухах; подразнення конʼюнктиви, набряк очей; аритмія, атріовентрикулярна блокада, брадикардія, тахікардія, відчуття серцебиття, зниження АТ; бронхоспазм; відчуття дискомфорту в животі, нудота, блювання, сухість у роті, діарея, запор, метеоризм, біль у животі, г. панкреатит; холестатична жовтяниця, гепатит; акне, алопеція, сухість шкіри, ангіоневротичний набряк, токсичний епідермальний некроліз, кропивʼянка, свербіж, тяжкі шкірні реакції (с-м Стівенса-Джонсона, ексфоліативний дерматит, еритема), ксеродерма; артралгія, мʼязові спазми, міалгія; гінекомастія, імпотенція; підвищена втомлюваність, гарячка легкого ступеня; відхилення рівня печінкових ферментів.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko