МААЛОКС® / МААЛОКС® МІНІ (MAALOX® / MAALOX® MINI)

Санофі-Авентіс Україна

Склад і форма випуску

Маалокс®
Ціни в аптеках
Магнію гідроксид
400 мг
Алюмінію гідроксид
400 мг
Ціни в аптеках
Алюмінію гідроксид
400 мг
Магнію гідроксид
400 мг
Допоміжні речовини: манітол, сорбітол, натрію сахаринат, ароматизатор м'ятний, магнію стеарат, цукроза, цукор кондитерський з крохмалем.
№ UA/9220/02/01 від 02.01.2019
Ціни в аптеках
Алюмінію гідроксид
525 мг
Магнію гідроксид
600 мг
№ UA/9219/01/01 від 02.01.2019
Ціни в аптеках
Алюмінію гідроксид
3,5 г/100 мл
Магнію гідроксид
4 г/100 мл
Допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксібензоат, кислота лимонна, олія м'ятна ефірна, манітол, сорбітол, кислота соляна, натрію сахаринат, вода, перекис водню.
№ UA/9220/01/01 від 11.01.2019
Маалокс® Міні
Ціни в аптеках
Алюмінію оксид
230 мг
Магнію гідроксид
400 мг
№ UA/10145/01/01 від 28.08.2017
Ціни в аптеках
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

Маалокс — антацидний препарат. Нейтралізує вільну соляну кислоту шлункового соку, не викликаючи її вторинної гіперсекреції. Крім цього, підвищення рН шлункового соку при прийомі препарату Маалокс зумовлює зниження активності пепсину в шлунковому соку. Препарат також чинить адсорбуючу і обволікаючу дію, завдяки чому зменшується вплив факторів на слизову оболонку стравоходу і шлунка.

Магнію гідроксид та алюмінію гідроксид вважаються антацидами місцевої дії, які практично не абсорбуються при прийомі в рекомендованих дозах і, відповідно, не викликають системних ефектів.

Показання МААЛОКС / МААЛОКС МІНІ

печія та кислотна регургітація.

Застосування МААЛОКС / МААЛОКС МІНІ

дорослим та дітям віком від 15 років по 15 мл (1 столова ложка) суспензії приймати у разі виникнення печії або кислотної регургітації (не більше 6 столових ложок на добу). Перед вживанням флакон із суспензією необхідно ретельно струшувати до утворення однорідної суспензії.

Протипоказання

тяжка форма ниркової недостатності (оскільки цей засіб містить магній), гіперчутливість до компонентів препарату. Хвороба Альцгеймера, звичний запор, хронічна діарея, сильний біль у животі неуточненого ґенезу, гіпофосфатемія.

Побічна дія

при дотриманні рекомендованого режиму дозування побічні ефекти незначні.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, анафілактичні реакції.

Алергічні реакції: свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк.

З боку травної системи: діарея, запор.

З боку обміну речовин: гіпермагніємія, гіпералюмініємія, гіпофосфатемія (при тривалому лікуванні або прийомі у високих дозах, або при прийомі в стандартних дозах при низькому вмісті фосфатів в їжі), яка може призводити до підвищеної резорбції кісткової тканини, гіперкальціурії, остеомаляції.

Особливості застосування

алюмінію гідроксид може викликати запор, передозування солей магнію може призводити до ослаблення кишкової перистальтики; у пацієнтів з групи підвищеного ризику (пацієнтів з нирковою недостатністю, осіб похилого віку) прийом високих доз препарату може викликати або посилювати обструкцію кишечнику і кишкову непрохідність.

Алюмінію гідроксид погано всмоктується в ШКТ, тому у пацієнтів з нормальною функцією нирок системний вплив виникає рідко. Однак тривале лікування, використання препарату в надмірно високих дозах або ж у звичайних дозах на тлі зниження надходження фосфатів з їжею можуть призвести до фосфатної недостатності (через зв’язування алюмінію з фосфатом), яка супроводжується посиленням резорбції кісткової тканини і гіперкальціурією з ризиком розвитку остеомаляції. Лікування пацієнтів з ризиком розвитку фосфатної недостатності або тривале застосування препарату слід проводити під медичним наглядом.

При нирковій недостатності можливе підвищення плазмових концентрацій магнію та алюмінію. У цих пацієнтів при тривалому застосуванні препарату Маалокс у високих дозах можливий розвиток енцефалопатії, деменції, мікроцитарної анемії або посилення остеомаляції, викликаної діалізом.

Якщо під час лікування симптоми з боку ШКТ зберігаються протягом більше 10 днів або спостерігається погіршення стану, то слід уточнити діагноз і провести корекцію лікування.

Слід дотримуватися 2-годинного інтервалу між застосуванням препарату Маалокс та інших препаратів.

Слід уникати тривалого застосування препарату Маалокс при нирковій недостатності.

Алюмінію гідроксид при низькому вмісті фосфатів в їжі може зумовлювати розвиток недостатності фосфору в організмі. Тому при його застосуванні, особливо тривалому, слід забезпечити достатнє надходження фосфатів з їжею.

Препарат проникний для рентгенівських променів.

Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами і працювати з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

при одночасному застосуванні з хінідином можливі підвищення плазмових концентрацій хінідину і розвиток передозування хінідину.

При одночасному прийомі з препаратом Маалокс знижується всмоктування в ШКТ наступних лікарських засобів: блокаторів гістамінових H2-рецепторів, пропранололу, атенололу, цефдініру, цефподоксиму, метопрололу, хлорохіну, простациклінів, діфлунізалу, дигоксину, бісфосфонатів, етамбутолу, ізоніазиду, фторхінолонів, натрію фториду, ГКС (описано для преднізолону та дексаметазону), індометацину, кетоконазолу, лінкозамідів, нейролептиків похідних фенотіазину, пеніциламіну, розувастатину, солей заліза, левотироксину натрію. У разі 2-годинного інтервалу між прийомом цих препаратів і препарату Маалокс і 4-годинного інтервалу між прийомом фторхінолонів і препарату Маалокс в більшості випадків даної небажаної взаємодії можна уникнути.

При одночасному застосуванні препарату Маалокс з полістиролсульфонатом (кайєксалатом) слід дотримуватися обережності через можливий ризик зниження ефективності зв’язування калію смолою і розвитку метаболічного алкалозу у пацієнтів з нирковою недостатністю (для алюмінію гідроксиду та магнію гідроксиду) і обструкції кишечнику (для алюмінію гідроксиду).

При поєднанні алюмінію гідроксиду з цитратами можливе підвищення плазмових концентрацій алюмінію, особливо у пацієнтів з нирковою недостатністю.

Передозування

симптоми: можливі діарея, біль у животі і блювання. У пацієнтів з групи ризику прийом препарату в високих дозах може викликати або погіршити обструкцію кишечнику чи кишечну непрохідність.

Лікування: алюміній та магній виводяться з сечею. Проводяться поповнення втрати рідини та форсований діурез. Пацієнтам з нирковою недостатністю необхідне проведення гемодіалізу або перитонеального діалізу.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С.

Дата додавання: 12.06.2021 р.
© Компендіум 2019

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують МААЛОКС / МААЛОКС МІНІ

Escherichia coli [E. coli] як причина хвороб, класифікованих в інших рубриках МКХ B96.2
Виразкова хвороба МКХ K27.9
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки МКХ K26.9
Гастрит МКХ K29.7
Гастроезофагеальний рефлюкс з езофагітом МКХ K21.0
Гостра гастроєюнальна виразка з кровотечею МКХ K28.0
Диспепсія (порушення травлення) МКХ K30
Дуоденіт МКХ K29.8
Езофагіт МКХ K20
Інші гастрити МКХ K29.6
Печія МКХ R12
Хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки МКХ K29.9
Хронічна виразкова хвороба дванадцятипалої кишки МКХ K26.7
Хронічна виразкова хвороба дванадцятипалої кишки з кровотечею МКХ K26.4
Хронічна виразкова хвороба шлунка МКХ K25.7
Хронічна виразкова хвороба шлунка з кровотечею МКХ K25.4
Хронічний гастрит МКХ K29.5
Хронічний поверхневий гастрит МКХ K29.3
Цукровий діабет 2-го типу (ІНЦД) з кетоацидозом МКХ E11.1
Шлунково-стравохідний розривно-геморагічний синдром МКХ K22.6

Рекомендовані аналоги МААЛОКС / МААЛОКС МІНІ:

АЛМАГЕЛЬ
Тева Україна
АЛМАГЕЛЬ
суспензія оральна флакон 170 мл, № 1
суспензія оральна пакетик 10 мл, № 20
антациди
РЕММАКС-КВ
Київський вітамінний завод
РЕММАКС-КВ
таблетки жувальні 680 мг + 80 мг блістер з м'ятним смаком, № 18
таблетки жувальні 680 мг + 80 мг блістер з малиновим смаком, № 18
таблетки жувальні 680 мг + 80 мг блістер з апельсиновим смаком, № 18
антациди
РЕННІ® з апельсиновим смаком
Байєр
РЕННІ
таблетки жувальні блістер, № 12, 24
РЕННІ® з ментоловим смаком
РЕННІ
таблетки жувальні блістер, № 12, 24
РЕННІ® БЕЗ ЦУКРУ
РЕННІ
таблетки жувальні блістер з м'ятним смаком, № 12, 24
антациди
СЕКРЕПАТ ФОРТЕ
Сперко Україна
СЕКРЕПАТ ФОРТЕ
таблетки жувальні блістер зі смаком анісу, № 50
таблетки жувальні блістер зі смаком м'яти, № 50
антациди
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko