• Кабинет
 • Архив

  Рекомендовані аналоги :


  ПІОБАКТЕРІОФАГ ПОЛІВАЛЕНТНИЙ ОЧИЩЕНИЙ (PYOBACTERIOPHAGUM POLYVALENTUM PURUM)

  Мікроген

  Склад і форма випуску

  розчин для внутрішнього, місцевого та зовнішнього застосув. флакон 20 мл, № 4Ціни в аптеках
  DC За рецептом

  Інструкція

  ПІОБАКТЕРІОФАГ ПОЛІВАЛЕНТНИЙ ОЧИЩЕНИЙ (PYOBACTERIOPHAGUM POLYVALENTUM PURUM)

  ІНСТРУКЦІЯ ПРО ЗАСТОСУВАННЯ

  медичного імунобіологічного препарату

  Піобактеріофаг полівалентний очищений

  Загальна характеристика

  Основні властивості лікарської форми: прозора рідина жовтого кольору різної інтенсивності, допускається наявність зеленуватого відтінку.

  Якісний та кількісний склад

  Стерильна суміш очищених фільтратів фаголізатів бактерій Staphylococcus, Streptococcus, Proteus, Pseudomonas aeruginosa, Klebsiella pneumoniae, Escherichia coli.

  Консервант — хінозол.

  Форма випуску

  Розчин для внутрішнього вживання, місцевого та зовнішнього застосування.

  Код анатомічно-терапевтично-хімічної класифікації «Anatomical Therapeutic Chemical classification system /WHO» (ATC)

  J01XX11**. Піобактеріофаг полівалентний рідкий.

  Імунологічні і біологічні властивості

  Препарат має здатність специфічно лізувати бактерії Staphylococcus, Streptococcus, Proteus, Pseudomonas aeruginosa, Klebsiella pneumoniae, Escherichia coli.

  Показання для застосування

  • захворювання кишково-шлункового тракту (гастроентероколіт, холецистит, панкреатит, дисбактеріоз кишечнику);
  • запальні захворювання немовлят та дітей раннього віку (гастроентероколіт, дисбактеріоз кишечнику, омфаліт, пемфігус, піодермія, септицемія та септикопіємія різної локалізації);
  • хірургічні інфекції (нагноєння ран, гнійні ураження шкіри, опіки, перитоніт, плеврит, мастит, остеомієліт);
  • урогенітальні інфекції (цистит, пієлонефрит, ендометрит, вульвіт, бартолініт, кольпіт, сальпінгоофорит);
  • гнійно-запальні захворювання вуха, горла, носа, пазух носа, ротової порожнини, глотки, гортані, легенів та плеври (отит, ангіна, фарингіт, стоматит, пародонтит, гайморит, фронтит, пневмонія, плеврит);
  • посттравматичний кон’юнктивіт, кератокон’юнктивіт, гнійна виразка рогівки та іридоцикліт;
  • профілактика внутрішньолікарняних інфекцій, викликаних бактеріями Staphylococcus, Streptococcus, Proteus, Pseudomonas aeruginosa, Klebsiella pneumoniae, Escherichia coli.

  Спосіб застосування і дози

  Препарат використовують для внутрішнього вживання (через рот), у вигляді клізм, аплікацій, зрошень, введення у порожнини ран, вагіни, матки, носа, пазух носа, а також у дреновані порожнини: абсцесів, черевну, плевральну, сечового міхура, ниркової лоханки.

  Внутрішньо препарат вживають натщесерце за 0,5–1 години до прийому їжі.

  Рекомендоване дозування препарату

  Вік пацієнта Доза на 1 прийом при різних способах введення препарату
  внутрішньо (в мл) в клізмі (мл)
  до 6 місяців 5 10
  від 6 до 12 місяців 10 20
  від 1 до 3 років 15 20–30
  від 3 до 8 років 20 30–40
  від 8 років і більше 20–30 40–50

  Лікування гнійно-запальних захворювань з локалізованими ураженнями повинно проводитись одночасно як місцево, так і вживанням препарату внутрішньо.

  При лікуванні ангіни, фарингіту, ларингіту препарат використовують для полоскання ротової порожнини та глотки 3 рази на день по 10–20 мл, курс лікування 7–10 днів.

  При лікуванні бронхіту, пневмонії препарат приймають внутрішньо 3 рази на день по 10–20 мл, а також застосовують у вигляді аерозолів та інгаляцій (без підігріву та використання ультразвуку), курс лікування 15–20 днів.

  При лікуванні отиту препарат використовують для промивання та введення у порожнину середнього вуха по 2–5 мл 1–3 рази на день. Курс лікування 7–15 днів.

  При лікуванні запалень пазух носа препарат використовують для промивання порожнини носа, носоглотки та пазух носа в дозі 5–10 мл і введення в пазухи 2–3 мл. Процедуру повторюють щоденно одноразово протягом 7–10 днів. Крім того, препарат вводять в порожнину носа у вигляді турунд, змочених бактеріофагом, по черзі в кожний носовий хід та залишають протягом 0,5–1 години. Процедуру повторюють 3 рази на день, курс лікування 7–15 днів.

  При лікуванні стоматиту та хронічного пародонтиту препарат використовують у вигляді полоскань порожнини рота 3–4 рази на день в дозі 10- 20 мл, а також введенням у пародонтальні кишені турунд, які просочені бактеріофагом, на 5–10 хвилин, курс лікування 7–10 днів.

  При кон’юнктивіті та кератокон’юнктивіті препарат застосовують по 2–3 краплі 4–5 разів на день, курс лікування 5–7 днів; при гнійній виразці рогівки — по 4–5 крапель в день протягом 7–10 днів, при гнійному іридоцикліті — по 6–8 крапель кожні 3 години у сполученні з внутрішнім прийомом в терапевтичних дозуваннях протягом 7–10 днів.

  При абсцесі після розтину та видалення гнійного вмісту препарат вводять у кількості, яка повинна бути дещо менша об’єму вилученого гною, щоденно одноразово, курс лікування 7–10 днів.

  При перитоніті та плевриті препарат вводять у дреновані порожнини черевну та плевральну через дренажні трубки щоденно одноразово 20–70 мл, курс лікування 10–15 днів.

  При остеомієліті препарат вводять у порожнину рани через турунди, дренажі в кількості 10–30 мл щоденно одноразово, курс лікування 15–20 днів.

  При лікуванні маститу, нагноєння ран та опіків, препарат застосовують у вигляді зрошення, аплікацій, пов язок, введення у дренаж в дозі 5–50 мл в залежності від вогнища ураження не менше 1 разу на день, курс лікування 10–15 днів.

  При лікуванні гнійно-запальних гінекологічних захворювань (нагноєння ран, ендометриту, вульвіту, бартолініту, кольпіту, сальпінгоофориту) препарат використовують для зрошень, аплікацій, вводять у порожнини ран, вагіни, матки по 5–20 мл один раз на день протягом 7–10 днів.

  При циститі, пієлонефриті, уретриті препарат вживають внутрішньо в терапевтичній дозі 3 рази на день за 1 годину до прийому їжі протягом 10–20 днів. У тому випадку, якщо порожнина сечового міхура або ниркової лоханки дреновані, препарат вводять через цистостому або нефростому 1 -3 рази на день по 20–50 мл в сечовий міхур та по 5–7 мл в ниркову лоханку, курс лікування 7–15 днів.

  При гастроентероколіті, панкреатиті, холециститі, а також дисбактеріозі кишечнику, бактеріофаг приймають внутрішньо у віковому дозуванні 3 рази на день за 1 годину до прийому їжі протягом 7–15 днів(за клінічними показаннями). При невгамовному блюванні препарат застосовують у вигляді високих клізм 2–3 рази на день по 20–40 мл. При дисбактеріозі кишечнику препарат можливо застосовувати разом з препаратами нормофлори.

  Для профілактики внутрішньолікарняних хірургічних інфекцій препарат використовують для обробки післяопераційних та свіжоінфікованих ран в дозі 5- 50 мл в залежності від вогнища ураження щоденно одноразово протягом 5–7 днів.

  Побічна дія

  Не встановлена.

  Протипоказання

  Відсутні.

  Особливості застосування

  Застосування бактеріофагу не виключає можливість використання інших антибактеріальних препаратів. У випадку, якщо до застосування бактеріофагу для лікування ран використовувались хімічні антисептики, рана повинна бути ретельно промита стерильним 0,9% розчином натрію хлориду.

  Важливою умовою ефективної фаготерапії є попереднє визначення фагочутливості збудника.

  Перед використанням флакон з бактеріофагом необхідно збовтати та продивитись. Препарат повинен залишатися прозорим та не містити осаду.

  При помутнінні препарат не вживати!

  Внаслідок вмісту в препараті поживного середовища, в якому можуть розвиватись бактерії з оточуючого середовища, викликаючи помутніння препарату, необхідно при відкриванні флакону додержуватись наступних правил:

  • ретельно мити руки;
  • обробляти ковпачок розчином, що містить спирт;
  • зняти ковпачок, не відкриваючи пробки;
  • не класти пробку внутрішньою поверхнею на стіл або інші предмети;
  • не залишати флакон відкритим;
  • відкритий флакон зберігати тільки в холодильнику.

  При використанні малих доз (2–8 крапель) препарат необхідно відбирати стерильним шприцом в об’ємі 0,5–1 мл.

  Препарат з відкритого флакону при додержуванні умов зберігання, вищезазначених правил і відсутності помутніння може бути використаний протягом всього терміну придатності. Застосування бактеріофагу у дітей до 1 року (включаючи недоношених дітей). При гастроентероколіті, пневмонії та сепсисі немовлят препарат застосовують через рот 2–3 рази на добу по 3–5 мл за 30 хвилин до годування. У випадку невгамовного блювання препарат застосовують у вигляді високих клізм (через газовідвідну трубку або катетер) щоденно одноразово в дозі 5–10 мл. Можливо сполучення ректального (у вигляді високих клізм) та перорального застосування препарату. Курс лікування 7–15 днів (за клінічними показаннями).

  При рецидивуючій течії захворювання можливо проведення повторних курсів лікування.

  При лікуванні омфаліту, піодермії, інфікованих ран препарат застосовують у вигляді аплікацій по 5–10 мл 2–3 рази на день (марлеву серветку змочують бактеріофагом та накладають на пупочну ранку або уражену ділянку шкіри) протягом 7–15 днів.

  З метою профілактики виникнення внутрішньолікарняної інфекції у немовлят бактеріофаг застосовують за епідеміологічними показаннями внутрішньо по 3–5 мл 3 рази на день за 30 хвилин до годування протягом всього терміну перебування в стаціонарі.

  Умови зберігання

  Зберігають у сухому, захищеному від світла, та недоступному для дітей місці при температурі від 2 до 8 °С.

  Можливе зберігання препарату при температурі не вище 25 °С впродовж не більше 1 місяця.

  Термін придатності

  2 роки.

  Пакування

  По 4 флакони по 20,0 мл у картонній пачці разом з інструкцією про застосування.

  По 4 флакони в контурній чарунковій упаковці з плівки полівінілхлоридної.

  По 1 контурній чарунковій упаковці в пачці з картону.

  Умови відпуску

  з аптек

  Відпускають без рецепту.

  Виробник

  Федеральне державне унітарне підприємство «Науково-виробниче об’єднання по медичним імунобіологічним препаратам «Мікроген» Міністерства охорони здоров’я та соціального розвитку Російської Федерації, Росія.

  Скорочена назва: ФДУП «НВО «Мікроген» Мінздравсоцрозвитку Росії.

  За адресою: Росія, 115088, м. Москва, вул. 1-а Дубровська, б. 15, тел. (495) 710–37- 87.

  Адреса виробництва: Росія, 450014, Республіка Башкортостан, м. Уфа, вул. Новоросійська, 105.

  Дата додавання: 13.11.2019 р.
  © Компендиум 2019
  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko