ДУТАСТЕРИД (DUTASTERIDUM, ДУТАСТЕРИД)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

CAS №: 164656-23-9 C27H30F6N2O2

USPDDN, NLM: (5 альфа,17 бета)-N-(2,5-біс(трифлуорометил)феніл)-3-оксо-4-азаандрост-1-ен-17-карбоксамід; або
α, α, α, α’,α’,α’-гексафлуоро-3-оксо-4-аза-5α-андрост-1-ен-17β-карбокси-2’,5’-ксилідид.

Mm = 528,534 Да. Білий або блідо-жовтий порошок з точкою плавлення 242-250 °С. Розчинний в етанолі (44 мг/мл), метанолі (64 мг/мл) і поліетиленгліколі (3 мг/мл), але не розчиняється в воді.

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

подвійний інгібітор 5a-редуктази, що гальмує тип 1 та тип 2 ізоферментів 5a-редуктази, які відповідають за перетворення тестостерону на 5a-дигідротестостерон; андроген, який відповідає за гіперплазію тканини передміхурової залози.

ПОКАЗАННЯ

лікування симптомів середнього та тяжкого ступеня доброякісної гіперплазії передміхурової залози; зменшення ризику виникнення г. затримки сечі та у разі необхідності хірургічного втручання у хворих з симптомами середнього та тяжкого ступеня доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

ЗАСТОСУВАННЯ

внутрішньо р/оs, самостійно або у комбінації з α-блокатором — тамсулозином (0,4 мг); рекомендована доза для дорослих чоловіків — 0,5 мг/добу; застосовувати не менше 6 міс.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

гіперчутливість до дутастериду, інших інгібіторів 5a-редуктази, сої, арахісу або інших компонентів ЛЗ; жінкам та дітям; хворим з тяжкою ПН.

ПОБІЧНА ДІЯ

імпотенція, зміна (зниження) лібідо; порушення еякуляції; болісність грудної залози та її гіпертрофію; СН; лівошлуночкова недостатність, г. лівошлуночкова недостатність, кардіогенний шок, г.СН, правошлуночкова недостатність, г.правошлуночкова недостатність, застійна кардіоміопатія, серцево-легенева недостатність, шлуночкова недостатність, запаморочення; АР, висипання, свербіж, кропив‘янку, локалізований набряк та ангіоневротичний набряк; депресивний настрій; алопеція (головним чином втрата волосся на тілі), гіпертрихоз; тестикулярний біль та набряк; рак грудної залози у чоловіків.

Дата додавання: 17.07.2018 р. Версія для друку

Торговельні найменування

Developed by Maxim Levchenko