Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)
Лікарські препаратиМУЛЬТІХАНС (MULTIHANS)

МУЛЬТІХАНС (MULTIHANS)

  • Інструкція
  • Аналоги
МУЛЬТІХАНС (MULTIHANS)
Відсутній у продажу Підібрати аналоги

Аналоги МУЛЬТІХАНС (MULTIHANS)

Томовіст® розчин  для ін'єкцій, 469 мг/мл, флакон, 20 мл, № 1; Фармак
Томовіст® розчин  для ін'єкцій, 469 мг/мл, флакон, 10 мл, № 1; Фармак
Томовіст® розчин  для ін'єкцій, 469 мг/мл, флакон, 5 мл, № 1; Фармак
Томовіст® розчин  для ін'єкцій, 469 мг/мл, флакон, 15 мл, № 1; Фармак
Томовіст® розчин  для ін'єкцій, 469 мг/мл, флакон, 30 мл, № 1; Фармак
Томовіст® розчин  для ін'єкцій, 469 мг/мл, флакон, 100 мл, № 1; Фармак
Класифікація
Лікарські засоби
V08C A08 Гадобенова кислота
Форми випуску за NFC
FPA Флакони

діюча речовина: гадобенат димеглуміну;

1 мл розчину містить 529 мг гадобенату димеглуміну (еквівалентно гадобенової кислоти 334 мг та меглуміну 195 мг);

допоміжна речовина: вода для ін'єкцій.

Розчин для ін'єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин, що не містить видимих часток у суспензії.

Парамагнітні контрастні засоби. Код АТХ V08C A08.

Фармакодинаміка.

Хелат гадолінію, гадобенат диметилглуміну, скорочує час поздовжньої (Т1) та поперечної (Т2) релаксації протонів води у тканинах.

Релаксація гадобенату диметилглуміну у водних розчинах становить r1 = 4,39 та r2 = 5,56 мМ-1с-1 при 20 МГц.

Відбувається сильне підвищення релаксації гадобенату диметилглуміну при переході від водних розчинів до розчинів, що містять білки сироватки крові; у плазмі крові людини величини r1 та r2 становили 9,7 та 12,5 відповідно.

При обстеженні печінки. МультіХанс може допомогти виявляти ураження, що не проявлялися при раніше проведеному безконтрастному МР обстеженні пацієнтів із гепатоцелюлярним раком печінки, який був діагностований або підозрювався, або був ускладнений метастазами. Природа уражень, що проявляються після контрастного посилення МультіХансом, не верифікується патологоанатомічним дослідженням. Крім того, при оцінці ефекту лікування пацієнта візуалізація контрастно підсилених уражень не завжди була пов'язана зі змінами в лікуванні пацієнта.

У печінці МультіХанс забезпечує сильне та тривале підвищення інтенсивності сигналу нормальної паренхіми на Т1-зважених зображеннях. Підвищення інтенсивності сигналу триває на високому рівні протягом не менше 2-х годин після введення доз 0,05 або 0,10 ммоль/кг. Контраст між фокальним ураженням печінки і нормальною паренхімою спостерігається майже одразу після болюсної ін'єкції (до 2–3 хвилин) на динамічних Т1-зважених зображеннях. Є тенденція до зниження контрасту пізніше через неспецифічне підсилення уражень. Однак вважається, що виведення МультіХансу із зони ураження, яке прогресує, і підвищення інтенсивності сигналу нормальної паренхіми, що триває, призводить до підсиленого детектування ураження та зниження порога детектування місця ураження у період між 40 та 120 хвилинами після введення МультіХансу.

Дані досліджень у пацієнтів із раком печінки показують, що порівняно з іншими референтними діагностичними методами (наприклад УЗ інтраопераційне дослідження, комп'ютерна томографічна ангіопортографія, СТАР, або комп'ютерна томографія після внутрішньоартеріальної ін'єкції йодованих лігандів), посилене МультіХансом MР сканування, мало середню чутливість 95% та середню специфічність приблизно 80% при детектуванні раку печінки або метастазів у пацієнтів з високою підозрою на ці стани.

Фармакокінетика.

Уявний розподіл та період напіввиведення знаходяться у межах від 0,085 до 0,117 год та від 1,17 до 1,68 відповідно. Уявний загальний об'єм розподілу становить від 0,170 до 0,248 л/кг маси тіла, що вказує на те, що сполука розподіляється у плазмі крові та у позаклітинному просторі.

Гадобенат-йон швидко виводиться з плазми крові головним чином у сечу, меншою мірою — у жовч. Загальний кліренс плазми становить від 0,098 до 0,133 л/год кг маси тіла, а нирковий кліренс — від 0,082 до 0,104 л/год кг маси тіла, що вказує на те, що сполука виводиться переважно шляхом гломерулярної фільтрації. Концентрація у плазмі та площа під кривою (AUC) мають статистично значущу лінійну залежність від уведеної дози.

Гадобенат-йон виводиться у незміненому вигляді в сечу у кількостях до 78–94% введеної ін'єкцією дози за 24 години. Від 2 до 4% дози переходить у кал.

Руйнування гематоенцефалічного бар'єра або судинні аномалії призводять до проникнення гадобенат-йону до уражених ділянок.

Популяційний фармакокінетичний аналіз було виконано відповідно до системних даних співвідношення концентрація препарату — час у 80 суб'єктів (40 дорослих здорових добровольців та 40 пацієнтів-дітей) у віці від 2 до 47 років після внутрішньовенного введення гадобенату димеглуміну. Кінетику гадолінію у пацієнтів віком від 2 років можна описати за допомогою двокамерної моделі зі стандартними алометричними коефіцієнтами та коваріантним ефектом кліренсу креатиніну (відображає швидкість клубочкової фільтрації) на кліренс гадолінію. Значення фармакокінетичних параметрів (відносно маси тіла дорослого) відповідали зареєстрованим раніше значенням для препарату МультіХанс та відповідали фізіології, що, імовірно, лежить в основі розподілу та виведення препарату МультіХанс: поширення у позаклітинній рідині (близько 15 л у дорослих, або 0,21 л/кг) та виведення шляхом клубочкової фільтрації (близько 130 мл плазми за хвилину у дорослих, або 7,8 л/год та 0,11 л/год/кг). Кліренс та об'єм розподілу знижувались поступово у молодших пацієнтів у зв'язку з їх меншими розмірами тіла. Цей ефект можна значною мірою віднести на рахунок нормалізації фармакокінетичних параметрів відносно маси тіла. Дозування препарату МультіХанс за масою тіла, розраховане на основі цього аналізу, у педіатричній практиці демонструє системний вплив (AUC) та максимальну концентрацію (Cmax), аналогічну такій при застосуванні дорослим, що підтверджує відсутність необхідності в корегуванні дозування для дітей віком від 2 років.

Гадобенова кислота є лінійним гадоліний-вмісним контрастним агентом (GdCA). Дослідження демонструють, що після введення GdCA агентів, гадоліній залишається в організмі. Це включає затримання у мозку та інших тканях та органах. Разом з лінійними GdCA агентами, це може призводити до дозозалежних підвищень інтенсивності Т1-зваженого сигналу у мозку, переважно у зубчастому ядрі мозочка, блідої кулі, та таламусі. Підвищення інтенсивності сигналу та результати доклінічного дослідження дозволяють припустити, що гадоліній вивільняється із лінійних GdCA агентів.

МультіХанс є парамагнітним контрастним засобом для застосування при діагностичному проведенні магнітно-резонансного (МР) дослідження печінки з метою виявлення її локальних уражень у пацієнтів із раком печінки, вже діагностованим або з підозрою на первинний рак (наприклад у пацієнтів з гепатоцелюлярною карциномою), або з метастазами.

Підвищена чутливість до будь-якого з інгредієнтів препарату. Наявність в анамнезі алергії або побічних реакцій на інші хелати гадолінію.

Досліджень взаємодії з іншими медичними препаратами не проводили.

МультіХанс потрібно набирати у шприц безпосередньо перед застосуванням та не слід розводити.

Перед застосуванням слід пересвідчитися, що упаковка, кришка та пробка не пошкоджені, розчин не став безбарвним та відсутні сторонні видимі частинок.

Якщо МультіХанс застосовується у сполученні із системою для ін'єкції, після кожного обстеження пацієнта трубки для з'єднання з пацієнтом та відповідні розподільчі частини необхідно видаляти. Необхідно також дотримуватися всіх додаткових інструкцій виробника відповідного обладнання.

Тільки для одноразового застосування. Невикористаний препарат необхідно утилізувати.

Відсутні адекватні дані щодо застосування гадобенату димеглуміну вагітним жінкам. Дослідження на тваринах показали репродуктивну токсичність при повторюваних високих дозах.

МультіХанс не потрібно застосовувати у період вагітності, якщо тільки клінічний стан жінки не буде вимагати застосування гадобенату димеглуміну.

Контрастні речовини, що містять гадоліній, можуть проникати у грудне молоко в дуже невеликих кількостях. При клінічних дозах ніякого впливу на дитину не передбачається завдяки невеликій кількості проникнення у грудне молоко та слабкій кишковій абсорбції. Питання про необхідність продовження або припинення годування груддю на 24 години після призначення МультіХансу вирішують лікар і пацієнтка.

Враховуючи фармакокінетичні та фармакодинамічні властивості препарату, при застосуванні можна очікувати, що вплив на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами буде відсутній або незначний, але пацієнтам необхідно враховувати можливість виникнення побічних реакцій з боку нервової системи.

Лікарський засіб призначений для діагностичного застосування.

Лікарський засіб є парамагнітним контрастним агентом для застосування в магнітно-резонансній томографії (МРТ-діагностиці): печінки у дорослих та дітей (у віці старше 2 років).

Лікарський засіб слід використовувати лише тоді, коли діагностична інформація є важливою та проведення МРТ-діагностики без контрастного підсилення є неінформативним або існує необхідність затримки фазового зображення.

Застосовувати внутрішньовенно.

МультіХанс необхідно набирати у шприц безпосередньо перед застосуванням та не слід розводити. При виявленні будь-якої підозри на невідповідну якість та невикористаний препарат необхідно знищити і не застосовувати для інших МР досліджень.

Для мінімізації потенційних ризиків потрапляння МультіХансу у м'які тканини важливо пересвідчитись, що голка або канюля правильно вставлені у вену.

Препарат необхідно вводити внутрішньовенно як болюсну ін'єкцію або повільну ін'єкцію (10 мл/хв), дивіться таблицю щодо відомостей щодо післяконтрастного прояву.

Ін'єкцію необхідно продовжувати введенням розчину для ін'єкцій натрію хлорид 9 мг/мл (0,9%).

Відомості щодо післяконтрастного прояву:

ПечінкаДинамічний проявБезпосередньо після болюсної ін'єкції
Затриманий проявВід 40 до 120 хвилин після ін'єкції, залежно від індивідуальних потреб прояву.

Рекомендована доза гадобенової кислоти для дорослих пацієнтів та дітей становить 0,05 ммоль/кг маси тіла (що відповідає 0,1 мл/кг 0,5 М розчину). Для діагностичних цілей слід використовувати найнижчу дозу, яка надає задовільне підсилення. Доза повинна бути розрахована на підставі маси тіла пацієнта та не повинна перевищувати рекомендовану дозу на кілограм маси тіла, яку зазначено у цьому розділі.

Якщо необхідно, ін'єкцію можна повторити для суб'єктів з нормальною функцією нирок.

Пацієнти з порушенням функції нирок

Пацієнтам з порушенням функції нирок (швидкість клубочкової фільтрації < 30 мл/хв/1,73 м2) та пацієнтам в періопераційний період трансплантації печінки, за винятком випадків, коли діагностична інформація істотна і недоступна з неконтрастно посиленою МР інтроскопією, МультіХанс протипоказаний.

Якщо застосування не можна уникнути, доза не повинна перевищувати 0,05 ммоль/кг маси тіла. Через відсутність інформації щодо повторного призначення, ін'єкції МультіХансу не слід робити повторно, інтервал між ін'єкціями повинен становити як мінімум 7 днів.

Пацієнти з порушенням функції печінки.

Ніякої необхідності в корегуванні дозування у пацієнтів з порушеною функцією печінки немає, оскільки порушення функції печінки має дуже малий вплив на фармакокінетику МультіХансу.

Пацієнти літнього віку (від 65 років).

Ніякої необхідності в корегуванні дозування немає. Потрібно дотримуватися застережних заходів у разі застосування пацієнтам літнього віку (див. розділ «Особливі заходи безпеки»).

Застосування дітям.

Ніякої необхідності в корегуванні дозування немає.

Застосування препарату МультіХанс дітям віком до 2 років не рекомендується.

Немає повідомлень про випадки передозування. Дози до 0,4 ммоль/кг вводили здоровим добровольцям, без будь-яких серйозних побічних ефектів. Однак не рекомендується перевищувати специфічну рекомендовану дозу. У разі передозування необхідний ретельний контроль пацієнта та вжиття симптоматичних заходів.

МультіХанс може бути виведений з організму шляхом гемодіалізу. Проте немає ніякого підтвердження, що гемодіаліз застосовується для попередження нефрогенного системного фіброзу (НСФ).

Такі побічні реакції спостерігалися протягом клінічної розробки препарату МультіХанс.

Класи систем органівКлінічні дослідженняПостмарке-тингове спостереження
 Часті (≥ 1/100, < 1/10)Нечасті (≥ 1/1000, < 1/100)Поодинокі
(≥ 1/10000, < 1/1000)
Частота невідома**
Розлади з боку імунної системи  Анафілактична/
анафілактоїдна реакція, реакція гіперчутливості
Анафілактич-ний шок
Розлади з боку нервової системиГоловний більПарестезія, гіпестезія, запаморочення, розлади смакуСудоми, непритомність, тремор, паросмияВтрата свідомості
Офтальмо-логічні розлади  Розлади зоруКон'юнктивіт
Розлади з боку
серцевої
системи
 Aтріовентрикулярна блокада 1-го ступеня, тахікардіяІшемія міокарда, брадикардіяЗупинка серця, ціаноз
Розлади з боку судинної системи Артеріальна гіпертензія, артеріальна гіпотензія, припливи  
Розлади з боку дихальної, торокальної та медіасте-нальної системи  Диспное,
ларингоспазм, хрипляче дихання,
риніт, кашель
Дихальна недостатність, набряк гортані гіпоксія, бронхоспазм, набряк легень
Розлади з боку травної системиНудотаДіарея, блювання, абдомінальний більНетримання калу, салівація, сухість у ротіНабряк порожнини рота
Розлади з боку шкіри та підшкірних тканин Кропив'янка, висипання, включаючи еритематозні висипання, макулярна, макулярно-папулярна та папулярна висипка, свербіж, підвищена пітливістьНабряк обличчяАнгіоневро-тичний набряк
Розлади з боку кістково-м'язової системи, сполучних тканин та кісток  Міалгія 
З боку нирок та сечовивід-ної системи Протеїнурія  
Загальні порушення та стан у місці введенняРеакції у місці введення, включаючи біль у місці введення, запалення, печіння, тепло, холод, дискомфорт, еритема, парастезія та свербіжБіль у грудях, лихоманка, відчуття жаруАстенія, нездужання гарячка, ознобНабряк у місці введення
Лабора-
торні досліджен-ня
 Аномальна ЕКГ*, підвищення рівня білірубіну крові, підвищення рівня заліза у крові, підвищення рівня транс-аміназ сироватки, гамма-глутаміл-трансферази, лактат-дегідрогенази, креатиніну.Зменшення рівня
альбуміну у крові, підвищення рівня лужної фосфатази
 

*Анoмальна ЕКГ включає пролонгацію QT ЕКГ, скорочення QT ЕКГ, Т хвильову інверсію ЕКГ, пролонгацію PR ЕКГ, пролонгацію QRS комплексу ЕКГ.

**** Оскільки реакції не спостерігалися в ході клінічних випробувань з 4 956 суб'єктами, найкращою оцінкою є відносна частота випадків   – рідко (≥ 1/10000, <1/1000).

Аномалії лабораторних аналізів переважно спостерігались у пацієнтів із раніше існуючими порушеннями функції печінки або із раніше існуючою метаболічною хворобою.

Більшість цих явищ були несерйозними, транзиторними та спонтанно зникали без залишкових ефектів. Не відзначено будь-якої кореляції залежно від віку, статі або введеної дози.

Як і для інших гадоліній-вмисних халатів, повідомлялось про анафілактичні/анафілактоїдні реакції/реакції гіперчутливості. Ці реакції проявлялися у різних ступенях серйозності, аж до анафілактичного шоку або смерті, за участю однієї або більшої кількості систем організму, переважно респіраторної, кардіосудинної, та/або шкірно-слизової систем.

Повідомлялося про судоми після введення препарату МультіХанс у пацієнтів, у яких в анамнезі були судоми, пухлини мозку або метастази, або інші церебральні розлади (дивіться розділ “Особливі заходи безпеки”).

Повідомляли про реакції у місці ін'єкції внаслідок екстравазації контрастного середовища, що призводило до місцевого болю або відчуття печіння, набряку, появи пухирів, в окремих випадках, при серйозному локалізованому набряку повідомлялося про некроз.

Рідко повідомлялося про локалізований тромбофлебіт (дивіться розділ “Особливі заходи безпеки”).

Відзначені окремі випадки нефрогенного системного фіброзу (НСФ) у пацієнтів, які одночасно з МультіХансом отримували інші контрастні агенти, що містили гадоліній (дивіться розділ “Особливі заходи безпеки”).

Застосування дітям.

Класи систем органівПобічні реакції
 Клінічні дослідження
 Часті (≥ 1/100, < 1/10)Нечасті (≥ 1/1000, < 1/100)
Розлади з боку нервової системи Запаморочення
Офтальмологічні розлади Біль в очах
Набряк повік
Розлади з боку судинної системи Припливи
Розлади з боку травної системиБлюванняАбдомінальний біль
Розлади з боку шкіри та підшкірних тканин Висипання, підвищена пітливість
Загальні порушення та стан у місці введення Біль у грудях, біль у місці введення, лихоманка

Побічні реакції, про які повідомлялися при застосуванні у дітей препарату МультіХанс протягом клінічних досліджень та представлені у таблиці вище, були несерйозними. Побічні реакції, що ідентифіковані на протязі постмаркетингового спостерігання демонструють, що профіль безпеки препарату МультіХанс у дітей подібний до профілю безпеки у дорослих.

3 роки.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці. Не охолоджувати та не заморожувати.

Не використовувати при зміні кольору або появі сторонніх частинок.

Флакони по 10, або 15, або 20 мл № 1 в коробці.

За рецептом.

Патеон Італія С.П.А./Patheon Italia S.P.A.

Бракко Імеджінг С.П.А./Bracco Imaging S.P.A.