0
UA | RU

ДЕКСМЕДЕТОМІДИН (DEXMEDETOMIDINE)

Опис активної речовини

Лікарські препарати які містять активну речовину ДЕКСМЕДЕТОМІДИН

Дексдор
концентрат для розчину для інфузій 100 мкг/мл ампула 2 мл, № 5
Orion Corporation
Дексдор
концентрат для розчину для інфузій 100 мкг/мл флакон 4 мл, № 4
Orion Corporation
Дексдор
концентрат для розчину для інфузій 100 мкг/мл флакон 10 мл, № 4
Orion Corporation
Дексмедетомідин Евер Фарма
концентрат для розчину для інфузій 100 мкг/мл ампула 2 мл, № 5, 25
ЕВЕР Нейро Фарма
Дексмедетомідин Евер Фарма
концентрат для розчину для інфузій 100 мкг/мл ампула 4 мл, № 4, 5
ЕВЕР Нейро Фарма
Дексмедетомідин Евер Фарма
концентрат для розчину для інфузій 100 мкг/мл ампула 10 мл, № 4, 5
ЕВЕР Нейро Фарма
Дексмедетомідин Евер Фарма
концентрат для розчину для інфузій 100 мкг/мл флакон 2 мл, № 5
ЕВЕР Нейро Фарма
Дексмедетомідин Евер Фарма
концентрат для розчину для інфузій 100 мкг/мл флакон 4 мл, № 4, 5
ЕВЕР Нейро Фарма
Дексмедетомідин Евер Фарма
концентрат для розчину для інфузій 100 мкг/мл флакон 10 мл, № 4, 5
ЕВЕР Нейро Фарма
Кванадекс
концентрат для розчину для інфузій 100 мкг ампула 2 мл, № 5
Юрія-Фарм
Миродекс
концентрат для розчину для інфузій 100 мкг/мл флакон 2 мл, № 5
РОКЕТ-ФАРМ ООО

Фармакологічні властивості

дексмедетомідин є селективним агоністом α2-адренорецепторів з широким спектром фармакологічних властивостей. Він надає симпатолітичний ефект завдяки зменшенню вивільнення норадреналіну з закінчень симпатичних нервів. Седативні ефекти зумовлені зменшенням вираженості порушення в блакитній плямі — ядрі з переважанням норадренергічних нейронів, яке знаходиться в стовбурі головного мозку. Дексмедетомідин виявляє аналгетичну дію і сприяє зниженню доз застосовуваних анестетиків і анальгетиків.

T½ становить приблизно 1,9-2,5 год. Середній кліренс — 35,7-51,1 л/год. Дексмедетомідин повністю метаболізується в печінці.

Показання ДЕКСМЕДЕТОМІДИН

седація дорослих пацієнтів, які перебувають у ВІТ, відділеннях анестезіології та реанімації і потребують рівня седації не глибше, ніж пробудження у відповідь на голосову стимуляцію (відповідає діапазону від 0 до -3 балів за шкалою RASS).

Седация неінтубованих дорослих пацієнтів до та/або під час діагностичних або хірургічних процедур, що вимагають седації, тобто процедурна седації із збереженням свідомості.

Застосування ДЕКСМЕДЕТОМІДИН

седація дорослих пацієнтів, які перебувають у ВІТ, відділенні анестезіології та реанімації і потребують рівня седації не глибше, ніж пробудження у відповідь на голосову стимуляцію (відповідає діапазону від 0 до -3 балів за шкалою RASS)

Попередньо інтубованих і седованих пацієнтів можна переводити на дексмедетомідін з початковою швидкістю інфузії 0,7 мкг/кг/год з подальшим коригуванням дози в межах діапазону 0,2-1,4 мкг/кг/год для досягнення бажаного рівня седації, в залежності від реакції хворого.

Максимальна доза

Не слід перевищувати максимальну дозу 1,4 мкг/кг/год.

Тривалість терапії. Не більше 14 днів відсутня. Для більш тривалого застосування препарату необхідно регулярно оцінювати стан пацієнта.

Седация неінтубованих дорослих пацієнтів до та/або під час діагностичних або хірургічних процедур, що вимагають седації, тобто процедурна седація зі збереженням свідомості.

Початкові дози при процедурної седації

Для дорослих пацієнтів: інфузія навантажувальної дози 1,0 мкг/кг протягом 10 хв. Для менш інвазивних процедур, наприклад офтальмохірургія, може бути придатною інфузія навантажувальної дози 0,5 мкг/кг протягом 10 хв.

При волоконно-оптичній інтубації дорослих пацієнтів у свідомості: інфузія в навантажувальної дозі 1 мкг/кг протягом 10 хв.

Підтримуюча інфузія зазвичай починається з дози 0,6 мкг/кг/год і титруються для досягнення бажаного клінічного ефекту в діапазоні доз 0,2-1 мкг/кг/год.

При волоконно-оптичної інтубації дорослих пацієнтів у свідомості: підтримуюча інфузія зі швидкістю 0,7 мкг/кг/год протягом всього періоду до видалення ендотрахеальної трубки.

Протипоказання

підвищена чутливість до дексмедетомідіну або до будь-яких компонентів препарату.

AV-блокада II-III ступеня.

Неконтрольована артеріальна гіпотензія.

Гостра цереброваскулярна патологія.

Побічна дія

гіперглікемія, гіпоглікемія, метаболічний ацидоз, ажитація, галюцинації, брадикардія, інфаркт міокарда, тахікардія, артеріальна гіпотензія, артеріальна гіпертензія, пригнічення функції дихання, гіпертермія, спрага, задишка, апное.

Передозування

симптоми: брадикардія, артеріальна гіпотензія, надмірна седація, сонливість і зупинка серця.

Лікування. Зменшити або припинити введення препарату. Зупинка синусового вузла проходила самостійно або піддавалася лікуванню атропіном і глікопіролатом. У разі тяжкого передозування із зупинкою серця, необхідні реанімаційні заходи.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko