Римантадин-Дарниця таблетки 50 мг контурна чарункова упаковка, №20 Лікарський препарат
- Інструкція
- Про препарат
- Ціни
- Карта
- Аналоги
Римантадин-Дарниця інструкція із застосування
Лікарська форма
Таблетки. Таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору, плоскоциліндричної форми, з фаскою та рискою.
Фармакотерапевтична група
Противірусні засоби для системного застосування. Циклічні аміни. Код АТС J05A C02.
Римантадину гідрохлорид — похідне амантадину, має виражену противірусну активність. Ефективний по відношенню до різних вірусів грипу типу А, а також виявляє антитоксичну дію при грипі, викликаному вірусом типу В. Римантадин інгібує реплікацію вірусу на ранніх стадіях циклу за рахунок порушення формування вірусної оболонки. Генетичні досліди показали, що важливе значення у противірусній дії римантадину відносно вірусу грипу А має специфічний білок гену М2 віріона. In vitro римантадин інгібує реплікацію всіх трьох виявлених у людини антигенних підтипів (H1N1, H2N2, H3N3) вірусу грипу. Римантадин не впливає на імуногенні властивості інактивованої вакцини грипу А.
Римантадин також ефективний по відношенню до арбовірусів, які є збудниками кліщового енцефаліту.
Після однократного і багатократного прийому препарату пацієнтами різних вікових груп кореляція між концентрацією римантадину у плазмі крові та його антивірусною активністю не встановлена.
Після прийому внутрішньо препарат майже повністю всмоктується. Абсорбція — повільна. Зв'язок з білками плазми — близько 40%. Об'єм розподілу: у дорослих — 17–25 л/кг, у дітей — 289 л/кг. Концентрація у носовому секреті на 50% вища, ніж у плазмі крові. Максимальна концентрація діючої речовини у плазмі крові при дозі 100 мг 1 раз на добу — 181 нг/мл, при 100 мг 2 рази на добу — 416 нг/мл.
Метаболізується у печінці. Період напіввиведення — 24–36 годин. 75–85% від прийнятої дози виводиться нирками в основному у вигляді метаболітів, 15% — у незмінному виді.
При хронічній нирковій недостатності період напіввиведення збільшується в 2 рази. У осіб з нирковою недостатністю і в осіб літнього віку концентрація діючої речовини може збільшиться до розміру токсичної.
У хворих із хронічними захворюваннями печінки, загалом з компенсованим цирозом печінки, зниження дози препарату не потребується, оскільки фармакокінетика при однократному прийомі у дозі 200 мг значно не відрізняється від такої ж, як і у здорової людини. Але у хворих із тяжкими порушеннями функції печінки при дозі 200 мг значення AUC у 3 рази більше, період напіввиведення у 2 рази довший, а кліренс на 50% нижчій порівняно з показниками функції печінки у здорових дорослих.
Фармакокінетичний профіль римантадину у дітей відповідає профілю у здорових дорослих.
Протипоказання
Підвищена чутливість до сполук групи адамантану та до інших компонентів препарату, гострі захворювання печінки, гострі та хронічні захворювання нирок, тиреотоксикоз.
Спосіб застосування та дози
Застосування препарату необхідно розпочати одразу після появи перших симптомів грипу. Терапевтичний ефект більш виражений, якщо застосування препарату розпочато протягом перших 48 годин.
Лікування грипу.
Таблетки приймати внутрішньо після їди, запиваючи водою. Перед застосуванням препарату дітям обов'язково слід проконсультуватися з лікарем.
Дорослим та дітям старше 14 років препарат призначати у дозі: у 1-й день — 100 мг (2 таблетки) 3 рази на добу, на 2-й та 3-й день — 100 мг (2 таблетки) 2 рази на добу, на 4-й и 5-й день — 100 мг 1 раз на добу. У перший день захворювання можливе застосування препарату у дозі 3 таблетки 2 рази на добу або 6 таблеток за 1 прийом.
Дітям віком віком 11–14 років препарат призначати у дозі 50 мг (1 таблетка) 3 рази на добу, дітям віком 7-10 років — 50 мг (1 таблетка) 2 рази на добу.
Тривалість лікування — 5 днів.
Якщо стан здоров'я погіршується або не поліпшується протягом 3 днів, слід проконсультуватися з лікарем.
Профілактика грипу.
Дорослим та дітям віком старше 7 років препарат призначати у дозі 50 мг 1 раз на добу. Тривалість лікування 10–15 днів.
Профілактика вірусного кліщового енцефаліту.
Препарат призначати дорослим у дозі 100 мг (2 таблетки) 2 рази на добу протягом 3 днів, в окремих випадках — 5 днів.
Профілактику слід розпочинати одразу після укусу кліща, але не пізніше, ніж через 48 годин.
В окремих випадках (групах ризику, учасникам походів лісовою місцевістю, при проживанні в палатках) дорослим допустима профілактика кліщового енцефаліту у дозі 1 таблетка 2 рази на добу протягом 15 днів.
Передозування
Симптоми: підвищення сльозовиділення, почастішення сечовипускання, гарячка, озноб, ажитація, закреп, пітливість, дисфагія, стоматит, гіпестезія, біль в очах.
Лікування: промивання шлунка, симптоматична терапія, заходи для підтримання життєво важливих функцій організму. Римантадин частково виводиться при гемодіалізі.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Засоби, що олужнюють сечу (ацетазоламід, натрію гідрокарбонат), циметидин підвищують ефективність римантадину.
Засоби, що закислюють сечу (амонію хлорид, кислота аскорбінова), парацетамол, ацетилсаліцилова кислота, знижують ефективність римантадину.
Римантадин послаблює ефективність протиепілептичних засобів та підсилює збуджувальний ефект кофеїну.
Термін придатності
3 роки.
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Упаковка
По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 2 контурні чарункові упаковки у пачці.
Категорія відпуску
Без рецепта.