ЦИТАРАБІН (CYTARABINUM)

Опис активної речовини

Фармакологічні властивості

антибластичний засіб, що пригнічує синтез ДНК; також має антивірусні та імуносупресорні властивості; основною дією — пригнічення синтезу дезоксицитидину (як антиметаболіт, що залежить від клітинного циклу, він пригнічує синтез ДНК під час S-фази мітозу), хоча пригнічення цитидилових кіназ та включення сполуки до нуклеїнових кислот можуть також відігравати роль у цитостатичній та цитотоксичній дії; завдяки своїй цитотоксичній дії викликає, дозозалежне руйнування клітин у проліферуючих тканинах.

Показання ЦИТАРАБІН

досягнення та підтримка ремісії при г. нелімфобластних лейкозах у дорослих та дітей; г. лімфоцитарний лейкоз, хр.мієлобластний лейкоз (бластний криз); профілактика, лікування лейкозного менінгіту інтратекально у вигляді монотерапії або у комбінації з іншими препаратами (метотрексат, гідрокортизон); монотерапія або у комбінації з іншими антинеопластичними засобами, кращі результати зазвичай досягаються при комплексному лікуванні; лейкоз з високим ризиком ускладнень, рефрактерний лейкоз та рецидив г. лейкозу незалежно від супутнього застосування протипухлинних хіміотерапевтичних засобів високими дозами препарату; у складі комбінованої терапії (LSA2L2) неходжкінських лімфом у дітей.

Застосування ЦИТАРАБІН

застосовувати у комбінації з іншими цитотоксичними засобами, використовуючи різні схемами дозування; можна вводити шляхом в/в інфузії або ін’єкції, п/ш (дозволяється вводити лише р-н з концентрацією 20 мг/мл) або інтратекально; стандартна доза для п/ш — 20-100 мг/м2 поверхні тіла залежно від показань та режиму дозування; дозування для дорослих, індукція ремісії при тривалому застосуванні: рекомендована доза для болюсної ін’єкції — 2 мг/кг маси тіла на добу протягом 10 днів; у разі відсутності терапевтичного ефекту та появи ознак токсичності дозу можна збільшити до 4 мг/кг маси тіла на добу, застосування такої дози можна продовжувати до появи терапевтичної відповіді або ознак токсичності; дозу 0,5-1 мг/кг маси тіла на добу можна вводити шляхом інфузії протягом не більше 24 год.; ч/з 10 днів дозу можна збільшити максимум до 2 мг/кг маси тіла на добу та застосовувати до появи ознак токсичності або до досягнення ремісії. Переривчаста терапія: в/в протягом 5 днів поспіль у дозах 3-5 мг/кг маси тіла на добу, лікування повторюють після перерви, що триває 2 — 9 днів; такий режим лікування слід продовжувати до появи ознак токсичності або досягнення ремісії; стандартну дозу можна поступово збільшити, якщо немає ознак токсичності і не спостерігається ремісія за умов стандартного режиму дозування. Ремісію, що була досягнута із застосуванням цитарабіну та/або інших препаратів, можна підтримувати, застосовуючи 1-2 в/в або п/ш введення на тиждень у дозі 1 мг/кг маси тіла. При хіміотерапії високими дозами вводять із розрахунку 2-3 г/м2 поверхні тіла шляхом в/в інфузії тривалістю 1-3 год. кожні 12 год. протягом 1-6 днів. Застосування у вигляді монотерапії шляхом інтратекального введення або у комбінації з метотрексатом (15 мг/м2) та гідрокортизоном (15 мг/м2) залежить від конкретного випадку; дози цитарабіну, що застосовують при монотерапії з інтратекальним введенням, знаходяться у межах від 5 до 75 мг/м2 і зазвичай становлять 30 мг/м2 кожні 4 дні, поки показники спинномозкової рідини не досягнуть норми (з наступним додатковим лікуванням). Терапія неходжкінських лімфом- застосовують різні схеми лікування, залежно від стадії захворювання і гістологічного типу пухлини.

Протипоказання

гіперчутливість до препарату; медикаментозне пригнічення діяльності кісткового мозку (за умов оцінки ризику та очікуваної користі); вагітність, лактація; розчинник, що містить бензиловий спирт як консервант, не можна використовувати для відновлення ліофілізату у таких випадках: в/в лікування високими дозами, інтратекальне лікування і лікування немовлят, лікування дітей віком до 3 років.

Побічна дія

пневмонія, сепсис, запалення п/ш клітковини у місці ін’єкції; лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія, мегалобластоз, ретикулоцитопенія; анафілаксія, алергічний набряк; анорексія; нейротоксичність, неврит, запаморочення, головний біль; кон’юнктивіт; перикардит; тромбофлебіт; ускладнене дихання, біль у горлі; панкреатит, утворення виразок у стравоході, біль у животі, діарея, езофагіт, нудота, блювання, запалення або покриття виразками слизової оболонки порожнини рота або анальної ділянки; печінкова дисфункція, жовтяниця; виразки шкіри, алопеція, висипання, свербіж, кропив’янка; порушення функції нирок, затримка сечовиділення; біль у грудях, гарячка; при інтратекальному введенні — параплегії; некротична лейкоенцефалопатія; ізольована нейротоксична дія; втрата зору; інфекції вірусні, бактеріальні, грибкові, паразитичні або сапрофітні інфекції будь-якої локалізації.

geoapteka.ua

Лікарські препарати які містять активну речовину ЦИТАРАБІН

АЛЕКСАН
АЛЕКСАН
Ebewe Pharma
антиметаболіти
ЦИТОЗАР
ЦИТОЗАР
Pfizer Inc.
антиметаболіти
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko