0
UA | RU

Реліф® Ультра

(Relief Ultra)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Гідрокортизону ацетат10 мг
Цинку сульфату моногідрат11 мг
Допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (е 218), пропілпарагидроксібензоат (е 216), кальцію гідрофосфат безводний, олія какао, магнію стеарат.
№ UA/1954/01/01 від 12.08.2019
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Гідрокортизону ацетат — ГКС, при місцевому застосуванні чинить протизапальну, протиалергічну, судинозвужувальну та протисвербіжну дію. Пригнічує виділення медіаторів запалення, блокує метаболізм арахідонової кислоти.

Цинку сульфату моногідрат сприяє загоюванню ран та ерозій, нормалізує гідратацію шкіри.

Фармакокінетика. При місцевому застосуванні інгредієнти препарату видаляються у складі слизу або у вкрай незначних кількостях виділяються із сечею та жовчю. Будь-яких проявів резорбтивної дії при застосуванні препарату в рекомендованих дозах не спостерігається. Складові препарату не проникають у грудне молоко.

Показання Реліф Ультра

зовнішній та внутрішній геморой, тріщини, нориці, виразки, ерозії періанальної ділянки та прямої кишки, які супроводжуються вираженими запальними проявами; проктит, анальний свербіж, екзема, дерматит періанальної ділянки.

Застосування Реліф Ультра

теплою водою попередньо обмити шкіру навколо заднього проходу, очистити уражену ділянку за допомогою зволоженої м’якої серветки та обережно просушити туалетним папером або м’якою тканиною. Перед введенням супозиторія необхідно зняти з нього захисну пластикову оболонку. Ввести супозиторій у задній прохід так глибоко, наскільки це можливо. Вводити по одному супозиторію до 4 разів на добу (на ніч, вранці та після кожного випорожнення кишечнику). Тривалість курсу лікування не має перевищувати 7 діб.

Не застосовувати лікарський засіб у разі пошкодження або відсутності захисної пластикової оболонки.

Діти. Безпека та ефективність застосування лікарського засобу Реліф Ультра у дітей віком до 12 років не встановлені. Даних немає. Препарат можна застосовувати у дітей віком від 12 років.

Протипоказання

підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого компонента препарату (алергічні реакції), специфічні (бактеріальні, грибкові, вірусні, туберкульозні) ураження аноректальної ділянки, новоутворення в ділянці заднього проходу, тромбоемболічна хвороба, кишкова непрохідність, абсцеси, ризик перфорації, перитоніт, розповсюджені свищі, свіжі кишкові анастомози або норицеві ходи.

Побічна дія

з боку імунної системи. Рідко можуть виникнути алергічні реакції, включаючи гіперемію (почервоніння), набряк, свербіж; сухість слизової оболонки.

Хоча при застосуванні препарату Реліф Ультра про системну дію не повідомлялося, при тривалому застосуванні у високих дозах можливі ендокринні порушення: адренокортикальна супресія, синдром Кушинга, гіперглікемія, глюкозурія, затримка росту, внутрішньочерепна гіпертензія.

З боку ШКТ: ректальна кровотеча.

Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини: періанальний дерматит, що супроводжується або не супроводжується атрофією шкіри; подразнення, біль у місці застосування, печіння, висипи, сухість шкіри, пустульозне акне; ефект рикошету, що може призвести до стероїдної залежності; уповільнення загоєння ран.

Метилпарагідроксибензоат та пропілпарагідроксибензоат можуть спричинити алергічні реакції (можливо, уповільнені) та в окремих випадках бронхоспазм.

Особливості застосування

у разі значних кров’янистих виділень із заднього проходу, за наявності симптомів захворювання протягом 7 днів лікування або погіршення стану необхідно додатково проконсультуватися з проктологом. Слід уникати випадкового потрапляння препарату в очі.

Слід з обережністю застосовувати ректальні кортикостероїди у пацієнтів з виразковою хворобою тяжкого ступеня та тільки після проктологічного обстеження через ризик кишкової перфорації.

При застосуванні будь-яких топічних стероїдів слід пам’ятати про можливість системної абсорбції.

З метою мінімізації системних ефектів не слід перевищувати рекомендовану дозу, якщо інше не рекомендовано лікарем.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Безпека застосування лікарського засобу Реліф Ультра (гідрокортизону ацетат, цинку сульфат) у період вагітності не вивчалася.

Сучасні дані з безпеки застосування топічних кортикостероїдів під час вагітності свідчать про відсутність зв’язку між їх застосуванням вагітною та розвитком вовчої пащі, передчасними пологами та загибеллю плода.

Сучасні дані свідчать, що застосування сильних/дуже сильних топічних кортикостероїдів місцево під час вагітності не може бути пов’язане з плацентарною недостатністю та низькою масою тіла новонародженого. Проте це дані одного великого та одного малого когортних досліджень. Велике популяційне когортне дослідження (з 84 133 вагітними з бази даних досліджень загальної практики) виявило значний зв’язок сповільнення росту плода із застосуванням вагітною сильних/дуже сильних топічних кортикостероїдів, але не зі слабкими/середньої сили топічними кортикостероїдами. Зв’язку між застосуванням вагітною топічних кортикостероїдів будь-якої сили з розвитком вовчої пащі, передчасними пологами та загибеллю плода не виявлено. Також інше когортне дослідження, проведене в Данії, не виявило причинно-наслідкового зв’язку між застосуванням топічних кортикостероїдів та розвитком вовчої пащі.

Невідомо, чи діючі речовини лікарського засобу Реліф Ультра (гідрокортизону ацетат, цинку сульфат) потрапляють у грудне молоко. Слідові кількості ендогенного гідрокортизону (кортизолу) екскретуються в грудне молоко. Кількість кортикостероїдів у молоці коливається від 0,2 до 32 нг/мл з вищою середньою концентрацією (25,5 нг/мл), що визначається в молозиві наприкінці вагітності. Концентрація гідрокортизону в молозиві в середньому становить 7,5% від плазмового рівня.

Звітів щодо екскреції екзогенного гідрокортизону або кортизону в грудне молоко немає. Малоймовірно, що ці речовини можуть мати негативний вплив на новонародженого, що знаходиться на грудному вигодовуванні. Преднізолон, більш сильний кортикостероїд, ніж гідрокортизон, екскретується у грудне молоко в мінімальних кількостях та вважається сумісним з грудним вигодовуванням.

У період вагітності та годування груддю препарат може бути застосований, якщо, на думку лікаря, можлива користь від застосування для жінки перевищує потенційний ризик для плода. Лікарський засіб цієї групи не має широко застосовуватися у вагітних, особливо у високих дозах чи тривалий час.

До початку застосування цього лікарського засобу слід звернутися до лікаря.

Досліджень щодо впливу лікарського засобу Реліф Ультра (гідрокортизону ацетат, цинку сульфат) на фертильність у людини не проводилося.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Дані відсутні.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

з обережністю застосовувати при одночасному лікуванні антикоагулянтами, гіпоглікемічними засобами, барбітуратами, діуретиками, серцевими глікозидами.

При одночасному застосуванні з іншими кортикостероїдами (як топічними, так і пероральними) може підвищуватися імовірність системних ефектів.

При одночасному застосуванні з інгібіторами CYP 3A (включаючи лікарські засоби, що містять кобіцистат) можливе підвищення ризику системних побічних ефектів, включаючи пригнічення надниркових залоз. Одночасного застосування слід уникати, крім випадків, коли користь від застосування лікарського засобу переважає ризики системних ефектів кортикостероїдів та з обов’язковим контролем стану пацієнта.

Передозування

тривале застосування у високих дозах підсилює резорбцію та підвищує ризик розвитку системних ефектів гідрокортизону, таких як порушення менструального циклу, підвищення АТ, сповільнення загоєння ран, м’язова слабкість, безсоння, підвищення рівня глюкози в крові, гірсутизм, глаукома тощо.

При випадковому ковтанні можуть виникати розлади з боку ШКТ (нудота, біль у шлунку).

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 30.11.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Реліф Ультра

Геморой МКХ K64.9
Геморой під час вагітності МКХ O22.4

Рекомендовані аналоги Реліф Ультра:

Постеризан Форте
супозиторії стрип, № 10
Д-р Каде
Постеризан Форте
мазь туба 25 г з аплікатором, № 1
Д-р Каде
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko