0
UA | RU

Лоринден® C

(Lorinden® C)
Виробник:

Склад і форма випуску

Класифікація

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Властивості мазі Лоринден® С зумовлені поєднаною дією флуметазону півалату та кліохінолу.

Флуметазону півалат є синтетичним глюкокортикостероїдом із помірною протизапальною дією. У разі застосування у формі мазі чинить місцеву дію середньої інтенсивності. Має ліпофільні властивості, легко проникає в роговий шар шкіри і чинить тривалу протизапальну, протисвербіжну та протиалергічну дію. При зовнішньому застосуванні флуметазону півалат пригнічує утворення простагландинів та лейкотриєнів у шкірі внаслідок пригнічення активності фосфоліпази А2 та зменшення вивільнення арахідонової кислоти з фосфоліпідів клітинних мембран. Пригнічує фагоцитоз і вивільнення інтерлейкінів та інших цитокінів, що спричиняють запальні процеси. Пригнічує вивільнення гістаміну та появу місцевих алергічних реакцій, послаблює проліферативні процеси. За рахунок місцевої судинозвужувальної дії зменшує ексудативні реакції. Зменшує синтез білка та відкладання колагену.

Кліохінол чинить антибактеріальну дію проти грампозитивних та грамнегативних бактерій, а також слабку протигрибкову дію.

Фармакокінетика. Флуметазону півалат легко проникає в роговий шар шкіри, де накопичується. Не метаболізується у шкірі. У невеликій кількості може проникати в організм при зовнішньому застосуванні і в такому разі чинити системну дію. Після проникнення через шкіру препарат метаболізується переважно в печінці, виводиться з сечею і в незначних кількостях з жовчю у вигляді кон’югатів глюкоронідів і в незміненому стані. Абсорбція флуметазону півалату збільшується при застосуванні на ніжній шкірі у ділянках складок або обличчі, на шкірі з пошкодженим епідермісом або ураженій запальним процесом. Використання оклюзійної пов’язки, що спричиняє підвищення температури та вологості шкіри, також збільшує всмоктування флуметазону півалату. Крім того, поглинання збільшується при частому застосуванні лікарського засобу або при застосуванні на великих ділянках шкіри. Всмоктування через шкіру в осіб молодого віку інтенсивніше, ніж у пацієнтів старшого віку.

Кліохінол чинить місцеву дію і практично не всмоктується у кров.

Показання Лоринден C

для місцевого лікування уражень шкіри без ексудації, ускладнених бактеріальною інфекцією, що супроводжуються свербежем та гіперкератозом: себорейний дерматит, атопічний дерматит, алергічний контактний дерматит, багатоформна еритема, червоний вовчак, псоріаз, червоний плескатий лишай.

Застосування Лоринден C

препарат призначений для місцевого застосування. Мазь слід наносити тонким шаром на уражену шкіру 1–2 рази на добу. Лікування не слід проводити безперервно понад 2 тиж. Не можна застосовувати на шкірі обличчя понад 1 тиж. Протягом тижня рекомендується застосовувати не більше 1 туби.

При підвищеній ліхенізації або надмірному гіперкератозі дозволяється застосовувати оклюзійну пов’язку, яку слід змінювати кожні 24 год.

Протипоказання

гіперчутливість до флуметазону півалату, інших кортикостероїдів, кліохінолу або до інших компонентів мазі.

Вірусні (наприклад вітряна віспа, простий герпес), грибкові або бактеріальні (такі як туберкульоз) інфекції шкіри, новоутворення шкіри, звичайні та рожеві вугри, періоральний та пелюшковий дерматити, анальний свербіж, свербіж у ділянці вульви, запалення або виразки варикозних вузлів.

Не застосовувати на великих ділянках шкіри, особливо при порушенні цілісності шкіри, наприклад, при опіках.

Побічна дія

з боку шкіри та підшкірної клітковини: вугри, післястероїдна пурпура, пригнічення росту епідермісу, атрофія підшкірної клітковини, сухість шкіри, відчуття печіння, подразнення, відчуття свербежу, надмірний ріст волосся на тілі або алопеція, знебарвлення або гіперпігментація шкіри, атрофія та порушення цілісності шкіри, телеангіоектазії, періоральний дерматит, запалення волосяних фолікул, вторинні інфекції. В окремих випадках можливі: кропив’янка, плямисто-папульозний висип або загострення наявних симптомів.

З боку органа зору: при зовнішньому застосуванні на шкірі повік іноді може розвинутися катаракта або глаукома. Можливе помутніння зору.

Інші: абсорбція діючої речовини у кров може спричинити системні побічні ефекти, притаманні флуметазону півалату. Вони виникають головним чином у разі тривалого використання препарату, при застосуванні на великих ділянках шкіри, під оклюзійною пов’язкою або у дітей.

Проявляються системні побічні ефекти флуметазону півалату, типові для кортикостероїдів, включаючи дисфункцію гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи, синдром Кушинга, пригнічення росту і розвитку у дітей, гіперглікемію, глюкозурію, набряки, АГ, підвищену чутливість до інфекцій, зниження імунітету; можлива нейротоксична дія при місцевому застосуванні кліохінолу, особливо у разі тривалого застосування або застосування під оклюзійною пов’язкою.

В осіб з індивідуальною непереносимістю до будь-якого компонента лікарського засобу можливі реакції гіперчутливості.

Особливості застосування

не застосовувати безперервно понад 2 тиж. При довготривалому застосуванні на великих ділянках шкіри підвищується частота прояву побічних ефектів. Застосування лікарського засобу слід негайно припинити, якщо воно призводить до свербежу, сухості або алергічних реакцій шкіри.

Під час зовнішнього застосування флуметазону півалату може зменшитися виділення гіпофізом АКТГ внаслідок пригнічення гіпофізарно-наднирковозалозного зв’язку, рівень кортизолу у крові та з’явитися ятрогенний синдром Кушинга, що проходить після припинення лікування. У разі збільшення вираженості інфекції у місці використання препарату необхідне додаткове застосування антибактеріальних, протигрибкових лікарських засобів. Якщо симптоми інфекції не зникають, застосування препарату необхідно припинити.

Слід уникати нанесення лікарського засобу на повіки або шкіру навколо очей пацієнтам, хворим на глаукому з вузьким або широким кутом, а також пацієнтам із катарактою, враховуючи можливість посилення симптомів захворювання.

При застосуванні системних та топічних кортикостероїдів можливе порушення зору.

У разі появи таких симптомів, як помутніння зору, або інших зорових порушень необхідно звернутися до офтальмолога для оцінки можливих причин, які можуть включати катаракту, глаукому або рідкісні захворювання, такі як центральна серозна хоріоретинопатія, про яку повідомлялося при застосуванні системних та топічних кортикостероїдів.

Слід уникати контакту препарату з очима та слизовими оболонками.

На шкірі обличчя, пахвин, а також у паховій ділянці застосовувати тільки у разі особливої необхідності, оскільки можливе підвищення всмоктування та розвиток побічних ефектів (телеангіектазії, періоральний дерматит), навіть після нетривалого застосування.

Застосування мазі під оклюзійною пов’язкою слід обмежити винятковими ситуаціями у зв’язку з можливістю появи атрофії та дефектів епідермісу, суперінфекції.

Слід обережно застосовувати лікарський засіб за наявності атрофії підшкірної клітковини, переважно у осіб літнього віку.

Під час лікування хронічних станів, наприклад псоріазу або хронічної екземи, не слід різко відміняти лікарський засіб. Слід обережно застосовувати у хворих на псоріаз, оскільки місцеве застосування глюкокортикостероїдів у такому разі може призвести до рецидивів захворювання, зумовлених розвитком толерантності, розповсюдження пустульозного псоріазу та системної токсичності внаслідок дисфункції шкіри.

Застосування у період вагітності та годування грудьми. У дослідженнях, проведених на тваринах, підтверджено, що глюкокортикостероїди чинять тератогенну дію при застосуванні внутрішньо навіть невисоких доз. Тератогенна дія підтверджена також при нашкірному застосуванні глюкокортикостероїдів. Не проводилося контрольованих досліджень імовірної тератогенної дії при зовнішньому застосуванні флуметазону півалату у вагітних.

Мазь Лоринден® можна застосовувати у вагітних тільки короткочасно, на невеликих ділянках шкіри і тільки у разі, якщо, на думку лікаря, користь перевищує можливий ризик від застосування. Застосування препарату у І триместр вагітності протипоказане.

Ступінь виділення флуметазону півалату у грудне молоко при зовнішньому застосуванні невідомий. При пероральному застосуванні глюкокортикостероїдів значної кількості цих гормонів, яка б могла впливати на організм новонародженого, у грудному молоці не виявлено. Однак рекомендується з обережністю застосовувати мазь Лоринден® С у жінок у період годування грудьми. В окремих випадках можна застосовувати препарат короткочасно на невеликих ділянках шкіри. Не застосовувати мазь Лоринден® С на шкіру молочних залоз.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Лікарський засіб не обмежує психічні та рухові функції, а також здатність керувати транспортними засобами або іншими механізмами.

Діти. Лікарський засіб не застосовувати у дітей віком до 12 років. Дітям віком від 12 років препарат застосовувати з обережністю. Дозволяється застосовувати мазь в окремих випадках на невеликих ділянках шкіри. Не слід наносити препарат на шкіру обличчя.

У дітей може абсорбуватися пропорційно більша кількість топічного кортикостероїду, і тому вони більш схильні до системних побічних ефектів. Це пов’язано з тим, що діти мають недорозвинутий шкірний бар’єр та більшу поверхню шкіри відносно маси тіла порівняно з дорослими.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

при зовнішньому застосуванні глюкокортикостероїдів взаємодій з іншими лікарськими засобами не виявлено.

Під час лікування не рекомендується робити щеплення проти віспи, а також проводити інші види імунізації, особливо при тривалому застосуванні на великих ділянках шкіри, враховуючи можливість недостатньої імунної відповіді.

Мазь «Лоринден® С» може посилювати дію імуносупресивних лікарських засобів і пригнічувати дію імуностимулювальних препаратів.

Передозування

при тривалому застосуванні на великих ділянках шкіри можуть з’явитися симптоми передозування, що проявляються посиленням побічних ефектів, включаючи набряки, відчуття печіння, подразнення, свербіж, АГ, гіперглікемію, підвищену чутливість до інфекцій, а в тяжких випадках — розвитком синдрому Кушинга. Слід своєчасно поступово припинити застосування лікарського засобу або застосувати глюкокортикостероїди слабкої дії. Терапія симптоматична.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 ºС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Дата додавання: 20.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Лоринден C

Інфекційний дерматит МКХ L30.3
Інші зовнішні отити МКХ H60.8

Рекомендовані аналоги Лоринден C:

Лоринден<sup>®</sup> A
мазь туба 15 г, № 1
Фармзавод Єльфа А.Т.
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko