0
UA | RU

САЛЬБУТАМОЛ (SALBUTAMOLUM)

Опис активної речовини

Лікарські препарати які містять активну речовину САЛЬБУТАМОЛ

адренергічні препарати для інгаляційного застосування
адренергічні препарати для інгаляційного застосування
адренергічні препарати для інгаляційного застосування
адренергічні препарати для інгаляційного застосування
адренергічні препарати для інгаляційного застосування
адренергічні препарати для інгаляційного застосування
адренергічні препарати для інгаляційного застосування
адренергічні препарати для інгаляційного застосування

Фармакологічні властивості

у терапевтичних дозах діє на бета-2-адренорецептори мускулатури бронхів з мінімальною або повною відсутністю дії на бета-1-адренорецептори серця, забезпечуючи швидку (протягом 5 хв) та короткодіючу (4-6 год) бронходилатацію у хворих з оборотною обструкцією дихальних шляхів.

Показання САЛЬБУТАМОЛ

аерозоль: короткотривале (від 4 до 6 год) розширення бронхів зі швидким початком (приблизно протягом 5 хв) при обструкції дихальних шляхів; купірування нападів ядухи, при захворюваннях, що супроводжуються обструкцією дихальних шляхів, таких як БА; профілактика приступів бронхоспазму, пов’язаних з дією алергену або спричинених фізичним навантаженням; у комплексній терапії хворих на БА; р-н д/інгал.:лікування дорослих та дітей віком від 4 років, для швидкого купірування г. нападів БА, а також для лікування хворих із хр. обструктивним бронхітом, які не реагують на традиційну терапію.

Застосування САЛЬБУТАМОЛ

інгаляційно — дозований аерозоль, 100 мкг/доза; дорослі (включаючи пацієнтів літнього віку): для купірування г. бронхоспазму 100-200 мкг (1-2 інгаляції); профілактично, перед фізичним навантаженням або очікуваним контактом з алергенами 200 мкг (2 інгаляції) за 10-15 хв до очікуваного контакту з алергеном або до фізичного навантаження; при тривалій підтримуючій терапії 200 мкг (2 інгаляції 4 р/добу; діти від 4 років: для купірування г. бронхоспазму 100-200 мкг (1-2 інгаляції); профілактично, перед фізичним навантаженням або очікуваним контактом з алергенами 100-200 мкг (1-2 інгаляції) за 10-15 хв до фізичного навантаження або до очікуваного контакту з алергеном; при тривалій підтримуючій терапії 200 мкг (2 інгаляції) 4 р/добу; загальна добова доза не вище 800 мкг (8 інгаляцій); небули — дорослі (в т.ч. пацієнти літнього віку): звичайна початкова доза інгаляційно 2,5 мг, вона може бути збільшена до 5 мг; повторювати інгаляцію можна до 4 р/добу; для лікування дорослих з тяжкою обструкцією дихальних шляхів дози можуть бути збільшені до 40 мг/добу, лікування проводити у стаціонарних умовах під наглядом лікаря; діти: до 4 років слід застосовувати інші лікарські форми препарату; клінічна ефективність шляхом небулізації у дітей віком до 18 місяців не встановлена; р-н для ін’єкцій: можна вводити в/м, в/в (повільно); в/м — 0,5 мг з розрахунку 8 мкг на 1 кг маси тіла кожні 4 год; в/в (повільно) 0,25 мг з розрахунку 4 мкг на 1 кг маси тіла.

Протипоказання

гіперчутливість до препарату; період вагітності та годування груддю; сальбутамол у формі аерозолю для інгаляцій при передчасних пологах та у випадках загрози аборту не застосовується.

Побічна дія

реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, кропив’янку, бронхоспазм, ларингоспазм, мультиформна еритема, с-м Стівенса-Джонсона, артеріальна гіпотензія та колапс; гіпокаліємія, гіперглікемія; лактоацидоз; тремор, головний біль; психомоторне збудження, гіперактивність, нервозність, запаморочення, безсоння, дезорієнтація, порушення пам’яті, агресивність, панічний стан, галюцинації, суїцидальні спроби, шизофреноподобні розлади; шум у вухах, запаморочення, нудота, блювання; тахікардія; пришвидшене серцебиття, біль у грудях; периферична вазодилатація, підвищення або зниження артеріального тиску; порушення серцевого ритму, включаючи фібриляцію шлуночків, суправентрикулярну тахікардію та екстрасистолію; периферична вазодилатація; фарингеальний набряк; нудота, блювання; абдомінальні болі, біль в епігастральній ділянці; біль у м’язах, спазми у м’язах; затримка сечі, симптоми інфекції сечовидільних шляхів; посилене потовиділення, підвищення апетиту, гарячка.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko