Троксерутин
діюча речовина: troxerutinum;
1 г гелю містить троксерутину 20 мг;
допоміжні речовини: карбомер, триетаноламін, динатрію едетат, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропіленгліколь, вода очищена.
Гель 2%.
Основні фізико-хімічні властивості: гель від жовтого до світло-коричневого кольору, прозорий або злегка опалесціюючий, зі слабким характерним запахом, однорідної консистенції.
Ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби. Біофлавоноїди. Троксерутин. Код АТХ С05С А04.
Фармакодинаміка.
Лікарський засіб Троксерутин, гель 2%, — це суміш біофлавоноїдів, яка містить не менше 95% троксерутину. Троксерутин накопичується вибірково в ендотеліальному шарі венул, глибоко проникає у субендотеліальний шар венозної стінки, причому концентрація виявляється вищою, ніж у сусідніх тканинах. Лікарський засіб запобігає пошкодженню клітинних мембран, спричиненому окисненням.
Антиоксидантний ефект проявляється у зниженні та усуненні окисних властивостей кисню, інгібуванні перекисного окиснення ліпідів, захисті судинного ендотелію від окисної дії гідроксильних радикалів. Троксерутин зменшує підвищену проникність капілярів і чинить венотонізуючий вплив. Цитопротективний ефект є результатом інгібування активації та адгезії нейтрофілів, зниження агрегації еритроцитів і підвищення стійкості еритроцитів до деформації, зменшення вивільнення медіаторів запалення.
Підвищує венозно-артеріальний рефлюкс, подовжує час повторного венозного наповнення, поліпшує мікроциркуляцію та мікросудинну перфузію.
Дія лікарського засобу Троксерутин, гелю 2%, спрямована на зменшення набряку, болю, на поліпшення трофіки та усунення різних патологічних порушень, пов’язаних із венозною недостатністю.
Фармакокінетика.
Після місцевого застосування гелю Троксерутин активний компонент легко вивільняється із водорозчинної основи гелю і проникає у дерму приблизно через 30 хвилин, а у підшкірну жирову тканину — через 2-5 годин.
Троксерутин, гель 2%, застосовується для симптоматичного лікування таких захворювань:
- венозна недостатність;
- передварикозний і варикозний синдром;
- поверхневий тромбофлебіт, флебіт і післяфлебітні стани;
- комплексне лікування гемороїдальної хвороби;
- м’язові крампі (судомне стягування литкових м’язів).
Підвищена чутливість до троксерутину або до будь-якої допоміжної речовини лікарського засобу. Троксерутин, гель 2%, не слід наносити на слизові оболонки, відкриті рани та екзематозні ділянки шкіри.
Лікарський засіб посилює дію аскорбінової кислоти на зміцнення структури та зменшення проникності судинної стінки.
Реакції гіперчутливості частіше спостерігаються у пацієнтів із шкірними і/або алергічними захворюваннями.
Хворим із вираженими порушеннями функції нирок не рекомендується застосовувати лікарський засіб протягом тривалого часу.
Якщо при застосуванні лікарського засобу вираженість симптомів захворювання не зменшується, слід звернутися до лікаря.
Немає даних щодо негативного впливу лікарського засобу при застосуванні у період вагітності або годування груддю. Проте застосування гелю Троксерутин у І триместрі вагітності не рекомендується.
Не впливає.
Тільки для застосування на шкіру.
Гель наносити на уражену ділянку рівномірним тонким шаром 2 рази на день (вранці та ввечері), втираючи легкими масажними рухами до повного всмоктування лікарського засобу. За потреби можна накласти тугу або еластичну пов’язку. При хронічній венозній недостатності застосовувати комбіновану терапію до повного зникнення симптомів.
Дозування та тривалість застосування лікарського засобу визначає лікар, зважаючи на тяжкість та перебіг захворювання.
Немає протипоказань щодо застосування лікарського засобу дітям.
При місцевому застосуванні випадки передозування лікарського засобу не зареєстровані. У разі випадкового проковтування великої кількості лікарського засобу необхідно вжити загальних заходів для виведення лікарського засобу (наприклад спровокувати блювання) і застосувати засоби для симптоматичного лікування. Якщо необхідно, слід провести перитонеальний діаліз.
При застосуванні гелю Троксерутин дуже рідко можуть спостерігатися подразнення шкіри або алергічні реакції, в тому числі почервоніння, свербіж, шкірне висипання, дерматит, ангіоневротичний набряк. Зазвичай ці симптоми швидко минають після припинення застосування лікарського засобу.
3 роки.
Термін придатності після першого відкриття туби — 6 місяців.
Зберігати при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати! Зберігати у недоступному для дітей місці.
По 40 г або 100 г у тубах. По одній тубі в пачці з картону.
Без рецепта.