Київ

Контрактубекс (Contractubex®)

Ціни в Київ
від 525,50 грн
В 1098 аптеках
Знайти в аптеках
Характеристики
Форма випуску
Гель
Умови продажу
Без рецепта
Вага
20 г
Реєстрація
UA/6090/01/01 від 28.09.2017
Контрактубекс інструкція із застосування
Склад

Екстракт цибулі..................................................... 10 г/100 г
Гепарин натрій..................................................... 0,04 г (5000 МО)/100 г
Алантоін................................................................ 1 г/100 г
Допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (Е218), кислота сорбінова, ксантанова камедь, поліетиленгліколь 200, ароматичне масло Fragrance 30263773, вода очищена.

Екстракт цибулі - 10 г/100 г

Гепарин натрій - 5000 МО/100 г

Алантоін - 1 г/100 г

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Препарат чинить антипроліферативну, протизапальну, розм’якшувальну та розгладжувальну дію на тканину рубця.
Екстракт цибулі діє як протизапальний агент шляхом пригнічення процесу виділення медіаторів запалення та чинить протиалергічну дію. Він гальмує ріст фібробластів різного походження, особливо келоїдних фібробластів. Крім цього, був доведений гальмівний ефект на мітоз (поділ клітин) і на зменшення утворення позаклітинних компонентів матриці з фібробластів (наприклад протеогліканів). Екстракт цибулі чинить також бактерицидну дію. Ці властивості стимулюють первинне загоєння ран та протидіють нефізіологічному утворенню рубців.
Гепарин чинить протизапальну, протиалергічну, антипроліферативну дію, підвищує гідратацію тканин і виявляє пом’якшувальний ефект на колагенову структуру. Для лікування рубців протизапальна дія гепарину та його вплив на компоненти матриці сполучної тканини мають більше значення, ніж відома антитромботична дія.
Алантоїн сприяє загоєнню ран, чинить епітелізувальну дію та підвищує здатність тканини до зв’язування води. Крім цього, його кератолітичні властивості та здатність покращувати проникність підвищують ефективність інших компонентів препарату. Алантоїн виявляє також заспокійливий ефект, який послаблює свербіж, що часто з’являється у процесі утворення рубців.
Синергічний ефект цієї комбінації діючих речовин полягає в уповільненні розростання фібробластів і, зокрема, патологічно прискореного синтезу колагену.
Фармакокінетика. Не застосовується.

Показання

гіпертрофічні, келоїдні рубці, що обмежують рухливість і псують зовнішній вигляд після операцій, ампутацій, опіків та інших травматичних ушкоджень шкіри; контрактури, наприклад пальців (контрактура Дюпюїтрена), а також травматичні контрактури сухожилля і рубцеві стриктури (атрофічні рубці).
Контрактубекс застосовується для лікування цих видів рубців після загоєння ран.

Застосування

дорослим і дітям віком від 2 років наносити кілька разів на добу необхідну кількість гелю, залежно від розміру рубця, й обережно втирати в рубець до повного всмоктування у шкіру.
При твердих застарілих рубцях можна залишити гель під пов’язкою на ніч.
Залежно від ступеня і товщини рубця або контрактури лікування необхідно продовжувати протягом декількох тижнів або місяців. Зокрема, при лікуванні свіжих рубців слід уникати таких фізичних подразників, як дуже низькі температури, ультрафіолетове світло або інтенсивний масаж.

Протипоказання

підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

Побічна дія

частоту небажаних реакцій визначають за такими категоріями: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100, <1/10), нечасто (≥1/1000, <1/100), рідко (≥1/10 000, <1/1000), дуже рідко (<1/10 000), частота невідома (частоту неможливо визначити за наявними даними).
Найбільш частими побічними реакціями були місцеві реакції в місці лікування.
Зазначені нижче небажані ефекти були зареєстровані у ретроспективному когортному фармакоепідеміологічному дослідженні за участю 592 пацієнтів (2005) при дослідженні ефективності і переносимості Контрактубексу в порівнянні з місцевим кортикоїдним лікуванням.
З боку шкіри та підшкірної тканини: часто ― свербіж, еритема, телеангіектазія, рубцева атрофія; нечасто ― гіперпігментація шкіри, атрофія шкіри; частота невідома ― кропив’янка, висип, свербіж, еритема, подразнення шкіри, папули, запалення шкіри, печіння на шкірі, відчуття натягу шкіри, контактний дерматит.
Небажані ефекти, перераховані нижче, були повідомлені спонтанно.
Інфекції та інвазії: частота невідома ― гнійничкові висипання.
З боку імунної системи: частота невідома ― гіперчутливість (алергічні реакції).
З боку нервової системи: частота невідома ― парестезії.
Загальні порушення: частота невідома ― набряк, біль у місці нанесення, лущення в місці нанесення.
Загалом Контрактубекс дуже добре переноситься, навіть при тривалому застосуванні. Свербіж, який зазвичай спостерігається під час лікування Контрактубексом, є проявом очікуваних рубцевих змін і, як правило, не потребує припинення лікування.

Особливості застосування

Контрактубекс містить метилпарагідроксибензоат, який може викликати алергічні реакції (можливо, відстрочені).
Контрактубекс містить сорбінову кислоту, яка може викликати місцеві шкірні реакції, наприклад контактний дерматит.
Застосування у період вагітності або годування груддю. Ризик застосування препарату в період вагітності або годування груддю дотепер невідомий.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не впливає.
Діти. Дітям віком до 1 року препарат не застосовувати.
Перед застосуванням у дітей віком 1–2 роки рекомендується проконсультуватися з лікарем.
Препарат можна застосовувати дітям віком від 2 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

про випадки взаємодії не повідомлялося.

Передозування

про випадки передозування не повідомлялося.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.