ТОБРАМІЦИН (TOBRAMYCINUM)

Опис активної речовини

Фармакологічні властивості

аміноглікозидний а/б, що продукується м/о Streptomyces tenebrarius; діє переважно шляхом пригнічення синтезу білків м/о, що призводить до зміни проникності його клітинних мембран, прогресуючого руйнування клітинної оболонки та кінцевої загибелі бактерій; чинить бактерицидну дію у концентраціях, рівних або незначно вищих за інгібуючу концентрацію.

Показання ТОБРАМІЦИН

тривале лікування хр. інфекції легень, cпричиненої бактерією Pseudomonas aeruginosa, у дорослих та дітей віком від 6 років з муковісцидозом (кістозним фіброзом).

Застосування ТОБРАМІЦИН

р-н д/інгал.: доза для дорослих і дітей віком від 6 р: 300 мг (1 амп.) 2 р/добу (вранці та ввечері) впродовж 28 днів, з інтервалом між прийомами доз у межах 12 год; порошок д/інгал.: доза однакова для всіх пацієнтів незалежно від віку або маси тіла; рекомендоване дозування — 112 мг (4 капс.)/добу, за два прийоми, протягом 28 днів; застосовується послідовними циклами: по 28 днів лікування з інтервалом 28 днів без лікування; дві дози (по 4 капс. кожна) інгалювати з максимально можливим інтервалом 12 год., але не менше 6 год.; лікування повинне тривати на циклічній основі протягом такого періоду часу, поки включення препарату в схему лікування приносить клінічну користь пацієнтові.

Протипоказання

підвищена чутливість до тобраміцину і будь-якого аміноглікозидного а/б або до будь-якої з допоміжних речовин.

Побічна дія

кровохаркання; носова кровотеча; розлади з боку легенів, диспное, дисфонія, продуктивний кашель, кашель, свистяче дихання, хрипи, дискомфорт у ділянці грудної клітки, закладеність носа, підвищення рівня глюкози в крові; втрата слуху та шум у вухах; орофарингеальний біль; блювання, діарея, подразнення у горлі, нудота, дисгевзія; висипання; кістково-м’язовий біль у ділянці грудної клітки; гарячка.

Лікарські препарати які містять активну речовину ТОБРАМІЦИН

БРАКСОН
БРАКСОН
Юрія-Фарм
аміноглікозиди
БРАМІТОБ
Амакса Фарма
аміноглікозиди
ТОБРЕКС 2X
ТОБРЕКС 2X
Новартіс Фарма
протимікробні засоби
ТОБРЕКС
Новартіс Фарма
протимікробні засоби
ТОБРОСОПТ
ТОБРОСОПТ
Варшавский ФЗ Польфа АО
протимікробні засоби
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko