Гепаринова мазь мазь туба 25 г, №1 Лікарський препарат
- Інструкція
- Про препарат
- Ціни
- Карта
- Аналоги
Гепаринова мазь інструкція із застосування
- Склад
- Лікарська форма
- Фармакотерапевтична група
- Фармакологічні властивості
- Показання
- Протипоказання
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
- Особливості застосування
- Застосування у період вагітності або годування груддю
- Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
- Спосіб застосування та дози
- Діти
- Передозування
- Побічні реакції
- Термін придатності
- Умови зберігання
- Упаковка
- Категорія відпуску
- Виробник
- Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності
Склад
діючі речовини: гепарин натрію, бензокаїн;
1 г мазі містить гепарину натрію 100 ОД, бензокаїну 40 мг;
допоміжні речовини: парафін білий м’який, олія соняшникова, олія кукурудзяна, бензилнікотинат, гліцерин, емульгатор Т-2, метилпарагідроксибензоат (Е 218), вода очищена.
Лікарська форма
Мазь.
Основні фізико-хімічні властивості: мазь від білого до білого з жовтуватим відтінком кольору.
Фармакотерапевтична група
Засоби, що застосовуються при варикозному розширенні вен. Гепарин, комбінації.
Код АТХ С05В А53.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.
Гепаринова мазь — антикоагулянт прямої дії, чинить протизапальну та місцеву знеболювальну дії, запобігає утворенню тромбів, сприяє розсмоктуванню утворених тромбів.
Фармакокінетика.
Не визначалась.
Показання
Профілактика та лікування тромбофлебіту поверхневих вен, постін’єкційний та постінфузійний флебіт, трофічні виразки гомілки, слоновість, поверхневий перифлебіт, лімфангіїт; зовнішній геморой, запалення гемороїдальних вузлів після пологів; поверхневий мастит; локалізовані інфільтрати та набряки, травми та удари без порушення цілісності шкірних покривів (у тому числі м’язової тканини, сухожиль, суглобів).
Протипоказання
Гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату. Виразково-некротичні процеси, травматичне порушення цілісності шкірних покривів, відкриті інфіковані рани, геморагічний діатез, пурпура, тромбоцитопенія, гемофілія, схильність до кровотеч.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Дію мазі посилюють антикоагулянти, ацетилсаліцилова кислота та інші нестероїдні протизапальні засоби. Ефективність мазі послаблюють препарати наперстянки, тетрацикліни, нікотин, антигістамінні препарати. Застосування гепарину може сприяти подовженню протромбінового часу у хворих, які застосовують пероральні антикоагулянти. Не слід застосовувати препарат разом із лікарськими засобами для місцевого застосування, наприклад з препаратами, що містять тетрациклін, гідрокортизон, саліцилову кислоту, з антикоагулянтами.
Особливості застосування
При тривалому застосуванні мазі на великих ділянках та одночасному застосуванні пероральних лікарських засобів, які впливають на згортальну систему крові та/або кровотворення, слід контролювати час згортування та протромбіновий час. При необхідності тривалого курсу лікування і на значних ділянках ураження у жінок віком від 65 років рекомендується аналогічний контроль.
Не слід наносити на відкриті рани при наявності гнійних процесів. Застосування мазі не рекомендується при глибокому венозному тромбозі.
Препарат не слід призначати при кровотечах, наносити на слизові оболонки, інфіковані ділянки шкіри, в очі та на ділянки навколо очей, на виразки та пухирі. У разі розладів згортання крові не рекомендується наносити на великі ділянки шкіри.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Не застосовувати препарат у період вагітності або годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
Не впливає.
Спосіб застосування та дози
Препарат застосовувати дорослим місцево.
При тромбофлебіті поверхневих вен кінцівок мазь нанести на зону ураження тонким шаром (із розрахунку 0,5–1 г (2–4 см мазі) на ділянку діаметром 3–5 см) та обережно втирати у шкіру 2–3 рази на добу протягом 3–7 діб до зникнення явищ запалення. Можливість проведення тривалішого курсу лікування визначає лікар.
При тромбозі гемороїдальних вен мазь нанести на серветку з тканини, яку застосовувати безпосередньо на гемороїдальні вузли та зафіксувати пов’язкою (можливе застосування тампона з нанесеною на нього маззю, який слід вводити у задній прохід) 2–3 рази на добу до зникнення ознак запалення, в середньому 3–14 діб. Можливість тривалішого застосування визначає лікар індивідуально.
Діти
Не застосовувати.
Передозування
Через низький рівень всмоктування Гепаринової мазі її передозування є неможливим.
Побічні реакції
Почервоніння, висипи на шкірі, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, геморагії, іноді можливе виникнення невеликих пустул, пухирців або пухирів. Можлива місцева подразнювальна дія, що проявляється у вигляді печіння, свербежу або незначного набряку шкіри. Наявність у складі препарату метилпарагідроксибензоату (Е 218) може спричинити алергічні реакції (можливо, уповільнені), при нанесенні на великі ділянки шкіри можливі системні алергічні реакції, гіперемія.
Термін придатності
3 роки.
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Умови зберігання
Зберігати при температурі не вище 25 ºС у недоступному для дітей місці.
Упаковка
По 25 г або по 40 г у тубі; по 1 тубі в пачці.
Категорія відпуску
Без рецепта.
Виробник
ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика».
Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності
Україна, 12430, Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Станишівка, вул. Корольова, б. 4.