• Кабинет
 • АПРОТИНІН (APROTININUM)

  Опис активної речовини

  Фармакологічні властивості

  інгібітор протеаз широкого спектра дії, володіє антифібринолітичною активністю; утворюючи оборотний стехіометричний комплекс фермент-інгібітор, апротинін у людини інгібує трипсин, плазмін, калікреїн у плазмі крові і тканинах, що призводить до інгібування фібринолізу; також інгібує контактну фазу активації згортання крові, яка є фактором запуску процесу коагуляції і стимуляції фібринолізу.

  Показання АПРОТИНІН

  кровотечі, зумовлені гіперфібринолітичними порушеннями гемостазу (після операцій, після травм, до, під час та після пологів); геморагічні ускладнення при тромболітичній терапії; профілактика з метою зниження післяопераційної крововтрати і потреби у гемотрансфузії у дорослих пацієнтів, які мають високий ризик великих крововтрат при проведенні ізольованого серцево-легеневого шунтування (шунтування коронарних артерій, яке не комбінується з іншими серцево-судинними втручаннями).

  Застосування АПРОТИНІН

  в/в ін’єкційно або коротко- чи довготривала інфузія; вміст фл. розчинити в 0,9 % р-ні натрію хлориду (у співвідношенні 1:1); 1 АТрОд еквівалентна 1,33 КІО (калікреїнінактивуючих одиниць); тест-доза:унаслідок ризику розвитку алергічної (анафілактичної) р-ції всім пацієнтам ввести в/в 10000 КІОД (калікреїн-інгібуючих одиниць) апротиніну (1 мл) як мінімум за 10 хв до введення початкової дози, якщо початкова доза 1 мл не викликала АР, то можна ввести терапевтичну дозу.Під час операцій на відкритому серці (з апаратом штучного кровообігу) для зниження крововтрати і потреби в гемотрансфузії: після введення в наркоз (але до проведення стернотомії) ввести навантажувальну дозу від 1 000 000 до 2 000 000 КІОД в/в протягом 20-30 хв. Наступні 1 000 000-2 000 000 КІОД вводити після включення апарату штучного кровообігу. З метою уникнення фізичної несумісності апротиніну та гепарину, який додається до р-ну первинного заповнення насоса, кожен препарат додавати до р-ну первинного заповнення насоса у процесі рециркуляції, для того щоб забезпечити достатне розведення обох препаратів до того, як вони змішуються один з одним. Після початкової болюсної інфузії у високій дозі вводити від 250 000 до 500 000 КІОД/год шляхом безперервної інфузії до закінчення операції. У цілому загальна кількість апротиніну, введеного протягом лікувального циклу, не повинно перевищувати 7 000 000 КІОД; для в/в введення вводити ч/з центральний венозний катетер, який не використовувати для введення будь-якого іншого ЛЗ, вводити тільки пацієнтам, які знаходяться у положенні лежачи; введення проводити повільно (максимальна швидкість — від 5 до 10 мл/хв) шляхом в/в ін’єкції або короткострокової інфузії.

  Протипоказання

  гіперчутливiсть до активної речовини або до будь-якого з компонентів препарату; гіперчутливiсть до білка крупної рогатої худоби; пацієнти зі штучним кровообігом під час проведення операції з аортокоронарного шунтування; пацієнти, які застосовували препарат протягом останніх 12 міс.; пацієнти з позитивним результатом тесту на визначення апротинін-специфічних IgG а/т належать до групи підвищеного ризику розвитку анафілактичної р-ції при введенні апротиніну.

  Побічна дія

  артеріальна гіпотензія;нудота;БА, свербіж, кропив’янка, висипання, флебіт у місці інфузії, ІМ, ішемія міокарда, оклюзія/тромбоз коронарних артерій, перікардіальний випіт, артеріальний тромбоз (та його форми, характерні для життєво важливих органів, нирок, легенів, ГМ), тромбоемболія легеневої артерії, дисеміноване внутрішньосудинне згортання (ДВЗ), коагулопатія, АР, анафілактичні/ анафілактоїдні р-ції, анафілактичний шок (що потенційно загрожує життю), ГНН, некроз ниркових канальців, олігурія.

  Лікарські препарати які містять активну речовину АПРОТИНІН

  ГОРДОКС
  ГОРДОКС
  Gedeon Richter
  інгібітори фібринолізу
  КОНТРИВЕН
  КОНТРИВЕН
  ФЗ "Біофарма"
  інгібітори фібринолізу
  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko