АГЕРП (AHERP)
Склад і форма випуску
- Фармакологічні властивості
- Показання
- Застосування
- Протипоказання
- Побічна дія
- Особливості застосування
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами
- Передозування
- Умови зберігання
- Діагнози
- Рекомендовані аналоги
- Торговельні найменування
Фармакологічні властивості
фармакодинаміка. Агерп належить до противірусних засобів, які є високоефективними щодо герпесвірусів, особливо вірусів простого герпесу І та ІІ типів, а також вірусу оперізуючого герпесу. Після потрапляння у клітину, уражену вірусом герпесу, ацикловір перетворюється на активний трифосфат ацикловіру. Його активність пов’язана із порушенням синтезу ДНК герпесвірусів у клітині людини внаслідок пригнічення функції вірусної ДНК-полімерази. Ацикловір не впливає на інші клітинні процеси, які не пов’язані із синтезом вірусної ДНК.
Фармакокінетика. Фармакокінетика препарату не вивчалася, але з огляду на літературні дані ацикловір у формі крему має дуже низький рівень системної абсорбції, навіть при повторному застосуванні.
Показання АГЕРП
інфекції губ та обличчя, спричинені вірусом простого герпесу (Herpes labialis).
Застосування АГЕРП
дітям віком від 12 років та дорослим крем Агерп наносять на уражені ділянки 5 разів на добу з інтервалом 4 год, за винятком нічного часу. Важливо розпочати лікування якомога раніше після появи перших симптомів захворювання. Мінімальна тривалість лікування становить 4 доби. Якщо за цей час не відбулося загоєння, лікування продовжують до 10 днів. Якщо за 10 днів не настало видужання, необхідно звернутися до лікаря.
Протипоказання
гіперчутливість до ацикловіру, інших компонентів препарату чи валацикловіру.
Побічна дія
препарат загалом переноситься добре, але в деяких випадках може з’явитися тимчасовий гострий чи пекучий біль у місці застосування. Також рідко можуть спостерігатися незначне висушування та лущення шкіри, еритема та свербіж. Дуже рідко можливий розвиток контактного дерматиту, а в поодиноких випадках — розвиток ангіоневротичного набряку після місцевого застосування крему з ацикловіром.
Особливості застосування
слід уникати випадкового потрапляння крему в очі. За наявності відкритих уражень губ слід мати на увазі, що вірус простого герпесу може передаватися іншим особам контактним шляхом. Крем Агерп слід застосовувати тільки при герпетичних ураженнях слизової оболонки губ та шкіри обличчя. Не рекомендується наносити лікарський засіб на слизові оболонки ротової порожнини, очей та статевих органів. У разі особливо виражених проявів захворювання необхідно проконсультуватися з лікарем. Зазвичай за наявності герпетичних уражень в осіб з імунодефіцитними станами призначають системне лікування противірусними засобами, тому у таких випадках не слід самостійно без консультації лікаря застосовувати Агерп.
Застосування у період вагітності або годування грудьми. Агерп застосовують у вагітних та жінок, які годують грудьми, якщо очікувана користь для пацієнтки перевищує можливий ризик для плода чи дитини.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Дослідження не проводилися.
Діти. Не рекомендується застосовувати Агерп у дітей віком до 12 років через недостатню кількість спостережень.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
не виявлено.
Передозування
літературні дані свідчать про відсутність будь-якого токсичного впливу при випадковому місцевому чи пероральному застосуванні всієї упаковки лікарського засобу.
Умови зберігання
при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Інструкція МОЗ
АГЕРП крем 5 %, Сперко Україна СП ТОВ (Україна, Вінниця)
Діагнози, при яких застосовують АГЕРП
Аногенітальна герпетична інфекція неуточнена | МКХ A60.9 |
Вроджена інфекція, викликана вірусом простого герпесу [Нerpes simplex] | МКХ P35.2 |
Герпес | МКХ B00.9 |
Герпетична екзема | МКХ B00.0 |
Герпетична інфекція | МКХ B00.9 |
Герпетичний везикулярний дерматит | МКХ B00.1 |
Оперізуючий лишай (герпес Zoster) | МКХ B02.9 |