Фосфалюгель гель для перорального застосування пакет 20 г №20
діюча речовина: алюмінію фосфат (aluminium phosphate);
1 пакет містить алюмінію фосфату 20% гелю 12,38 г;
допоміжні речовини: сорбіту розчин, що не кристалізується (Е 420), агар, пектин, кальцію сульфат, калію сорбат, ароматизатор апельсиновий, вода очищена.
Гель оральний.
Основні фізико-хімічні властивості: гель кремово-білого кольору із запахом та смаком солодкого апельсина.
Препарати для лікування кислотозалежних захворювань. Антациди. Алюмінію фосфат. Код АТХ A02A B03.
Фармакодинаміка.
Препарат являє собою збалансований гель алюмінію фосфату. Чинить кислотонейтралізуючу, обволікаючу, адсорбуючу дію. Знижує протеолітичну активність пепсину, зв’язує жовчні кислоти та лізолецитин.
Алюмінію фосфат завдяки буферним властивостям нейтралізує тільки надлишок соляної кислоти, зберігає фізіологічні умови травлення та не призводить до вторинної гіперсекреції шлункового соку. Антацидна дія препарату проявляється швидко.
Міцели алюмінію фосфату мають більшу контактну поверхню, обволікають слизову оболонку однорідним шаром, захищають її від дії агресивних факторів та сприяють регенерації. Цитопротекторна дія препарату зумовлена також здатністю активувати синтез простагландинів, які стимулюють секрецію слизу та бікарбонатів у слизовій оболонці шлунка.
Застосування препарату не призводить до порушень електролітного балансу, не спричиняє розвитку алкалозу та утворення каменів у сечовивідних шляхах.
Фармакокінетика.
Алюмінію фосфат нейтралізує соляну кислоту з утворенням алюмінію хлориду. Під впливом лужного середовища кишечнику останній перетворюється у лужні солі алюмінію, які погано всмоктуються та виводяться з калом. Фосфалюгель не зв’язує харчові фосфати, не призводить до порушень фосфорно-кальцієвого обміну, до остеопорозу та остеомаляції.
Належить до групи антацидів, що не всмоктуються.
Препарат застосовують як у монотерапії, так і в складі комплексної терапії при порушеннях у верхніх ділянках шлунково-кишкового тракту:
- виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки;
- гострому гастриті, хронічному гастриті з нормальною або підвищеною секреторною функцією шлунка;
- грижі стравохідного отвору діафрагми, гастроезофагеальній рефлюксній хворобі (у т.ч. при рефлюкс-езофагіті), дуоденогастральному рефлюксі;
- функціональній диспепсії.
Гіперчутливість до алюмінію фосфату або до інших допоміжних речовин препарату. Сильний біль в животі неуточненого ґенезу, звичний запор, хронічна діарея. Хвороба Альцгеймера.
Антациди взаємодіють з деякими іншими лікарськими засобами, що всмоктуються у шлунково-кишковому тракті. Спостерігається зниження всмоктування у шлунково-кишковому тракті лікарських засобів, що одночасно застосовуються з антацидами: фуросемід, буметанід, фторхінолони (ципрофлоксацин, норфлоксацин, офлоксацин, перфлоксацин).
Фосфалюгель рекомендовано застосовувати за 2 години до або після застосування інших лікарських засобів.
Не рекомендовано застосовувати при хронічній нирковій недостатності, оскільки алюмінію фосфат не знижує рівень фосфору в сироватці крові.
Якщо симптоми захворювань/станів, при яких призначається Фосфалюгель, не зникають протягом 7 днів, необхідно звернутися до лікаря. При виникненні болю в животі, що супроводжується гарячкою, блюванням, необхідно негайно звернутися до лікаря.
Лікарський засіб містить 4,3 г сорбіту (1 пакетик). Пацієнтам із спадковою непереносимістю фруктози не слід приймати цей препарат. Через наявність сорбіту цей лікарський засіб може спричинити дискомфорт у шлунково-кишковому тракті та м’який проносний ефект.
Лікарський засіб містить калію від 13,0 до 14,6 мг/пакет (20 г гелю). Слід бути обережним при застосуванні пацієнтам зі зниженою функцією нирок або тим, хто дотримується дієти з контрольованим вмістом калію.
Профіль безпеки застосування Фосфалюгелю жінкам під час вагітності та у період годування груддю не встановлений. Одержані дані в клінічних випробуваннях щодо застосування алюмінію фосфату жінками у ІІІ триместрі вагітності дозволяють періодично (нетривалий час) застосовувати Фосфалюгель у терапевтичних дозах за показаннями.
Не впливає на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами.
Перемішати вміст пакета між пальцями до отримання однорідного гелю. Тримаючи пакет вертикально, відрізати або відірвати один з кутів у позначеному місці. Видавити пальцями гель через отвір пакета.
Препарат можна застосовувати в чистому вигляді або розвести перед застосуванням у половині склянки води.
Дози для дорослих:
Фосфалюгель застосовувати перорально, 1 або 2 пакети 2–3 рази на добу.
Якщо в проміжках між застосуванням Фосфалюгелю біль поновлюється, то застосування препарату потрібно повторити.
Максимальна добова доза — 6 пакетів.
Безпека застосування Фосфалюгелю дітям не досліджувалась (в клінічних дослідженнях).
При застосуванні високих доз можливі запор аж до кишкової непрохідності. Наслідки передозування серйозніші у пацієнтів із нирковою недостатністю.
Іноді виникає запор, особливо у лежачих хворих та осіб літнього віку. У цих випадках рекомендується споживати достатню кількість рідини. Фосфалюгель містить сорбіт, який може спричинити розвиток діареї.
В осіб з підвищеною чутливістю до компонентів препарату можливий розвиток алергічних реакцій.
3 роки.
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.
По 20 г гелю у пакетах, по 20 пакетів у картонній коробці.
Без рецепта.
Фарматіс, Франція / Pharmatis, France.
Zone d'Activites Est n° 1 60190 Естре Сан Дені, Франція / Zone d'Activites Est n° 1 60190 Estrees-Saint-Denis, France.
ТОВ «Опелла Хелскеа Україна».
Україна, 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 48–50А.