0
UA | RU

ФУРАЗОЛІДОН (FURAZOLIDONUM)

Виробник:
Опис активної речовини

Лікарські препарати які містять активну речовину ФУРАЗОЛІДОН

протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології, за виключенням комбінованих препаратів, які містять кортикостероїди

Фармакологічні властивості

бактеристатична дія; пригнічує ріст і розмноження стафілококів, стрептококів, дизентерійної, кишкової паличок, палички паратифу та інших м/о; має протигрибкову та протитрихомонадну активність, чинить лікувальну дію при лямбліозі; активний відносно резистентних до а/б і сульфаніламідів штамів мікробів; стійкість розвивається повільно.

Показання ФУРАЗОЛІДОН

бацилярна дизентерія, паратиф, харчова токсикоінфекція, ентероколіти, лямбліоз, трихомонадний кольпіт.

Застосування ФУРАЗОЛІДОН

дорослим і дітям старше 8 р. — внутрішньо після їди, запиваючи великою кількістю рідини (100 — 200 мл); при бацилярній дизентерії, паратифі, харчовій токсикоінфекції дорослим 2 табл. (0,1 г) 4 р/добу впродовж 5-7 дн. або циклами по 3-6 дн. з інтервалом 3-4 дні; дітям старше 8 р. — препарат із розрахунку 6-7 мг/кг/добу; добову дозу розподіляють на 4 прийоми (при необхідності прийому дози менше ніж 50 мг призначають інші препарати фуразолідону у відповідній лікарській формі та дозуванні); тривалість курсу становить 5-7 діб залежно від тяжкості захворювання, ефективності та чутливості до терапії; при лямбліозі дорослим призначають по 2 табл. (0,1 г) 4 р/добу; дітям старше 8 р. препарат призначають із розрахунку 6 мг/кг/добу у 3-4 прийоми, курс лікування -5-7 днів; при терапії трихомонадних інфекцій дорослим призначають по 2 табл. (0,1 г) 3-4 р/ добу впродовж 3-4 днів, при кольпітах лікування проводять комбіновано, внутрішньо приймають по 2 табл. (0,1 г) препарату 3-4 р/добу впродовж 3 днів; одночасно в піхву вводять порошок, що містить фуразолідон з лактозою, в пряму кишку — супозиторії з препаратом; вищі дози для дорослих: разова — 4 табл. (0,2 г), добова — 16 табл. (0,8 г); не рекомендують приймати довше 7 днів.

Протипоказання

термінальна стадія хр. ниркової недостатності, порушення ф-ції печінки, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, підвищена чутливість до компонентів препарату і нітрофуранів.

Побічна дія

біль у животі, нудота, гіркота у роті, відсутність апетиту, блювання, діарея, анорексія, холестаз, головний біль, запаморочення, периферичні нейропатії, лейкопенія, агранулоцитоз, гемоліз в осіб з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, свербіж шкірних покривів, кропив’янка, висипання на шкірі обличчя, тулуба і нижніх кінцівок, у тому числі плямисто-папульозні, гіпоглікемія, ортостатична гіпотензія, темно-жовте забарвлення сечі, гарячка, слабкість, рідко — гострі легеневі реакції.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko