Всі працюючі аптеки України
Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Депривіт таблетки, вкриті плівковою оболонкою 60 мг

Виробник:
Київський вітамінний завод

Склад і форма випуску

Кількість в упаковці:
Можна сплатити ліки карткою підтримка
СкладКількість
Екстракт звіробію сухий60 мг
Реєстраційний № UA/6967/01/01 від 12.06.2017
Класифікація

Склад лікарського засобу

діюча речовина:

1 таблетка містить звіробою екстракту 0,5% (із вмістом гіперицину 0,5%) 60 мг, що відповідає гіперицину 0,3 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, натрію кроскармелоза,

кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат;

оболонка: суміш для плівкового покриття Opadry II Green (алюмінієві лаки діамантовий синій (Е 133) та хіноліновий жовтий (Е 104), спирт полівініловий, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), поліетиленгліколь (макрогол), тальк).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті плівковою оболонкою зеленого кольору.

Назва і місцезнаходження виробника

ПАТ «Київський вітамінний завод».

04073, Україна, м. Київ, вул. Копилівська, 38.

Web-сайт: www.vitamin.com.ua.

Фармакотерапевтична група

Антидепресанти.

Код АТС N06A X.

Рослинний антидепресант. Екстракт звіробою, який містить активні речовини гіперицин, псевдогіперицин та гіперфорин, чинить гармонізуючу дію на центральну та вегетативну нервову систему.

Депривіт допомагає при поганому настрої, апатії, які супроводжуються такими симптомами, як нездужання, втрата апетиту і безсоння. Він поліпшує настрій, позитивно впливає на розумові та фізичні здібності, підвищує працездатність.

Показання для застосування

Депресивні розлади легкого та середнього ступеня тяжкості, що супроводжуються такими симптомами, як пригнічений настрій, відчуття хронічної втоми, емоційна виснаженість, зниження працездатності.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату; фотосенсибілізація, в тому числі після прийому препаратів звіробою (в анамнезі); застосування інгібіторів моноаміноксидази одночасно і/або в попередні 2 тижні, тяжкі депресії, що супроводжуються суїцидальними думками.

Одночасне застосування: індинавіру або інших антиретровірусних препаратів; циклоспорину, дигоксину, теофіліну, іринотекану, такролімусу, симвастатину, фексофенадину, трициклічних антидепресантів (амітриптилін, нортриптилін), протиепілептичних засобів (карбамазепін, фенобарбітал, фенітоїн), селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (цитапролам, флувоксамін, сертралін, пароксетин), а також триптанів (суматриптан, наратриптан, золмітриптан), препаратів для зниження згортання крові (варфарин та інші антикоагулянти — похідні кумарину). Застосування пероральних контрацептивів, ін’єкційних контрацептивів та імплантатів (через ризик зниження ефективності протизаплідних засобів).

Належні заходи безпеки при застосуванні

Під час лікування препаратом слід уникати інтенсивного ультрафіолетового опромінення (тривалі сонячні ванни, УФ-лампи, солярій).

Препарат містить лактозу, тому його не рекомендовано застосовувати пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, лактазною недостатністю або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Під час лікування препаратом слід утримуватися від вживання алкогольних напоїв.

Препарат слід приймати з обережністю хворим з артеріальною гіпертензією.

Пацієнт має бути поінформований, що перед початком лікування обов’язково слід проконсультуватися з лікарем, оскільки симптоми, при яких показаний препарат, можуть бути наслідком іншої, більш тяжкої патології.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат не слід застосовувати у період вагітності та годування груддю, оскільки немає даних про безпеку його застосування у цей період.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не встановлена, але слід дотримуватися обережності при виконанні потенційно небезпечних видів діяльності, що потребують підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій, оскільки препарат може викликати запаморочення.

Діти. Безпека і ефективність лікування дітей віком до 12 років не встановлені, тому препарат не застосовують пацієнтам даної вікової категорії.

Спосіб застосування та дози

Застосовують внутрішньо під час приймання їжі, не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1 таблетці 3 рази на добу. Задовільний терапевтичний результат може спостерігатися через 10–14 днів лікування. Для досягнення повного терапевтичного ефекту необхідне регулярне приймання препарату протягом декількох тижнів або місяців. Якщо симптоми захворювання зберігаються більше 4–6 тижнів, слід припинити застосування препарату та звернутися до лікаря.

Передозування

Випадки передозування препаратами звіробою не описані. Якщо пацієнт прийняв дозу препарату, вищу за рекомендовану, йому слід уникати УФ-опромінювання та сонячних ванн протягом 1–2 тижнів.

Побічні ефекти

Під час застосування препарату рідко можуть виникати наступні побічні ефекти, які зазвичай швидко минають.

З боку нервової системи: рідко — запаморочення, головний біль.

З боку травного тракту: рідко — шлунково-кишкові розлади, сухість у роті.

З боку шкіри та підшкірної тканини: дуже рідко — у осіб з підвищеною чутливістю до сонячних променів перебування на сонці може спричинити опіки.

Загальні порушення: рідко — підвищена втомлюваність, підвищення артеріального тиску.

З боку імунної системи: рідко — шкірні алергічні реакції (почервоніння шкіри, свербіж).

Психічні розлади: рідко — тривожність, неспокій; дуже рідко — у осіб з біполярною депресією підвищується ризик розвитку маніакального стану.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні препаратів звіробою або застосуванні їх відразу після терапії інгібіторами моноаміноксидази, також як і у разі застосування інгібіторів моноаміноксидази безпосередньо після терапії препаратами звіробою, можливе посилення побічних ефектів. При одночасному застосуванні з іншими антидепресантами (флуоксетин, пароксетин, сертралін, флувоксамін, циталопрам) і похідними триптану (суматриптан, наратриптан, золмітриптан) також можливе посилення побічних реакцій (нудота, блювання, збудження, відчуття страху). Крім вказаних препаратів, Депривіт може взаємодіяти також з іншими лікарськими засобами, метаболізм яких відбувається за участю ферментів системи цитохрому Р450. Вплив на ферменти може тривати і після припинення лікування препаратами, що містять екстракт звіробою. У зв’язку з цим взаємодія препарату Депривіт з іншими препаратами може відбуватися ще протягом двох тижнів після припинення його застосування.

Препарати звіробою можуть підвищувати активність багатьох ферментів, що беруть участь у метаболізмі інших лікарських засобів. У результаті таких реакцій може знижуватись концентрація у плазмі та терапевтичний ефект деяких лікарських засобів.

Може знижувати ефект непрямих антикоагулянтів (варфарин, фенпрокумон), циклоспорину, дигоксину, індинавіру, амітриптиліну, нортриптиліну, теофіліну (одночасний прийом можливий тільки за призначенням лікаря з обов’язковим контролем показників крові і протромбінового часу на початку і наприкінці лікування). Спільне застосування з пероральними гормональними контрацептивами може послабити їх дію і призводити до міжменструальних кровотеч.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата додавання: 03.05.2022 р.
© Компендіум 2019

Рекомендовані аналоги Депривіт таблетки, вкриті плівковою оболонкою 60 мг:

Ремотів
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 500 мг блістер, № 30
Amaxa LTD
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko