Всі працюючі аптеки України
Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Ф-Гель® гель 25 мг/г туба 30 г

Виробник:
Дарниця ФФ

Склад і форма випуску

Кількість в упаковці:
Можна сплатити ліки карткою підтримка
СкладКількість
Кетопрофен25 мг/г
Допоміжні речовини: етанол 96%, метилпарабен (e218), карбомер 980, трометамін, олія лавандова, олія неролова, вода очищена.
Реєстраційний № UA/8589/01/01 від 06.07.2018
За рецептом
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Склад:

діюча речовина: ketoprofen;

1 г гелю містить кетопрофену 25 мг;

допоміжні речовини: етанол (96%), метилпарабен (Е 218), карбомер 980, трометамін, олія лавандова, олія неролієва, вода очищена.

Лікарська форма.

Гель.

Основні фізико-хімічні властивості: однорідний, безбарвний, майже прозорий гель зі специфічним запахом.

Фармакотерапевтична група.

Нестероїдні протизапальні лікарські засоби для місцевого застосування. Кетопрофен.

Код АТХ М02А А10.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Діюча речовина лікарського засобу — кетопрофен — належить до групи нестероїдних протизапальних засобів, похідних арилпропіонової кислоти. Кетопрофен чинить аналгетичну і протизапальну дію внаслідок гальмування дії циклооксигенази 1 (ЦОГ-1), циклооксигенази 2 (ЦОГ-2) та брадикініну, стабілізації лізосомальних мембран і гальмування міграції макрофагів. Володіє аналгетичною і протизапальною активністю як на ранній стадії (судинній фазі), так і на пізній стадії (клітинній фазі) запальної реакції. Також Ф-гель® гальмує агрегацію тромбоцитів.

Фармакокінетика.

При місцевому застосуванні кетопрофен абсорбується зі шкіри, проникає локально у запалені тканини і тривалий час підтримує у них терапевтичну концентрацію. Абсорбція до системної циркуляції є дуже незначною (лише 5% застосованої дози) і проходить повільно. При нанесенні на шкіру гелю з вмістом від 50 до 150 мг кетопрофену концентрація діючої речовини у плазмі крові через 5–8 годин становить не більше 0,08–0,15 мкг/мл, що практично не чинить на організм клінічно значущої дії.

Клінічні характеристики.

Показання

  • Біль у м’язах і суглобах, спричинений травмами або ушкодженнями.
  • Тендовагініти.

Протипоказання

  • Відомі реакції гіперчутливості, наприклад симптоми бронхіальної астми, алергічний риніт або кропив’янка, що виникли при застосуванні кетопрофену, фенофібрату, тіапрофенової кислоти, ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів.
  • Гіперчутливість до будь-яких компонентів лікарського засобу.
  • Наявність в анамнезі шкірних проявів алергії при застосуванні кетопрофену, фенофібрату, тіапрофенової кислоти, блокаторів ультрафіолетових (УФ) променів або парфумерних засобів.
  • Реакції фотосенсибілізації в анамнезі.
  • Вплив сонячного світла, у тому числі непрямі сонячні промені та ультрафіолетове опромінення в солярії протягом усього періоду лікування і ще 2-х тижнів після припинення лікування лікарським засобом.
  • Ушкодження цілісності шкіри (пошкодження, висипання, екзема, травми, шкірні інфекції).
  • ІІІ триместр вагітності.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Оскільки концентрація лікарського засобу у плазмі крові вкрай низька, прояви симптомів взаємодії з іншими лікарськими засобами (аналогічно до симптомів при системному застосуванні) можливі тільки при частому і тривалому застосуванні:

з метотрексатом, серцевими глікозидами, солями літію, циклоспорином — посилення токсичності внаслідок зниження їх екскреції;

з антикоагулянтами, антитромботичними засобами, з ацетилсаліциловою кислотою або іншими нестероїдними протизапальними засобами, глюкокортикостероїдами, пероральними гіпоглікемічними засобами, фенітоїном — посилення дії вищезазначених лікарських засобів; одночасне застосування лікарського засобу з іншими топічними формами (мазі, гелі), що містять кетопрофен або інші нестероїдні протизапальні засоби, не рекомендується;

з гіпотензивними засобами, діуретиками, міфепристоном — послаблення дії вищезазначених лікарських засобів. Між курсом лікування міфепристоном і початком терапії кетопрофеном повинно пройти не менше 8 діб.

Особливості застосування.

Ф-гель® застосовувати тільки зовнішньо.

Якщо пропущений час нанесення гелю, то під час чергового застосування лікарського засобу дозу не подвоювати.

Після кожного застосування лікарського засобу слід одразу вимити руки.

Слід припинити застосовування лікарського засобу у разі виникнення реакцій з боку шкіри, включаючи шкірні реакції при одночасному застосуванні із засобами, що містять октокрилен (октокрилен входить до складу деяких косметичних і гігієнічних продуктів, таких як шампуні, гелі після гоління, гелі для душу, креми, губні помади, омолоджуючі креми, засоби для зняття макіяжу, лаки для волосся, для затримки їх фотодеградаціі). Лікування слід припинити одразу ж після розвитку будь-якої шкірної реакції після застосування лікарського засобу.

Ф-гель® не застосовувати на ділянках з акне, відкритих ранових ділянках та на ділянках, розташованих біля них, на слизових оболонках, на ділянках навколо очей та в очі.

Не слід застосовувати гель під оклюзійні пов’язки.

Перебування на сонці (навіть у туманний день) або потрапляння УФ проміння на шкіру у солярії, під час місцевого застосування кетопрофену, може спричинити потенційно серйозні шкірні реакції (фотосенсибілізація). Для уникнення ризику фотосенсибілізації слід: захищати оброблені ділянки шкіри, носячи одяг у період лікування та протягом 2 тижнів після закінчення застосування лікарського засобу, ретельно мити руки після кожного застосування гелю, при лікуванні лікарським засобом протягом тривалого часу слід використовувати хірургічні рукавиці для уникнення місцевого подразнення, не відвідувати солярій у період лікування та протягом 2 тижнів після закінчення застосування лікарського засобу.

Місцеве застосування великої кількості гелю може спричинити системну дію, у тому числі прояви гіперчутливості та астми. Не слід перевищувати рекомендовану дозу та тривалість лікування, оскільки з часом підвищується ризик розвитку контактного дерматиту та реакцій фотосенсибілізації.

Були повідомлення про поодинокі випадки системних побічних реакцій, пов’язаних з ураженням нирок.

Ф-гель® слід застосовувати з обережністю хворим з порушенням функції нирок або печінки, при наявності супутньої серцевої недостатності.

Ф-гель® слід застосовувати з обережністю та під контролем лікаря хворим, які приймають антикоагулянти, діуретики та солі літію.

Не слід застосовувати гель поряд з відкритим полум’ям, оскільки він містить етанол.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

І та ІІ триместр вагітності.

У ході досліджень на мишах та щурах тератогенного або ембріотоксичного ефекту не спостерігалося. Під час досліджень на кроликах спостерігався невеликий ембріотоксичний ефект, вірогідно, пов’язаний із токсичністю стосовно матері. Оскільки досліджень безпеки застосування кетопрофену вагітним жінкам не проводили, слід уникати застосування лікарського засобу у І та ІІ триместрах вагітності.

ІІІ триместр вагітності.

Усі інгібітори синтезу простагландинів, у тому числі кетопрофен, спричиняють токсичне ураження кардіопульмональної системи та нирок плода. Наприкінці вагітності як у матері, так і у дитини може подовжитись час кровотечі.

Тому застосування лікарського засобу протипоказано у ІІІ триместрі вагітності.

Період годування груддю.

Після системного застосування (перорально, ректально, парентерально) сліди кетопрофену виявляються у грудному молоці. Ф-гель® не слід застосовувати у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Відсутні дані щодо негативного впливу лікарського засобу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Ф-гель® наносити на шкіру ураженої ділянки тонким шаром — 3–5 см або більше гелю 1–2 рази на добу та обережно втирати до повного всмоктування. Кількість гелю залежить від розміру ураженої ділянки: 5 см гелю відповідають 100 мг кетопрофену, 10 см — 200 мг кетопрофену. Після кожного застосування лікарського засобу слід одразу вимити руки.

Ф-гель® можна поєднувати з іншими лікарськими формами кетопрофену (капсули, таблетки, супозиторії ректальні). Загальна максимальна добова доза кетопрофену не має перевищувати 200 мг незалежно від застосованої лікарської форми.

Тривалість курсу лікування визначається індивідуально, але не більше 10 діб.

Діти.

Безпека та ефективність застосування лікарського засобу для цієї вікової групи не встановлена.

Передозування.

Оскільки рівень кетопрофену, що проникає через шкіру, у плазмі крові низький, то передозування малоймовірне.

Основні симптоми: подразнення, еритема, свербіж.

Лікування: шкіру ретельно промити під проточною водою, припинити застосування гелю та звернутися до лікаря.

Розвиток системних побічних реакцій можливий при застосуванні лікарського засобу тривалий час, у високих дозах чи на великих ділянках шкіри.

Випадкове пероральне застосування гелю може спричинити сонливість, запаморочення, нудоту, блювання, біль в епігастральній ділянці, а прийом високих доз кетопрофену — брадипное, кому, конвульсії, шлунково-кишкові кровотечі, гостру ниркову недостатність, підвищення або зниження артеріального тиску.

Лікування: симптоматична терапія із підтриманням життєво важливих функцій організму. Може бути корисним промивання шлунка та прийом активованного вугілля (першу дозу призначати разом із сорбітолом), особливо у перші 4 години після передозування або при прийомі дози, що у 5–10 разів перевищує рекомендовані.

Побічні реакції.

З боку шлунково-кишкового тракту: печія, нудота, блювання, діарея, запор, пептична виразка, шлунково-кишкові кровотечі.

З боку нирок та сечовидільної системи: посилення ниркової дисфункції або ниркової недостатності, особливо у пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю, рідко — інтерстиціальний нефрит.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, у тому числі ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, напади бронхіальної астми, анафілактичні реакції.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: гіперемія, свербіж, відчуття печіння, набряки, кропив’янка, реакції фотосенсибілізації, дерматит (контактний, бульозний), екзема, у тому числі бульозна та фліктенульозна, що здатна розповсюджуватися та набувати генералізованого характеру, синдром Стівенса-Джонсона.

Залежно від проникаючої здатності діючої речовини, від кількості нанесеного гелю, площі обробленої ділянки, цілісності шкірних покривів, тривалості застосування лікарського засобу можливі інші побічні реакції з боку травного тракту та сечовидільної системи.

Хворі літнього віку більш схильні до появи побічних реакцій при застосуванні нестероїдних протизапальних засобів.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі від 15 °С до 25 °С.

Упаковка.

По 30 г у тубі; по 1 тубі в пачці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспiльська, 13.

Діагнози, при яких застосовують Ф-Гель гель 25 мг/г туба 30 г

Остеохондроз шийного відділу хребта МКХ M42.1
П'яткова шпора МКХ M77.3
Дата додавання: 03.05.2022 р.
© Компендіум 2019

Рекомендовані аналоги Ф-Гель гель 25 мг/г туба 30 г:

Артрокол <I>гель</I>
гель 25 мг/г туба 45 г, № 1
Уорлд Медицин
Валусал<sup>®</sup>
гель 25 мг/г туба 50 г, № 1
Grindeks
Кетогель-Здоров'я
гель 25 мг/г туба 50 г, № 1
Здоров'я
Кетогель-Здоров'я
гель 25 мг/г туба 100 г, № 1
Здоров'я
Кетонал®
супозиторії 100 мг, № 12
Sandoz
Кетонал®
розчин для ін'єкцій 100 мг/2 мл ампула 2 мл, № 10
Sandoz
Кетонал®
гель 2,5 % туба 50 г, № 1
Sandoz
Кетонал®
крем 5 % туба 30 г, № 1
Sandoz
Кетонал® Дуо
капсули тверді з модифікованим вивільненням 150 мг блістер, № 20
Sandoz
Кетонал® форте
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 100 мг блістер, № 10
Sandoz
Нобі гель<sup>®</sup>
гель 2,5 % туба 30 г, № 1
Фармак
Ультрафастин
гель для зовнішнього застосування 2,5 % туба 30 г, № 1
Polpharma
Ультрафастин
гель для зовнішнього застосування 2,5 % туба 50 г, № 1
Polpharma
Ультрафастин
таблетки, вкриті оболонкою 100 мг блістер, № 20
Polpharma
Фастофен
гель 25 мг/г туба 30 г в пачці, № 1
Червона зірка
Фастофен
гель 25 мг/г туба 50 г в пачці, № 1
Червона зірка
Фастум<sup>®</sup> гель
гель 2,5 % туба 30 г, № 1
А. Менаріні Індустріє Фармацеутиче Ріуніте с.р.л. (Менаріні Груп)
Фастум<sup>®</sup> гель
гель 2,5 % туба 50 г, № 1
А. Менаріні Індустріє Фармацеутиче Ріуніте с.р.л. (Менаріні Груп)
Фастум<sup>®</sup> гель
гель 2,5 % туба 100 г, № 1
А. Менаріні Індустріє Фармацеутиче Ріуніте с.р.л. (Менаріні Груп)
Форт-Гель
гель 2,5 % туба 30 г, № 1
Тернофарм
Форт-Гель
гель 2,5 % туба 50 г, № 1
Тернофарм
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko