0
UA | RU

УЛІНАСТАТИН (ULINASTATINUM)

Виробник:
Опис активної речовини

Лікарські препарати які містять активну речовину УЛІНАСТАТИН

інгібітори фібринолізу

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Улінастатин — полівалентний інгібітор серинової протеази типу Кунітц, яка ідентифікована у cечі та крові людини. Улінастатин інгібує маркери запалення, трипсин, підшлункову еластазу, поліморфонуклеарну лейкоцитарну еластазу, а також продукцію фактору некрозу пухлин (ФНП)-альфа та інтерлейкінів — IL-1, IL-6, IL-8, що стимулюється ендотоксинами.

Улінастатин послаблює збільшення продукції нейтрофілами еластази, уповільнюючи зростання рівня прозапальних цитокінів, та інгібує секрецію прозапальних цитокінів IL-1, IL-6, IL-8, IL-10, IL-11, ФНП, NO, фактору активації тромбоцитів (PAF).

Улінастатин інгібує коагуляцію і фібриноліз й сприяє мікроперфузії, стабілізує лізосомальну мембрану та зменшує продукцію вільних кисневих радикалів.

Улінастатин пригнічує активність різноманітних гідролаз та підвищене вивільнення медіаторів запалення і поліпшує мікроциркуляцію та тканинну перфузію.

Він блокує розвиток синдрому системної запальної реакції (SIRS) та захищає функцію важливих органів; пригнічує активність різноманітних серинових протеаз, таких як трипсин, тромбін, хімотрипсин, калікреїн, плазмін, еластаза, катепсін та фактори Xа, XIа і XIIа.

Уліністатин чинить локалізовану протизапальну дію та пригнічує протеолітичну дію трипсину на ряд тканин, перш за все тканин підшлункової залози.

Улінастатин зменшує запальну реакцію, яка виникає в результаті гострого панкреатиту, запобігаючи пошкодженню органу через пригнічення активності серинових протеаз.

Улінастатин пригнічує активацію запальних протеаз, у тому числі трипсину, хімотрипсину, плазміну, катепсину G, та еластази лейкоцитів, а також протеаз у коагуляційному каскаді.

Відповідно до наявних даних улінастатин, крім блокування шляху протеази in vitro, має протизапальні властивості.

Улінастатин інгібує надмірну продукцію прозапальних молекул, таких як простагландин H2 синтаза-2, тромбоксан B2, IL-8 та ФНП, спричинену ліпополісахаридом in vitro.

Фармакокінетика. Після в/в введення 300 000ؘ МО/10 мл у крові здорової людини концентрація зменшується лінійно через 3 год. Період напіврозпаду становить приблизно 40 хв. Через 6 год після введення 24% улінастатину знаходиться в сечі. Період напіврозпаду улінастатину протягом 0–3 год після ін’єкції — 33 хв, а протягом наступних 4 год період напіврозпаду — 2 год. Розподіл улінастатину був досліджений після ін’єкції тваринам шляхом вимірювання радіоактивності у оперативно видалених органах. Через 15 хв після ін’єкції було встановлено 44% радіоактивності у нирках та 9% — у печінці, що говорить про те, що нирки є головним місцем метаболізму улінастатину.

Показання УЛІНАСТАТИН

лікування гострого панкреатиту, хронічного панкреатиту у стадії загострення, після проведення ендоскопічної ретроградної холангіопанкреатографії (ЕРХПГ).

Застосування УЛІНАСТАТИН

вміст флакона відновити у 100 мл 5% р-ну глюкози або 100 мл 0,9% р-ну натрію хлориду.

При гострому панкреатиті вводять 200 000 МО препарату шляхом в/в інфузії протягом 1 год 2–3 рази на добу протягом 3–5 днів.

При загостренні хронічного панкреатиту, після проведення ЕРХПГ вводять 100 000–200 000 МО препарату шляхом в/в інфузії протягом 1 год 1–3 рази на добу протягом 3–5 днів.

Дозу коригують залежно від віку хворих і тяжкості симптомів.

Протипоказання

гіперчутливість до улінастатину.

Побічна дія

з боку ШКТ: нудота, блювання, діарея;

лабораторні показники: зміна показників АсАТ, АлАТ; зменшення кількості лейкоцитів;

загальні розлади та реакції у місці введення: підвищення температури тіла; почервоніння, свербіж, біль у місці введення, алергічні реакції.

Особливості застосування

застосування у період вагітності або годування грудьми. Не застосовують.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Невідома.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

не досліджена.

Передозування

випадки передозування не описані. Специфічний антидот відсутній.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko