• Кабинет
 • Архив

  Рекомендовані аналоги :


  РОЗЧИН РІНГЕРА-СОЛЮВЕН (SOLUTIO RINGERI-SOLUVEN)

  Юрія-Фарм

  Склад і форма випуску

  розчин для інфузій контейнер 200 мл, № 1Ціни в аптеках
  Натрію хлорид
  0,86 г/100 мл
  Калію хлорид
  0,03 г/100 мл
  Кальцію хлорид
  0,048 г/100 мл
  розчин для інфузій контейнер 400 мл, № 1Ціни в аптеках
  Натрію хлорид
  0,86 г/100 мл
  Калію хлорид
  0,03 г/100 мл
  Кальцію хлорид
  0,048 г/100 мл
  C За рецептом

  Інструкція

  РОЗЧИН РІНГЕРА-СОЛЮВЕН

  (SOLUTIO RINGERI-SOLUVEN)

  ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

  Склад

  діючі речовини: натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид дигідрат;

  1 мл розчину містять натрію хлориду 8,6 мг; калію хлориду 0,3 мг; кальцію хлориду дигідрату (у перерахунку на кальцію хлорид) 0,24 мг;

  допоміжна речовини: вода для iн’єкцiй.

  Лікарська форма

  Розчин для інфузій.

  Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина. Теоретична осмолярність 309 мОсм/л.

  Фармакотерапевтична група

  Розчини для внутрішньовенного введення. Розчини, що застосовуються для корекції порушень електролітного балансу. Код АТХ В05В В01.

  Фармакологічні властивості

  Фармакодинаміка.

  Розчин Рінгера-Солювен є джерелом води та електролітів. Він може індукувати діурез залежно від стану пацієнта.

  Натрій, основний катіон позаклітинної рідини, бере участь, в першу чергу, у контролі розподілу води, водного балансу, осмотичного тиску рідин організму. Натрій також асоціюється з хлором та бікарбонатом у регуляції кислотно-лужної рівноваги рідин організму.

  Калій, основний катіон внутрішньоклітинної рідини, бере участь в утилізації вуглеводів та синтезі білків, потрібен для регуляції нервового проведення і м’язового скорочення, особливо серця.

  Хлор, основний позаклітинний аніон, тісно пов’язаний із метаболізмом натрію, і зміни кислотно-лужного балансу організму відображені змінами концентрації хлору. Інфузія великої кількості іонів хлору може спричинити втрату іонів бікарбонату, що призведе до ацидозу. З цієї причини Розчин Рінгера-Солювен буферизують лактатом або ацетатом.

  Кальцій, важливий катіон, який забезпечує формування кісток і зубів (у формі фосфату кальцію і карбонату кальцію). В іонізованій формі кальцій потрібен для функціонального механізму згортання крові, нормальної функції серця, регуляції нейром’язової збудливості.

  Фармакокінетика.

  Іони Na+ та Cl, введені з Розчином Рінгера-Солювен, підлягають такій же фармакокінетиці як і ті, що надійшли з їжею. Вони вільно розподіляються в усіх органах, тканинах та міжклітинних просторах та виділяються при гломерулярній фільтрації в нирках. У канальцях відбувається значна реабсорбція іонів Na+ та Cl, переважно в петлі Генле та дистальних канальцях, включаючи механізм блокування петльовими та тіазидними діуретиками відповідно.

  Іони калію (K+) вільно фільтруються в клубочках, але майже повністю реабсорбуються в проксимальних канальцях і екскретуються тільки 10% відфільтрованих іонів K+. Секреція у дистальних канальцях і збираючих трубочках може значно збільшити елімінацію K+. Нирки мають обмежену здатність зберігати концентрацію K+. Тому, коли концентрація Na+ в дистальних канальцях висока, втрата K+ може бути значною і може розвинутись гіпокаліємія. Це обумовлює наявність K+ в Розчині Рінгера-Солювен.

  Гомеостаз іонів кальцію (Ca++) добре контролюється гормонами і рідко потребує клінічного втручання з внутрішньовенною інфузією розчину.

  Клінічні характеристики

  Показання.

  Застосовується при гіповолемії та позаклітинній дегідратації внаслідок тривалого блювання, проносу, значних опіків, відмороження, перитоніту, тяжких інфекційних захворювань, шокових станів, колапсу; під час оперативного втручання та у післяопераційному періоді.

  Використовується для розведення концентрованих електролітних розчинів.

  Протипоказання

  • Гіпернатріємія;
  • гіперкальціємія;
  • декомпенсована серцева недостатність;
  • гіперкаліємія;
  • олігурія та анурія;
  • гостра ниркова недостатність;
  • набряк легенів;
  • набряк мозку;
  • гіперкоагуляція;
  • гіпергідратація;
  • тромбофлебіт;
  • метаболічний алкалоз.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

  Можливе збільшення затримки натрію в організмі при одночасному застосуванні таких лікарських засобів: нестероїдних протизапальних препаратів, андрогенів, анаболічних гормонів, естрогенів, кортикотропіну, мінералокортикоїдів, вазодилататорів або гангліоблокаторів.

  При застосуванні з калійзберігаючими діуретиками, інгібіторами АПФ і препаратами калію посилюється ризик розвитку гіперкаліємії.

  У комбінації з серцевими глікозидами збільшується ймовірність їх токсичних ефектів.

  Особливості застосування

  Під час тривалої парентеральної терапії необхідно визначати лабораторні показники і давати клінічну оцінку стану пацієнта для моніторування концентрації електролітів та водно-електролітного балансу кожні 6 годин (залежно від швидкості інфузії).

  Застосування внутрішньовенних розчинів може спричинити перевантаження рідиною та/або розчином, гіпергідратацію, застійні явища та набряк легень. Ризик розвитку дилюції зворотно пропорційний концентрації електролітів. Ризик розвитку перевантаження розчином, що викликає застійні явища з периферичними набряками та набряком легень, прямо пропорційний концентрації електролітів.

  У зв’язку з вмістом іонів натрію розчин потрібно застосовувати з обережністю пацієнтам із нирковою та серцево-судинною недостатністю, з застійною серцевою недостатністю, особливо у післяопераційному періоді або пацієнтам літнього віку, а також пацієнтам із клінічними станами, що супроводжуються затримкою натрію та набряками.

  Розчини, що містять натрій, потрібно з обережністю застосовувати пацієнтам, які отримують кортикостероїди або кортикотропін.

  Вміст калію потребує обережності при застосуванні розчину пацієнтам із захворюваннями серця та клінічними станами, що супроводжуються затримкою калію в організмі.

  Призначення кальцію повинно проводитись під контролем ЕКГ, особливо у пацієнтів, що отримують дигіталіс. Рівні кальцію в сироватці не завжди відображають рівні кальцію у тканинах.

  У пацієнтів зі зниженою видільною функцією нирок призначення розчину може призвести до затримки натрію чи калію.

  Наявність іонів кальцію потребує обережності в разі одночасного призначення з препаратами крові через вірогідність розвитку коагуляції.

  Призначати кальцій парентерально потрібно з особливою увагою пацієнтам, що отримують серцеві глікозиди.

  Цей розчин призначений для внутрішньовенного застосування з використанням стерильного оснащення. Рекомендовано змінювати внутрішньовенну систему як мінімум кожні 24 години.

  Слід використовувати розчин тільки тоді, коли він прозорий, а флакон герметичний.

  Лікар повинен також враховувати можливість розвитку побічних реакцій на препарати, що використовуються одночасно з Розчином Рінгера-Солювен.

  Якщо виникла побічна реакція, потрібно припинити інфузію, оцінити стан пацієнта і призначити необхідні терапевтичні заходи.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Дослідження щодо застосування Розчину Рінгера-Солювен у вагітних не проводилися.

  Не відомо, чи проникає цей препарат у молоко людини. Оскільки більшість препаратів проникають в молоко людини, потрібно з обережністю призначати Розчин Рінгера-Солювен під час лактації.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  Інформація відсутня.

  Спосіб застосування та дози

  Розчин призначений тільки для внутрішньовенного застосування.

  Доза призначається лікарем і залежить від віку, маси тіла, клінічного стану пацієнта та лабораторних показників.

  Звичайна доза для дорослого становить до 1–2 л на добу; максимальна доза залежить від стану водно-електролітного балансу, серцево-судинної системи та нирок.

  Швидкість інфузії для дорослих — 60–80 крапель/хв або струминно.

  Призначення розчину повинно базуватись на підрахованій підтримуючій або заміщуючій потребі в рідині для кожного пацієнта.

  Перед використанням парентеральні препарати слід візуально перевіряти на наявність частинок та зміну кольору.

  Діти.

  Дослідження щодо застосування Розчину Рінгера-Солювен дітям не проводилися.

  Передозування

  Введення надто великої кількості розчину може призвести до порушення балансу рідини, електролітів (гіперволемія, гіпернатріємія, гіперкальціємія, гіперхлоремія) та кислотно-лужної рівноваги. Терапія симптоматична.

  Побічні реакції

  Можуть спостерігатися порушення обміну електролітів (калію, кальцію, натрію, хлору), хлоридний ацидоз, гіпергідратація, зміни у місці введення.

  У разі виникнення побічних реакцій введення розчину слід припинити, оцінити стан пацієнта і надати допомогу.

  Термін придатності.

  2 роки.

  Умови зберігання.

  Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Не заморожувати.

  Несумісність. Для зменшення ризику можливої несумісності, що виникає при змішуванні цього розчину з іншими призначеними добавками, кінцевий інфузійний розчин необхідно перевірити на наявність помутніння або преципітації одразу після змішування, перед застосуванням і періодично під час застосування.

  Упаковка

  По 100 мл або 200 мл, або 400 мл у контейнерах полімерних.

  Категорія відпуску

  За рецептом.

  Виробник

  ТОВ «Юрія-Фарм».

  Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

  18030, Україна, м. Черкаси, вул. Вербовецького, 108. Тел./факс: (044) 281–01–01.

  Дата додавання: 13.11.2019 р.
  © Компендиум 2019
  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko