0
UA | RU

Полідекса

(Polydexa)
Виробник:

Склад і форма випуску

Класифікація

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Терапевтичний ефект зумовлений протизапальною дією дексаметазону і протимікробною дією неоміцину та поліміксину В. При поєднанні вказаних антибіотиків розширюється спектр антимікробної дії щодо більшості грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів, які спричиняють інфекційно-запальні захворювання вуха.

Поліміксин В активний відносно Acinetobacter, Aeromonas, Alcaligenes, Citrobacter, Enterobacter, E. coli, Klebsiella, Moraxella, P. aeruginosa, Salmonella, Shigella, S. maltophilia.

До дії поліміксину В стійкі кокки та бацили, B. catarrhalis, Brucella, B. cepacia, B. pseudomallei, Campylobacter, C. meningosepticum, Legionella, Morganella, Neisseria, Proteus, Providencia, Serratia, V. cholera El Tor, Mycobacteria.

Неоміцин активний відносно Corynebacterium, Listeria monocytogenes, Met-S Staphylococcus, Acinetobacter, B.catarrhalis, Campylobacter, Citrobacter, Enterobacter, E. coli, H. influenzae, Klebsiella, Morganella, Proteus, Providencia, Salmonella, Serratia, Shigella, Yersinia, Pasteurella.

До дії неоміцину стійкі Enterococci, N. asteroides, Met-R Staphylococcus, Streptococcus, A. denitrificans, Burkholderia, Flavobacterium spp., P. stuartii, P. aeruginosa, S. maltophilia, Chlamidia, Mycoplasma, Rickettsiae, стійкі анаероби.

Фармакокінетика. за відсутності ушкоджень барабанної перетинки системна абсорбція не виявлена.

Показання Полідекса

місцеве лікування зовнішніх отитів бактеріального походження з неушкодженою барабанною перетинкою, зокрема інфекційної екземи зовнішнього слухового проходу.

Застосування Полідекса

препарат застосовувати місцево у вигляді закапування у вухо.

Краплі закапувати у зовнішній слуховий прохід ураженого вуха кожного ранку, процедуру повторювати ввечері.

Дозування для дорослих: по 1–5 крапель в уражене вухо, 2 рази на добу.

Дозування для дітей (залежно від віку дитини): по 1–2 краплі в уражене вухо, 2 рази на добу.

Тривалість лікування залежить від характеру та тяжкості захворювання і визначається лікарем індивідуально. Середня тривалість лікування становить 7 днів.

Перед застосуванням крапель слід зігріти флакон, потримавши його у долоні, щоб уникнути неприємного відчуття, пов’язаного з потраплянням холодної рідини у вухо. Нахилити голову, закапати потрібну кількість крапель у вухо, кілька разів трохи відтягнути мочку вуха. Тримати голову нахиленою близько 5 хв для покращення потрапляння розчину у слуховий прохід. Якщо необхідно, повторити процедуру для другого вуха.

Не вводити препарат під тиском.

Після завершення лікування флакон необхідно викинути, не слід зберігати препарат для повторного застосування в подальшому.

Діти. Застосовувати за призначенням лікаря для лікування дітей без вікових обмежень.

Протипоказання

підвищена чутливість (алергія) до будь-якого з компонентів лікарського засобу, що входять до складу препарату, зокрема до неоміцину або інших аміноглікозидів, поліміксину В, дексаметазону; існуюча або підозрювана перфорація барабанної перетинки; наявність вірусної інфекції у зовнішньому слуховому каналі, включаючи вітряну віспу та інфекцію, спричинену Herpes simplex.

Побічна дія

з боку шкіри та підшкірних тканин. Місцеві реакції (подразнення).

З боку імунної системи. Можливі алергічні реакції та сенсибілізація до антибіотиків, що входять до складу препарату, що може ускладнювати подальший прийом таких чи споріднених антибіотиків.

Оскільки препарат містить тіомерсал, існує ризик контактного дерматиту, алергічної реакції та подразнення шкіри.

З боку органа слуху та рівноваги. Вестибулярна чи кохелярна ототоксичність у разі порушення цілісності барабанної перетинки (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ).

Інфекції та інвазії. Можливе утворення резистентних мікроорганізмів та розвиток грибкових інфекцій.

Особливості застосування

перед початком лікування необхідне дослідження стану барабанної перетинки. При порушенні цілісності барабанної перетинки застосування препарату неприпустиме, оскільки можливі серйозні ускладнення (глухота, порушення рівноваги).

Місцеве застосування антибактеріальних препаратів може спричинити сенсибілізацію до активних речовин і призвести до системних реакцій.

Наявність кортикостероїду не впливає на прояви шкірних алергічних реакцій на антибіотики, але може змінювати клінічну картину алергічної реакції.

Необхідно негайно припинити застосування препарату, якщо виникли висип на шкірі або інші місцеві або системні прояви алергічних реакцій.

Спортсменів слід попереджати про те, що цей лікарський засіб містить активну речовину (дексаметазон), що може дати позитивну реакцію під час допінг-контролю.

Не ковтати розчин, не використовувати у вигляді ін’єкцій.

Під час застосування слід уникати торкання края крапельниці як пальцями, так і вухом, щоб знизити ризик інфікування.

Якщо симптоми не зникають після 10-денного курсу лікування, пацієнт має звернутися до лікаря на предмет перегляду захворювання та стратегії лікування.

Незважаючи на місцеве застосування, слід звернути увагу, що за умови довготривалого лікування (понад встановлений термін) чи при застосуванні дози, що значно перевищує рекомендовану, лікарський засіб може спричинити системну дію.

При лікуванні цим лікарським засобом необхідно дотримуватися офіційних рекомендацій щодо належного застосування антибіотиків.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Немає клінічних та експериментальних даних на тваринах щодо застосування у вагітних.

Малоймовірно, що препарат потрапить до системи кровообігу, якщо не порушено цілісність барабанної перетинки. Застосування препарату в період вагітності або годування груддю допустиме за рекомендацією лікаря у разі абсолютної необхідності.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не виявлено випадків впливу на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

не рекомендовано застосовувати препарат одночасно з будь-якими іншими лікарськими засобами для місцевого застосування.

Одночасне лікування інгібіторами CYP 3A, включаючи лікарські засоби, що містять кобіцистат, може підвищувати ризик системних побічних реакцій. Слід уникати подібних комбінацій, якщо користь не переважає підвищений ризик виникнення системних побічних ефектів кортикостероїдів. У разі призначення пацієнту таких комбінацій лікування слід проводити під наглядом лікаря та відслідковувати системні побічні ефекти кортикостероїдів.

Досліджень взаємодії лікарського засобу з іншими засобами не проводилося.

Досліджувався вплив критичних концентрацій антибактеріальних компонентів препарату для визначення чутливих, напівчутливих чи стійких штамів мікроорганізмів.

Передозування

випадків передозування не відзначалося.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С.

Дата додавання: 10.12.2021 р.
© Компендіум 2021

Діагнози, при яких застосовують Полідекса

Абсцес зовнішнього вуха МКХ H60.0
Гострий зовнішній отит неінфекційний МКХ H60.5
Гострий середній гнійний отит МКХ H66.0
Гострий середній серозний отит МКХ H65.0
Злоякісний зовнішній отит МКХ H60.2
Зовнішній отит МКХ H60.9
Зовнішній отит при мікозах МКХ H62.2
Інші гострі негнійні середні отити МКХ H65.1
Інші зовнішні отити МКХ H60.8
Інші інфекційні зовнішні отити МКХ H60.3
Інші хронічні середні негнійні отити МКХ H65.4
Середній гнійний отит МКХ H66.4
Середній негнійний отит МКХ H65.9
Середній отит при вірусних хворобах МКХ H67.1
Термічний опік голови та шиї МКХ T20.0
Хронічний туботимпанальний гнійний середній отит МКХ H66.1
Євстахеїт (тубоотит) МКХ H68.0
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko