0
UA | RU

Седасен / Седасен Форте (Sedasen / Sedasen Forte)

Склад і форма випуску

Седасен
діючі речовини: 1 капсула містить 50 мг валеріани екстракту сухого (Valeriana officinalis L.) (3-8:1)(екстрагент — етанол 80%); 25 мг м’яти перцевої екстракту сухого (Mentha piperita L.) (4-6:1)(екстрагент — етанол 50%); 25 мг м’яти лимонної (меліси) екстракту сухого (Melissa officinalis L.)(6-8:1)(екстрагент — етанол 70%);
допоміжні речовини: лактоза безводна, тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний;
склад оболонки капсули: титану діоксид (Е171), заліза оксид жовтий (Е172), індиготин (Е132), желатин..
№ UA/10985/01/01 від 21.11.2019
Седасен форте
капсули контейнер № 20
капсули контейнер № 40
діючі речовини: 1 капсула містить валеріани екстракту сухого (Valeriana officinalis L.) (3-8:1)(екстрагент — етанол 80%) 125 мг, м’яти перцевої екстракту сухого (Mentha piperita L.) (4-6:1)(екстрагент — етанол 50%) 25 мг, меліси (м’яти лимонної) екстракту сухого (Melissa officinalis L.)(6-8:1)(екстрагент — етанол 70%) 25 мг;
допоміжні речовини: лактоза безводна, тальк;
склад оболонки капсули: титану діоксид (Е171), понсо 4R (Е124), патентований синій V (Е131), хіноліновий жовтий (Е104), жовтий захід FCF (Е110), желатин..
№ UA/5000/01/01 від 29.12.2020
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Седасен — комбінований препарат рослинного походження, дія якого зумовлена синергічними ефектами компонентів, що входять до його складу.

Біологічно активні речовини валеріани (складні ефіри борнеолу та ізовалеріанової кислоти, валеропотріати, алкалоїди валерин і хотенін) зменшують збудливість центральної і вегетативної нервової системи, володіють вираженим седативним, снодійним ефектами, чинять спазмолітичну та жовчогінну дію, посилюють секреторну активність слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, потенціюють дію інших снодійних і седативних препаратів. Крім того, комплекс біологічно активних речовин валеріани спричиняє позитивний нейрорегуляторний вплив на діяльність серцевого м’яза (уповільнює серцевий ритм і розширює коронарні судини).

М’ята перцева володіє широким спектром фармакологічної активності. Листя м’яти перцевої містить 1-3% ефірної олії, до складу якої входить ментол (до 70%) та його ефіри, кетон-ментон, олеїнова та урсолова кислоти, флавоноїди. При прийомі внутрішньо вказані компоненти м’яти перцевої чинять помірну спазмолітичну, седативну, снодійну, а також жовчогінну дію, зменшують нудоту, м’яко стимулюють секрецію травних залоз, розширюють коронарні судини.

Основні діючі речовини м’яти лимонної (меліси) — компоненти ефірної олії (0,06-1%): цитраль (до 62%), гераніол, меналоол, пераль, каріофілен — проявляють седативний, протисудомний, гіпотензивний, антиаритмічний, спазмолітичний і протиблювотний ефекти. Крім того, активні компоненти меліси покращують процеси травлення, проявляють м’який жовчогінний ефект, нормалізують знижений апетит, сприяють відновленню сапрофітної флори кишечнику і секреції травних ферментів.

Препарат не спричиняє залежності. Препарат застосовувати при неврозах, коли прийом сильнодіючих заспокійливих засобів недоцільний. Показання для його застосування визначені винятково на основі довготривалого досвіду застосування.

Фармакокінетика.

Дані відсутні.

Показання Седасен / Седасен Форте

Неврози, що супроводжуються такими симптомами:

  • • нервове збудження;
  • • неспокій;
  • • напруження, спричинене стресом;
  • • розлади сну.

Застосування Седасен / Седасен Форте

Седасен. Дорослим та дітям віком від 12 років при розумовому навантаженні, збудженому стані або роздратованості лікарський засіб застосовувати по 1-2 капсули 2-3 рази на добу; при безсонні — по 1-2 капсули за 1 годину до сну. Максимальна добова доза для дорослих — 6 капсул, поділених на 3 прийоми. Для препарату характерний поступовий прояв дії. Для досягнення оптимального ефекту лікування його рекомендується застосовувати щонайменше протягом 14 днів. Термін лікування не обмежений. Навіть при тривалому застосуванні препарату звикання не спостерігається. Після припинення лікування синдром відміни відсутній. Якщо протягом 14 днів не спостерігається покращення стану, слід проконсультуватися з лікарем.

Діти.

Немає даних щодо застосування даної комбінації екстрактів лікарських рослин дітям віком до 12 років, тому не рекомендується застосовувати його цій віковій категорії пацієнтів.

Седасен форте. Дорослим і дітям віком від 12 років при розумовому навантаженні, збудженому стані або підвищеній дратівливості — по 2 капсули двічі на добу; при безсонні — 2 капсули за годину до сну. Капсули необхідно ковтати цілими, запиваючи водою незалежно від вживання їжі. Для препарату характерний поступовий прояв дії. Для досягнення оптимального ефекту лікування рекомендується постійне застосування препарату протягом не менше 2 тижнів. Термін лікування необмежений. Навіть при тривалому застосуванні препарату Седасен форте звикання не спостерігається. Після припинення лікування симптом відміни відсутній. Якщо протягом 14 днів від початку лікування поліпшення стану не спостерігається, слід проконсультуватися з лікарем.

Діти.

Капсули Седасен форте не призначати дітям віком до 12 років.

Протипоказання

Гіперчутливість до будь-яких компонентів препарату, виражена артеріальна гіпотензія, бронхіальна астма. Депресія або інші стани, що супроводжуються пригніченням діяльності центральної нервової системи.

Побічна дія

З боку травного тракту: нудота, спазми в животі, можливе загострення печії.

З боку центральної нервової системи: сонливість, в’ялість, астенічні прояви (слабкість, зниження настрою, пригніченість емоційних реакцій), зниження працездатності та концентрації уваги, запаморочення, депресія.

З боку організму в цілому: реакції гіперчутливості, у тому числі висипання, свербіж, кропив’янка, почервоніння та набряк шкіри. У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря.

Особливості застосування

Не слід перевищувати рекомендовані дози препарату.

Пацієнтам, які мають тяжкі порушення функції печінки або перенесли тяжке захворювання печінки у минулому, препарат слід застосовувати з обережністю.

Пацієнтам із гастроезофагеальним рефлюксом (печією) слід уникати препаратів, що містять листя м’яти перцевої, оскільки це може погіршити їх стан.

Пацієнтам із жовчнокам’яною хворобою або іншими захворюваннями жовчовивідних шляхів слід з особливою обережністю призначати препарати, що містять листя м’яти перцевої.

Препарат містить лактозу, тому його не слід застосовувати пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Під час застосування препарату слід утриматися від вживання алкогольних напоїв.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Ефективність і безпека застосування препарату у період вагітності або годування груддю не встановлені, тому не рекомендується застосовувати препапат у цей період.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат може впливати на здатність керувати автомобілем і механізмами, тому під час його застосування рекомендується утриматися від керування автотранспортом або іншими механізмами до з’ясування індивідуальної чутливості.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Дані щодо взаємодії з іншими лікарськими засобами обмежені. Перед застосуванням препарату одночасно з іншими лікарськими засобами слід проконсультуватися з лікарем. Клінічно значущих взаємодій з активними речовинами, що метаболізуються за допомогою цитохрому CYP2D6, CYP3A4/5, CYP1A2, CYP2E1, не описано. Не рекомендується одночасне застосування з синтетичними седативними препаратами (бензодіазепінами) без консультації з лікарем. При одночасному застосуванні можливе посилення дії інших седативних та снодійних засобів, спазмолітичних, аналгетичних, анксіолітичних засобів та алкоголю.

Передозування

Симптоми. Прийом одноразової дози біля 20 г коренів валеріани може спричинити такі незначні симптоми як втомлюваність, абдомінальні спазми, відчуття стиснення у грудях, запаморочення, тремор рук, розширення зіниць, які зникають протягом 24 годин. При передозуванні препаратами, що містять валеріану, також можуть виникати головний біль, сонливість, млявість, загальна слабкість, біль у животі, нудота, зниження гостроти слуху та зору, брадикардія або тахікардія, зниження концентрації уваги, посилення седативного ефекту.

Немає повідомлень про передозування листям меліси та м’яти перцевої.

Лікування. Специфічного антидоту немає, терапія симптоматична (промивання шлунка, застосування активованого вугілля).

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 15.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Седасен / Седасен Форте

Викликана вагітністю гіпертензія МКХ O13
Вторинна гіпертензія неуточнена МКХ I15.9
Гніздова плішивість (стрічкоподібна форма) МКХ L63.2
Гострий субендокардіальний інфаркт міокарда МКХ I21.4
Дилатаційна кардіоміопатія МКХ I42.0
Диспластична кардіоміопатія МКХ I43.8
Есенціальна гіпертензія, що ускладнює вагітність, пологи і післяпологовий період МКХ O10.0
Загроза переривання вагітності МКХ O20.0
Інші розлади вегетативної нервової системи МКХ G90.8
Інші тики МКХ F95.8
Інші уточнені екстрапірамідні і рухові порушення МКХ G25.8
Інші уточнені порушення нервової системи при хворобах, класифікованих в інших рубриках МКХ G99.8
Передчасний розрив плодових оболонок, затримка пологів, пов'язана з проведеною терапією МКХ O42.2
Фолікулярна кіста яєчника МКХ N83.0
Хвороби органів дихання, які ускладнюють вагітність, народження дітей і післяпологовий період МКХ O99.5
Хронічний посттравматичний головний біль МКХ G44.3
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko