СЕДАСЕН/СЕДАСЕН ФОРТЕ (SEDASEN/ SEDASEN FORTE)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

СЕДАСЕН
капсули контейнер, № 40
№ UA/10985/01/01 від 08.07.2015 до 08.07.2020
C
СЕДАСЕН ФОРТЕ
капсули контейнер, № 20, 40
№ UA/5000/01/01 від 19.07.2016 до 19.07.2021
C

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинамічні параметри. Препарат містить збалансовану комбінацію екстрактів валеріани, м’яти і меліси, яка обумовлює синергізм їхніх різноманітних лікувальних ефектів.

Валеріана і меліса чинять заспокійливу дію на ЦНС і вегетативну нервову систему, зменшують нервозність, занепокоєння, дратівливість, які виникають внаслідок психічного перенапруження, полегшують такі супутні симптоми, як пітливість долоней, тремор рук, прискорене серцебиття.

Біологічно активні речовини меліси також проявляють спазмолітичну, антиковульсантну, антиаритмічну та гіпотензивну активність, а основні діючі компоненти валеріани позитивно впливають на функції міокарда, знижуючи ЧСС та покращуючи коронарний кровотік, мають виражений снодійний ефект.

М’ята перцева допомагає при легких формах безсоння, володіє заспокійливими, спазмолітичними та коронародилатуючими властивостями.

Навіть при тривалому застосуванні препарат не викликає залежності, не пригнічує психомоторну функцію, не знижує працездатність.

Фармакокінетичні параметри. Інформації немає.

ПОКАЗАННЯ

невротичні розлади, які супроводжуються нервовим збудженням, занепокоєнням, диссомнією або напруженням, викликаним стресом.

ЗАСТОСУВАННЯ

Седасен

Діти у віці понад 12 років і дорослі: по 1–2 капсули 2–3 рази на добу; у випадку безсоння — 1–2 капсули за 1 год до сну.

Седасен форте

Діти у віці понад 12 років і дорослі: по 2 капсули 2 рази на добу; у випадку безсоння — 2 капсули за 1 год до сну.

Капсули приймають незалежно від вживання їжі; не розжовують та запивають їх водою. Курс терапії становить ≥14 днів. Необхідна консультація лікаря у разі зберігання симптоматики протягом 2 тиж терапії.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

  • гіперчутливість до будь-яких складових препарату;
  • виражене зниження АТ;
  • БА;
  • депресивний стан чи інші стани, при яких спостерігається пригнічення функцій ЦНС.

ПОБІЧНА ДІЯ

  • нудота, абдомінальні спазми, ймовірне посилення печії.
  • гіперсомнія, в’ялість, астенізація, погіршення концентрації уваги та працездатності, запаморочення, депресивний стан.
  • реакції гіперчутливості (зокрема свербіж, висип, кропив’янка, гіперемія і набряк шкіри).

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

дія препарату розвивається повільно.

Вказану дозу препарату не слід перевищувати.

Обачливо застосовують у хворих с розладами печінкових функцій тяжкого ступеня чи з тяжкою патологією печінки в анамнезі.

Зважаючи на вміст у препараті листя м’яти перцевої, його треба обачливо застосовувати у хворих на ЖКХ або іншу патологію біліарної системи, та не призначати хворим із закидом шлункового вмісту в стравохід.

Зважаючи на вміст лактози в препараті, його не призначають хворим на гатактоземію, лактазну недостатність або синдром порушення всмоктування у ШКТ глюкози-галактози.

Протягом курсу лікування препаратом треба уникати прийому алкоголю.

Не призначають вагітним та у період годування грудьми.

До того, як буде з’ясовано індивідуальну чутливість пацієнта до препарату, йому не рекомендовано керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

сумісне застосування з бензодіазепінами можливе тільки після консультації лікаря.

Сумісне застосування з іншими заспокійливими або снодійними засобами, спазмолітиками, анальгетиками, анксіолітиками, етанолом може підсилити їхню дію.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

даних про перевищення дози м’яти перцевої та меліси не відомо.

При одноразового прийомі коренів валеріани у дозі 20 г можливий розвиток спазмів у животі, тремору рук, мідріазу, запаморочення, втомлюваності, відчуття стиснення в грудях. Вказані симптоми щезають протягом 1 доби.

Передозування препаратами, у складі яких є валеріана, може проявлятися підсиленням іхньої заспокійливої дії, нудотою, цефалгією, погіршенням гостроти зору і слуху, гіперсомнією, загальною слабкістю та в’ялістю, абдомінальним болем, підвищенням або зниженням ЧСС, погіршенням концентрації уваги.

Cпецифічного антидоту не існує, лікування симптоматичне (промивання шлунку, прийом активованого вугілля).

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

у місці, недоступному для дітей, при температурі ≤25 °С.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 26.08.2019 р. Версія для друку