АВІОМАРИН (AVIOMARIN)
Таблетки.
Таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею білого кольору, з маркуванням у вигляді
літери «А» з одного боку.
Засоби, що застосовуються при вестибулярних порушеннях. Код АТС N07C A.
Протиблювотна дія препарату ґрунтується на пригніченні функцій блювотного центру та на додатковій парасимпатолітичній дії, тобто зниженні тонусу гладкої мускулатури і перистальтики шлунково-кишкового тракту, ослабленні секреції слинних залоз та меншою мірою — залоз шлунка.
Дименгідринат є антагоністом Н1-рецепторів. Він знижує або повністю скасовує вплив ендогенного гістаміну.
Після перорального застосування дименгідринат швидко всмоктується. Початок дії препарату спостерігається приблизно через 30 хвилин після прийому і зберігається протягом 3–6 годин. Метаболізм дименгідринату відбувається, переважно, в печінці, і повністю виводиться нирками протягом 24 години після прийому разової дози. Період напіввиведення препарату становить приблизно 3,5 години.
Показання для застосування
Профілактика морської хвороби.
Запобігання та лікування нудоти, блювання (при морській та повітряній хворобі, крім спричинених дією засобів, що застосовуються для хіміотерапії), синдрому Меньєра, а також лікування нудоти, запаморочення при лабіринтних порушеннях різного походження.
Підвищена чутливість до дименгідринату, до інших протигістамінних засобів подібної структури або до будь-якої з допоміжних речовин, що входять до складу засобу.
Вузькокутова глаукома, феохромоцитома, порфірія, гіперплазія простати з затримкою сечовипускання, епілепсія, еклампсія, гострий напад астми, тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну ≤ 25 ммоль/хв).
Дитячий вік до 6 років.
Для профілактики морської та повітряної хвороби рекомендовану дозу слід прийняти не менш ніж за півгодини до посадки у транспортний засіб (літак або корабель).
Дорослим і дітям віком старше 14 років:
Рекомендована доза складає 50–100 мг на день, прийом можна повторювати при необхідності кожні 4–6 годин.
Максимальна добова доза не має перевищувати 400 мг.
Дітям віком 6–14 років:
Рекомендована доза складає 50 мг на день, прийом можна повторювати при необхідності кожні 6–8 годин.
Максимальна добова доза в педіатричній практиці не має перевищувати 5 мг/кг, загалом не більше 150 мг.
Лікарський засіб можна приймати незалежно від прийому їжі. Таблетку можна запити невеликою кількістю води.
Симптоми. Перші симптоми передозування з'являються у період від 30 хвилин до
2 годин після прийому токсичної дози (25 мг/кг маси тіла), та проявляються переважно у вигляді головного болю, запаморочення, стомлюваності та сонливості.
Через деякий час з'являються додаткові симптоми: свербіж, звуження судин шкіри, розширення зіниць з уповільненням зрачкового рефлексу, циклоплегія, ністагм, зниження м'язової сили, сухожильний рефлекс та затримка сечовипускання. Частота серцебиття значно підвищується, артеріальний тиск підвищується або знижується.
Спостерігаються також симптоми пригнічення центральної нервової системи (ЦНС) (нерозбірлива мова, дезорієнтація в часі та просторі, атаксія, кома), або збудження ЦНС (судоми, психоз із галюцинаціями), що поступово підсилюються.
Лікування: промивання шлунка, призначення ентеросорбентів, симпоматична терапія.
Побічні ефекти
Побічні реакції наведені в таблиці нижче, вони класифікуються як такі, що спостерігаються: дуже часто (> 1/10), часто (> 1/100, < 1/10), не часто (> 1/1000, < 1/100), рідко (> 1/10 000, < 1/1000), дуже рідко (< 1/10 000, в тому числі і окремі випадки).
*Парадоксальні реакції на прийом дименгідринату спостерігаються особливо часто у дітей (наприклад, збудження, порушення сну, тривожність, тремор).
Тривалий прийом дименгідринату може призвести до утворення залежності від лікарського засобу.
4 роки.
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Зберігати при температурі не вище 25 °C у недоступному для дітей місці.
По 5 таблеток у блістері; по 1 блістеру в картонній коробці.
Без рецепта.