СОМАКСОН (SOMAXSON) (261266) - інструкція із застосування ATC-класифікація

  • Про препарат
  • Ціни
  • Аналоги
Знайдено: 4
Сортування:
Знайдено: 4 препарати
Сомаксон розчин  для ін'єкцій, 250 мг/мл, ампула, 4 мл, № 5; Мілі Хелскере
Сомаксон розчин  для ін'єкцій, 250 мг/мл, ампула, 2 мл, № 5; Мілі Хелскере
Сомаксон розчин  для ін'єкцій, 250 мг/мл, ампула, 2 мл, № 5; Мілі Хелскере
Сомаксон розчин  для ін'єкцій, 250 мг/мл, ампула, 4 мл, № 5; Мілі Хелскере

СОМАКСОН інструкція із застосування

Інструкція вказана для Сомаксон р-н д/ін. 250 мг/мл ампула 4 мл, №5

Склад

діюча речовина: citicoline;

1 мл розчину містить цитиколіну натрію 250 мг (1 ампула на 2 мл містить цитиколіну натрію 500 мг; 1 ампула на 4 мл містить цитиколіну натрію 1000 мг);

допоміжні речовини: динатрію едетат; натрію гідрофосфат, дигідрат; натрію дигідрофосфат моногідрат; вода для ін'єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін'єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин в ампулах жовтого кольору.

Фармакотерапевтична група

Психостимулюючі та ноотропні засоби.
Код АТХ N06B X06.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Цитиколін стимулює біосинтез структурних фосфоліпідів у мембрані нейронів, що сприяє покращанню функції мембран, у тому числі функціонуванню іонообмінних насосів і нейрорецепторів. Завдяки стабілізуючій дії на мембрану цитиколін має протинабрякові властивості і зменшує набряк мозку. Цитиколін ослаблює вираженість симптомів, пов'язаних із церебральною дисфункцією після таких патологічних процесів як черепно-мозкові травми та гострі порушення мозкового кровообігу. Цитиколін знижує рівень амнезії, поліпшує стан при когнітивних, сенситивних і моторних розладах. Цитиколін покращує симптоми, які спостерігаються при гіпоксії та ішемії мозку, включаючи погіршення пам'яті, емоційну лабільність, труднощі при виконанні повсякденних дій і самообслуговування.

Фармакокінетика.

Оскільки цитиколін є природною сполукою, яка міститься в організмі, класичне фармакокінетичне дослідження виконати неможливо через складність кількісного визначення екзогенного та ендогенного цитиколіну. Дослідження біодоступності препарату показали, що біодоступність при пероральному та парентеральному шляхах введення практично однакові. У фармакокінетичному дослідженні спостерігалося практично повне всмоктування цитиколіну. Виведення -- дуже повільне, переважно через дихальні шляхи та із сечею. Після 5 діб приймання було виявлено приблизно 16% дози. Це свідчить про те, що решта дози була включена у метаболізм.

Показання

  • Гостра фаза порушень мозкового кровообігу.
  • Лікування ускладнень та наслідків порушень мозкового кровообігу.
  • Черепно-мозкова травма і її наслідки. — Неврологічні розлади (когнітивні, сенситивні, моторні), спричинені церебральною патологією дегенеративного та судинного походження.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату або до інших споріднених з хімічної точки зору речовин.

Підвищений тонус парасимпатичної нервової системи.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Цитиколін посилює ефект леводопи.

Не слід призначати одночасно з лікарськими засобами, що містять меклофеноксат.

Особливості застосування

У випадку стійкого внутрішньочерепного крововиливу не слід перевищувати дозу 1000 мг на добу та швидкість внутрішньовенного вливання (30 крапель на хвилину).

Препарат застосовувати одразу після відкриття ампули. Ампула з препаратом призначена тільки для одноразового застосування. Залишки препарату необхідно знищити.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Немає достатніх даних щодо застосування цитиколіну вагітним жінкам. Дані щодо екскреції цитиколіну у грудне молоко та його дія на плід невідомі. Тому у період вагітності або годування груддю препарат можна призначати лише тоді, коли очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для плода.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

В окремих випадках деякі побічні реакції з боку центральної нервової системи можуть впливати на здатність керувати автотранспортом або працювати зі складними механізмами.

Спосіб застосування та дози

Для внутрішньовенного або внутрішньом'язового введення.

Рекомендована доза для дорослих становить від 500 мг до 2000 мг на добу.

Лікування: перші 2 тижні по 500–1000 мг 2 рази на добу внутрішньовенно, потім — по 500–1000 мг 2 рази на добу внутрішньом'язово. Максимальна добова доза — 2000 мг.

При гострих та невідкладних станах максимальний терапевтичний ефект досягається при призначенні препарату у перші 24 години.

У разі необхідності лікування продовжують препаратом Сомаксон, таблетки. Рекомендований курс лікування, при якому спостерігається максимальний терапевтичний ефект, становить 12 тижнів.

Дози препарату та термін лікування залежать від тяжкості уражень мозку та встановлюються лікарем індивідуально.

Внутрішньовенно призначати у формі повільної внутрішньовенної ін'єкції (протягом 3–5 хвилин залежно від дози, що вводиться) або крапельного внутрішньовенного вливання (40–60 крапель на хвилину).

Пацієнти літнього віку не потребують коригування дози.

Діти.

Немає достатніх даних щодо застосування цитиколіну дітям. Препарат застосовувати у разі крайньої необхідності, коли очікувана користь від застосування перевищує можливий ризик.

Передозування

Випадки передозування не описані.

Побічні реакції

Побічні реакції виникають дуже рідко (<1/10000), включаючи поодинокі випадки.

Психічні розлади: галюцинації.

З боку нервової системи: сильний головний біль, запаморочення.

З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія, артеріальна гіпотензія, тахікардія.

З боку дихальної системи: диспное.

З боку травного тракту: нудота, блювання, діарея.

Загальні розлади: озноб, набряк, підвищення температури тіла, підвищена пітливість, зміни у місці введення.

З боку імунної системи та шкіри і підшкірної клітковини: алергічні реакції, включаючи висипання, пурпуру, свербіж, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок, гіперемію, екзантему, кропив'янку.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці та недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 5 ампул на 4 мл або на 2 мл у піддоні, розміщені у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Венус Ремедіс Лімітед, Індія/Venus Remedis Limited, India.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Хіл Топ Індустріал Естейт, Джармаджарі, (ЕPIP, Фазе-І Екстеншіон), Батолі Калан, Бадді, Діст. Солан, (Н.Р.), Індія/Hill Top Industrial Estate, Jharmajri, (EPIP, Phase-I Extension), Bhatoli Кalan, Baddi, Distt. Solan, (H.P.), India.

Заявник

Мілі Хелскере Лімітед, Велика Британія/Mili Healthcare Limited, Great Britain.

Місцезнаходження заявника

Фаірфакс Хаус 15, Фалвуд Плейс, Лондон, WC1V 6AY, Велика Британія/ Fairfax House 15, Fulwood Place, London, WC1V 6AY, Great Britain.

Класифікація
Міжнародна назва
Citicolinum (Цитиколін)
ATC-група
N06B X06 Цитиколін
Форми випуску за NFC
FMA Ампули
Коментарі (1)
Алексей Музыченко
18.11.2024 00:00

В справочнику «Компендіум» 2017 року по препарату СОМАКСОН (SOMAXSON) була представлена наступна інформація

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ:

фармакодинаміка. Лікарський засіб покращує кровообіг, обмінні процеси та живлення серцевого м’яза, підвищує ефективність та економічність роботи серця, сприяє покращанню скорочувальної та насосної функції міокарда. Підвищує показники ліпідного обміну без додаткового застосування гіполіпідемічних препаратів. Сприяє нормалізації підвищеного АТ, зміцнює стінки судин і чинить антисклеротичну, протиаритмічну дію. Покращує реологічні властивості крові.
У комплексному лікуванні Пумпан® знижує частоту та інтенсивність нападів стенокардії, зміцнює серцево-судинну систему, підвищує стійкість серця до фізичного та психоемоційного навантаження, запобігає подальшому розвитку та загостренню хвороби серця. Зменшує потребу та дозволяє скоротити прийом або дози інших серцево-судинних препаратів.
Покращує якість життя та адаптаційні можливості осіб із серцево-судинними захворюваннями.

ПОКАЗАННЯ:

у комплексному лікуванні хронічної ІХС, АГ, хронічної серцевої недостатності. Нейроциркуляторна дистонія.

ЗАСТОСУВАННЯ:

дорослі (всі терапевтичні показання), діти віком від 12 років (тільки нейроциркуляторна дистонія) — по 1 таблетці 2 рази на добу.
На початку лікування, а також у випадках, коли потрібне швидке зменшення вираженості симптомів, рекомендований прийом препарату по 1 таблетці 4 рази на добу. Після покращання стану доза повинна бути знижена до 1 таблетки 2 рази на добу.
При стабілізації стану можливий перехід на одноразовий прийом (підтримувальна доза).
Для досягнення максимального ефекту препарат Пумпан® рекомендується приймати в проміжках між прийомами їжі (за 30 хв до або через 1 год після прийому їжі). Таблетку рекомендується тримати у роті до повного розчинення.
Тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання та визначається лікарем.
Діти. Таблетки Пумпан® застосовуються у дітей віком від 12 років за показанням нейроциркуляторна дистонія. За іншими показаннями препарат у дітей (віком до 18 років) не застосовується.

ПРОТИПОКАЗАННЯ:

підвищена чутливість до діючих речовин, рослин родини складноцвітих (таких як ромашка, календула, хризантема) або допоміжних речовин препарату.

ПОБІЧНА ДІЯ:

у виняткових випадках в осіб із гіперчутливістю до якогось із компонентів препарату можливі алергічні реакції. Може спостерігатися підвищення фаз тахікардії і дуже рідко, в основному в нічний час, підвищення фаз брадикардії. Частота виникнення побічних реакцій не встановлена.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ:

препарат Пумпан® зазвичай зменшує суправентрикулярну та вентрикулярну екстрасистоли, але не можна виключити можливість підвищення суправентрикулярної і вентрикулярної екстрасистол в окремих пацієнтів.
1 таблетка містить 225,9 мг лактози моногідрату, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.
На початку лікування препаратом можуть короткочасно загострюватися наявні симптоми захворювання (первинна реакція). Така реакція зазвичай є тимчасовою. Якщо симптоми не зникають, застосування препарату слід припинити. Після зникнення первинної реакції лікарський засіб можна застосовувати знову. При повторному загостренні симптомів застосування препарату потрібно припинити та звернутися за консультацією до лікаря.
Оскільки Пумпан® містить рослинні природні компоненти, при зберіганні може спостерігатися незначна зміна смаку та кольору таблетки, що не призводить до зниження якості та ефективності препарату.
Застосування у період вагітності або годування грудьми. До цього часу не отримано доказів наявності особливого ризику застосування препарату у період вагітності або годування грудьми. Препарат можна застосовувати з обережністю у період вагітності або годування грудьми у випадках, коли очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для плода/дитини.
Дані щодо впливу препарату на репродуктивну функцію відсутні.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Лікарський засіб не впливає на здатність керувати транспортними та механічними засобами.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ:

клінічно значуща взаємодія препарату Пумпан® з іншими лікарськими засобами не встановлена. Препарат можна комбінувати з будь-якими лікарськими засобами та методами лікування.
При одночасному застосуванні препарату Пумпан® з іншими серцево-судинними лікарськими засобами дозу препаратів базисної терапії можна знизити, але тільки під наглядом лікаря.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ:

випадки передозування не виявлені.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ:

в оригінальній картонній упаковці при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці.