• Кабинет
 • НЕОВІР® (NEOVIR)

  Фармсинтез

  Склад і форма випуску

  розчин для ін'єкцій 250 мг ампула 2 мл, № 5Ціни в аптеках
  Оксодігідроакридинілацетат натрію
  250 мг
  C За рецептом

  Інструкція

  НЕОВІР® (NEOVIR®)

  ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу 

  Склад

  діюча речовина: натрію оксодигідроакридинілацетат;

  1 мл розчину містить натрію оксодигідроакридинілацетату 125 мг;

  допоміжні речовини: натрію цитрат; кислота лимонна, моногідрат; вода для ін’єкцій.

  Лікарська форма

  Розчин для ін’єкцій.

  Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина зеленувато-жовтого кольору.

  Фармакотерапевтична група

  Імуностимулятори. Код АТХ L03А Х.

  Фармакологічні властивості

  Фармакодинаміка.

  Препарат має противірусну дію щодо ДНК і РНК-геномних вірусів і застосовується для лікування та профілактики вірусних інфекцій. Має також виражену антихламідійну дію. Активність препарату пов’язана з його здатністю спричиняти підвищення концентрації ендогенних інтерферонів, особливо інтерферону альфа. Ін’єкція 250 мг препарату Неовір® за сироватковими титрами інтерферону еквівалентна введенню 6–9 мільйонів МО рекомбінантного інтерферону альфа. Неовір® активізує стовбурові клітини кісткового мозку, Т-лімфоцити та макрофаги. Неовір® проявляє імуномодулюючу активність, нормалізує баланс між субпопуляціями Т-хелперних і Т-супресорних клітин. При низці захворювань Неовір® здатен знизити продукування в організмі фактора некрозу пухлин (ВІЛ-інфекція, сепсис) і активізувати природні кілерні клітини (при пухлинних захворюваннях). Має виражений стимулюючий ефект на активність системи поліморфноядерних лейкоцитів.

  Пік активності інтерферонів у крові та тканинах спостерігається за кілька годин після внутрішньом’язового введення препарату Неовір® та підтримується протягом 16–20 годин після введення. Неовір® виділяється з організму в незміненому вигляді з сечею.

  Фармакокінетика.

  При введенні внутрішньом’язово біодоступність препарату Неовір® становить понад 90%. Після введення 100–500 мг препарату Неовір® максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 15–30 хв і становить 8,3 мкг/мл. Через 5 годин визначається тільки незначна кількість препарату Неовір®, а через 6 годин Неовір® у плазмі крові не виявляється.

  Препарат виділяється із організму в незміненому вигляді нирками, не піддаючись метаболізму, з періодом напіввиведення 1 година.

  Через 15–30 хв після введення препарату Неовір® у плазмі крові починають збільшуватися титри сироваткового інтерферону. Виявлено 2 піки вмісту інтерферонів у плазмі крові: 70 МО/мл через 1,5–2 години та 110 МО/мл через 8–10 годин, після чого вміст починає зменшуватися. Через 24 години концентрація сироваткових інтерферонів залишається досить високою і до початкових значень повертається через 46–48 годин після введення.

  Клінічні характеристики

  Показання

  Лікування (у складі комбінованої терапії):

  • грипу та інших гострих респіраторних вірусних захворювань, у тому числі на тлі імунодефіцитних станів;
  • інфекцій, спричинених вірусом Неrреs simplex, Vаrісеllа zostеr, Неrреs simplex genitalis, у тому числі в осіб із порушеннями імунної системи;
  • цитомегаловірусної інфекції в осіб із імунодефіцитом;
  • радіаційного імунодефіциту;
  • ВІЛ-інфекції;
  • енцефалітів та енцефаломієлітів вірусної етіології;
  • гострих та хронічних гепатитів В і С;
  • уретритів, епідидимітів, простатитів, цервіцитів та сальпінгітів хламідійної етіології;
  • венеричної лімфогранульоми;
  • онкологічних захворювань;
  • розсіяного склерозу;
  • кандидозних уражень шкіри та слизових оболонок;
  • папіломавірусної інфекції.

  Профілактика грипу та інших гострих респіраторних вірусних захворювань.

  Протипоказання

  Препарат протипоказаний при тяжкій нирковій недостатності (кліренс креатиніну <30 мл/хв.). Підвищена чутливість до препарату. Аутоімунні захворювання. Вагітність і період годування груддю, дитячий вік.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

  Під час клінічних досліджень і застосування у клінічній практиці не було зареєстровано випадків несумісності або потенціювання дії препарату при взаємодії з іншими лікарськими препаратами.

  Особливості застосування

  Тривале застосування препарату Неовір® виявило відсутність негативного впливу на функції серцево-судинної, нервової, дихальної, кровотворної систем, кишково-шлункового тракту, системи виділення та інших систем організму людини. У проведених дослідженнях на тваринах і культурах тканин людини не одержано даних про наявність тератогенних, мутагенних і канцерогенних властивостей препарату.

  З обережністю слід застосовувати препарат для лікування хворих літнього віку, а також осіб, яким проводять імуносупресивну терапію.

  У разі поганої переносимості або тривалого локального болю рекомендується вводити Неовір® разом iз розчином місцевого анестетика. Попередньо необхідно провести нашкірну пробу на чутливість до застосовуваного анестетика. При застосуванні місцевого анестетика необхідно враховувати інформацію з безпеки місцевого анестетика.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Препарат не можна застосовувати в період вагітності та годування груддю.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  Відсутня інформація щодо впливу препарату на швидкість реакції при керуванні автотранспортом і занятті іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

  Спосіб застосування та дози

  Неовір® слід вводити внутрішньом’язово дорослим по 250 мг (1 ампула) або 4–6 мг/кг маси тіла. У разі необхідності разова доза препарату Неовір® може бути збільшена до 500 мг.

  Курс лікування складається з 5–7 ін’єкцій препарату Неовiр® у дозі 250 мг з інтервалом 48 годин, курсова доза залежить від клінічної ситуації і перебігу захворювання. Тривалість курсу лікування — 8–12 днів.

  Профілактична доза складає 250 мг (1 ампула). При тривалому застосуванні (від 3 до 12 місяців) рекомендований інтервал між введеннями препарату Неовiр® 3–7 діб.

  При ВІЛ-інфекції розчин препарату Неовір® слід застосовувати в комбінації зі специфічними противірусними препаратами. Курс лікування складається з 10 ін’єкцій по 250 мг із інтервалом між ін’єкціями 48 годин. Після курсу лікування слід зробити перерву 2 місяці. Можливе застосування повторних курсів за призначеннями.

  Діти.

  Препарат не призначати дітям.

  Передозування

  Відомостей стосовно передозування препарату немає.

  Побічні реакції

  З боку шкіри і підшкірних тканин: висипання; можлива реакція у місці введення, включаючи біль у місці ін’єкції.

  З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи анафілактичні реакції, підвищення температури тіла.

  Термін придатності.

  3 роки.

  Умови зберігання

  Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Помутніння розчину препарату Неовір® до молочно-білого кольору свідчить про порушення умов зберігання та непридатності до використання.

  Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

  Несумісність.

  Введення препарату Неовір® разом з іншими лікарськими препаратами з одного шприця неприпустимо.

  Упаковка

  По 2 мл розчину (250 мг/2 мл) в ампулах зі світлозахисного скла по 2 мл, по 5 ампул у контурній чарунковій упаковці з плівки полівінілхлоридної. По 1 контурній чарунковій упаковці в пачці з картону.

  Категорія відпуску

  За рецептом.

  Виробник

  АТ «Лекхім-Харків».

  Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

  Україна, 61115, м. Харків, вул. 17-го Партз’їзду, 36.

  Діагнози, при яких застосовують НЕОВІР

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019
  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko