Всі працюючі аптеки України
Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Уролесан®
рослинна формула
для здоров’я сечостатевої
системи

Уролесан
Уролесан®
оригінальний комплексний рослинний препарат для лікування і профілактики захворювань нирок та сечовивідних шляхів.

Уролесан® капсули

Виробник:

Склад і форма випуску

Кількість в упаковці:
Можна сплатити ліки карткою підтримка
1 капсула містить Уролесану екстракту густого отриманого з суміші екстрактів рідких з Daucus carota L., fructus (моркви дикої плодів) (1:1), Humulus lupulus L., flos (хмелю шишок) (1:1), Oreganum vulgare L., herba (материнки трави) (1:1) у співвідношенні 1:1,4:1, екстрагент — етанол 96% об./об., в перерахуванні на 10% вологу — 10,70 мг, Mentha piperita L., aetheroleum (олія м’яти перцевої) — 7,46 мг, Abies sibirica L., aetheroleum (олія ялиці сибірської) — 25,50 мг;
допоміжні речовини: магнію алюмометасилікат; олія рицинова; магнію карбонат важкий; тальк; лактоза, моногідрат; динатрію едетат (трилон Б); крохмаль картопляний.
Реєстраційний № UA/10393/01/01 від 15.01.2015
Класифікація

Склад:

діючі речовини: 1 капсула містить Уролесану® екстракту густого отриманого з суміші екстрактів рідких з Daucus carota L., fructus (моркви дикої плодів) (1:1), Humulus lupulus L., flos (хмелю шишок) (1:1), Oreganum vulgare L., herba (материнки трави) (1:1) у співвідношенні 1/1,4/1, екстрагент — етанол 96% об./об., в перерахуванні на 10% вологу — 10,70 мг, Mentha x piperita L., aetheroleum (олія м’яти перцевої) — 7,46 мг, Abies sibirica L., aetheroleum (олія ялиці сибірської) — 25,50 мг.

допоміжні речовини: магнію алюмометасилікат; олія рицинова; магнію карбонат важкий; тальк; лактоза, моногідрат; динатрію едетат (трилон Б); крохмаль картопляний.

Лікарська форма

Капсули.

Основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули номером «0», корпус і кришечка зеленого кольору. Вміст капсули — гранульований порошок та/або ущільнена маса від жовто-сірого до сіро-коричневого кольору з зеленуватим відтінком з вкрапленнями та запахом олій м’яти перцевої та ялиці. Допускається наявність агломератів, які розсипаються при натисканні.

Фармакотерапевтична група

Засоби, які застосовуються в урології.

Код АТХ G04B X.

Фармакологічні властивості

Комбінований препарат рослинного походження. Складові препарату Уролесан® зменшують запальні явища в сечовивідних шляхах та нирках, сприяють посиленому кровообігу нирок та печінки, проявляють діуретичну, антибактеріальну, жовчогінну дію, утворюють захисний колоїд у сечі та нормалізують тонус гладкої мускулатури верхніх сечовивідних шляхів та жовчного міхура.

Уролесан® збільшує виділення сечовини та хлоридів, сприяє виведенню дрібних конкрементів та піску із сечового міхура і нирок.

Клінічні характеристики

Показання

Гострі та хронічні інфекції сечовивідних шляхів та нирок (цистити та пієлонефрити); сечокам’яна хвороба та сечокислий діатез (профілактика утворення конкрементів після їх видалення); хронічні холецистити (в тому числі калькульозні), дискінезії жовчних шляхів, жовчокам’яна хвороба.

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до компонентів препарату;
  • гастрити (за винятком гастритів із секреторною недостатністю), виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не вивчалась.

Особливості застосування.

Не застосовувати препарат у випадку, якщо діаметр конкрементів перевищує 3 мм.

Препарат містить допоміжні речовини лактозу та крохмаль картопляний, тому пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази, синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції, або з підвищеною чутливістю чи непереносимістю глютену не можна застосовувати препарат в цій лікарській формі.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосування препарату в період вагітності або годування груддю не вивчалось.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не вивчалась.

Спосіб застосування та дози

Препарат приймати внутрішньо перед їдою.

Рекомендовані дози для дорослих та дітей віком від 14 років: по 1 капсулі 3 рази на добу. При гострих станах (у т.ч. при нирковій та печінковій коліках) тривалість курсу терапії становить від 5 до 7 днів, при хронічних станах — від 7 днів до 1 місяця. При виникненні ниркової та печінкової колік разову дозу можна однократно підвищити до 2 капсул, після цього на наступний прийом повернутись до звичайної разової дози (1 капсула).

Діти.

Дітям до 14 років необхідно призначати Уролесан® у формі сиропа або рідини.

Передозування

При передозуванні можливі: нудота, запаморочення, посилення седативного ефекту препарату.

Лікування. Терапія симптоматична. Інтенсивне тепле пиття, спокій, активоване вугілля, атропіну сульфат (0,0005–0,001 г).

Побічні реакції

Зазвичай Уролесан® добре переноситься. При застосуванні препарату можливі:

з боку травного тракту: диспепсичні розлади (включаючи нудоту, блювання);

алергічні реакції, у тому числі гіперемія, кропив’янка, відчуття свербежу, почервоніння обличчя, шкірні висипання, ангіоневротичний набряк (включаючи відчуття першіння у горлі, затруднення дихання, набряк обличчя, язика);

з боку центральної та периферичної нервової системи: запаморочення, загальна слабкість;

з боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія, гіпотензія, біль в області серця.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25°С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 капсул у блістері, по 4 блістери в пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПАТ «Київмедпрепарат».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139.

Діагнози, при яких застосовують Уролесан капсули

Гіперплазія передміхурової залози МКХ N40
Гострий тубулоінтерстиціальний нефрит МКХ N10
Гострий цистит МКХ N30.0
Змішане порушення кислотно-лужної рівноваги МКХ E87.4
Інший хронічний цистит МКХ N30.2
Інші камені в нижніх відділах сечових шляхів МКХ N21.8
Інші хронічні тубулоінтерстиціальні нефрити МКХ N11.8
Інші цистити МКХ N30.8
Камені в сечовому міхурі МКХ N21.0
Камені нирки МКХ N20.0
Камені сечоводу МКХ N20.1
Мимовільне сечовипускання МКХ N39.3
Незагальмований сечовий міхур МКХ N31.0
Необструктивний хронічний пієлонефрит, пов'язаний з рефлюксом МКХ N11.0
Неспецифічний уретрит МКХ N34.1
Ниркова колька МКХ N23
Уреаплазмоз МКХ A63.8
Урогенітальні інфекції МКХ N39.0
Цистит МКХ N30.9
Дата додавання: 03.05.2022 р.
© Компендіум 2022

Коментарі

Юлия Владимировна Топузлиева 10.09.2020 4:00
Уролесан — комбінований рослинний препарат, діючими компонентами якого є екстракти плодів дикої моркви, шишок хмелю, трави материнки, а також масло м'яти перцевої та ялиці сибірської. Сечокам'яна хвороба (СКХ) зустрічається у 3% населення та є одним із найбільш розповсюджених урологічних захворювань. Одним із найважливіших факторів ризику її розвитку є підвищена жорсткість води у системі центрального водопостачання (Клочков В.В. и соавт., 2012). Інші фактори ризику уролітіазу включають гіподинамію, особливості харчування, екологічні фактори, спадковість, інфекції сечостатевих шляхів та утруднення відтоку сечі (наприклад, внаслідок вроджених аномалій, або стриктур сечоводів). Окрім того, для СКХ характерна висока частота рецидивів — близько 30% (Гапоненко А.Д. и соавт., 2012). Уролесан володіє широким спектром фармакологічних ефектів. Ефірні олії, що містяться у його складі, знижують тонус гладких м'язів сечовивідних шляхів, екстракт із шишок хмелю володіє знеболюючими властивостями. Терпени, що входять до складу препарату, стимулюють нирковий кровотік та володіють діуретичною дією. У нещодавньому дослідженні (n=110) була оцінена ефективність Уролесану у комплексному лікуванні уролітіазу. Було виявлено, що завдяки спазмолітичному та діуретичному ефектам, Уролесан сприяє більш інтенсивному відходженню фрагментів конкрементів після їх дроблення методом дистанційної літотрипсії. Окрім того, Уролесан зменшував вираженість больового синдрому (визначалася за опитувальником МакГілла) та потребу у застосуванні анальгетиків (порівняно із групою, що приймала плацебо) (Гапоненко А.Д. и соавт., 2012).
Филипп Александрович Бекало 10.09.2020 4:14
Уролесан - препарат, що підходить для лікування усіх форм сечосольового діатезу. Своєрідна схильність до кристалурії, як до наслідку інтерстиційниіх процесів у нирковій паренхімі, зазвичай погіршується зовнішніми факторами. Вона посилюється при погіршенні якості питної води, прийомі кристалоутворюючих препаратів, наявності хронічних захворювань і навіть при нерегулярному сечовипусканні (Кушниренко С.В., 2012). Тому терапія Уролесаном обов’язково має поєднуватися зі змінами способу життя, у першу чергу адекватний питний режим та регулярне спорожнення сечового міхура. Уролесан – це препарат, в якому поєднуються рослинні компоненти, які чинять протизапальний та спазмолітичний ефект, позитивно впливають на кислотність та колоїдний стан сечі. Завдяки цьому препарат рекомендований для застосування із лікувальною метою (при інфекціях сечовивідних шляхів), для профілактики (при кристалурії) чи метафілактики (попередження повторного утворення конкрементів у сечовивідних шляхах після їхнього видалення хірургічним чи малоінвазивним шляхом (Ермоленко Т.И., 2014)), а також у схемах терапії для мінімізації пошкодження ниркової паренхіми після сеансів ударно-хвильової літотрипсії (Неймарк А.И., 2008).
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko