0
UA | RU

ВІНКРИСТИН (VINCRISTINUM)

Виробник:
Опис активної речовини

Склад і форма випуску

CAS №: 57-22-7 C46H56N4O10

HSDB, RTECS : 22-оксовінкалейкобластин.

Mm = 824,98 Да. Точка плавлення — 220 °С; рКа = 4; log P (октанол-вода) = 2,82. Вінкристин (у формі сульфату) — білий або білуватий порошок, вільнорозчинний у воді, розчинний у метанолі, але дуже незначно розчинний в 95% етанолі.

Лікарські препарати які містять активну речовину ВІНКРИСТИН

алкалоїди рослинного походження та інші препарати природного походження
алкалоїди рослинного походження та інші препарати природного походження

Фармакологічні властивості

алкалоїд рослини барвінку рожевого (Catharanthus roseus), що оборотно блокує мітоз в стадії метафази; селективно блокує реплікацію ДНК у пухлинних клітинах, а також блокує синтез РНК шляхом блокування дії ДНК-залежної синтетази РНК.

Показання ВІНКРИСТИН

використовується окремо або у поєднанні з іншими протипухлинними препаратами для лікування: лейкемій, в т. ч. г. лімфобластного лейкозу, хр. лімфолейкозу, г. мієлобластний лейкозу і бластної кризи при хр. мієлоїдній лейкемії; злоякісні лімфоми, включаючи хворобу Ходжкіна і неходжкінські лімфоми, множинна мієлома, солідні пухлини, включаючи рак молочної залози, дрібноклітинний рак легені, рак голови і шиї, саркома м’яких тканин, дитячі солідні пухлини, у т. ч. саркома Юінга, ембріональна рабдоміосаркома, нейробластома, пухлина Вільямса, ретинобластома і медулобластома, ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура при резистентності до спленектомії і короткострокового лікування адренокортикостероїдами, саркоми кісток.

Застосування ВІНКРИСТИН

вводити винятково в/в (уникати позасудинного введення); інтратекальне застосування заборонено; дорослим: 1,4 мг/1 м2 поверхні тіла (але не більше 2 мг) 1 р/тиждень; максимальна курсова доза 10-12 мг/м2; діти: рекомендована доза 1,4-2 мг/м2 щотижня, максимально до 2 мг/щотижня; якщо маса дитини менше 10 кг, початкова доза 0,05 мг/кг в/в щотижня.

Протипоказання

гіперчутливість до діючої або допоміжних речовин, мієлосупресія (пригнічення кісткового мозку), неврологічні захворювання, бактеріальні та вірусні інфекції, демієлінізуюча форма с-му Шарко-Марі-Тута; не вводити під час або безпосередньо після введення щеплень, що містять живі віруси; г. порушення функції печінки; запори та непрохідність кишечнику (особливо у дітей), променева терапія на ділянку печінки.

Побічна дія

лейкопенія; анемія, тромбоцитопенія; с-ми, зумовлені порушенням секреції антидіуретичного гормона (велике виділення натрію з сечею, гіпонатріємія); невротичні болі, втрата чутливості, парестезії, труднощі при ходьбі, шаркаюча хода, втрата глибоких сухожильних рефлексів, атаксія, частковий параліч, звисання стопи та параліч черепного нерва, особливо параліч окорухового і гортанного нервів; судоми, часто з АГ; тимчасова кортикальна сліпота та атрофія зорових нервів; вестибулярні і слухові ускладнення з боку 8-мої пари ЧМН: часткова або тотальна глухота; запаморочення, ністагм, вертиго; у хворих, які перенесли раніше променеву терапію у ділянці середостіння, — коронарно-артеріальні захворювання та ІМ; АГ і гіпотензія; г. ДН, бронхоспазм; запор, коліки у животі, функціональна кишкова непрохідність, діарея, втрата ваги, нудота, блювання, афтозний стоматит, кишковий некроз та/або перфорація, анорексія, функціональна кишкова непрохідність; алопеція, висипання; м’язова атрофія, біль у щелепі, гортані, слинних залозах, кістках, кінцівках та міалгії; поліурія, дизурія, затримка сечовипускання внаслідок атонії сечового міхура; анафілаксія, висип, ангіоневротичний набряк; лихоманка, головний біль, задишка, реакція у місці введення; аспермія, аменорея.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko