0
UA | RU

СУЛЬФАНІЛАМІД (SULFANILAMIDUM)

Опис активної речовини

Лікарські препарати які містять активну речовину СУЛЬФАНІЛАМІД

Фармакологічні властивості

має бактеріостатичний ефект щодо Гр(+) і Гр(-) бактерій — стрептококів, пневмококів, гонококів, кишкової палички; механізм дії препарату зумовлений конкурентним антагонізмом з параамінобензойною кислотою (ПАБК) і конкурентним пригніченням дигідроптероатсинтетази, що призводить до порушення синтезу тетрагідрофолієвої кислоти, необхідної для синтезу пуринових і піримідинових основ; внаслідок цього порушується синтез нуклеїнових к-т (ДНК та РНК) бактеріальних клітин і гальмується їх розмноження.

Показання СУЛЬФАНІЛАМІД

виразки, опіки, тріщини, рани, піодермії, бешихове запалення та інші патологічні гнійно-запальні процеси шкіри, які супроводжуються присутністю мікроорганізмів або спричинені останніми, не супроводжуються вираженою ексудацією, інфіковані рани у стадії регенерації.

Інфекційно-запальні захворювання очей, спричинені чутливими до дії препарату бактеріями: кон’юнктивіти, блефарити, гнійні виразки рогівки.

Застосування СУЛЬФАНІЛАМІД

наносити тонким шаром на уражену поверхню відкритим способом або під марлеву пов’язку; кількість аплікацій на добу, тривалість застосування коригують залежно від характеру захворювання та досягнутого терапевтичного ефекту.

В офтальмології: дорослим — р-н 300 мг/мл по 2 — 3 крап. в уражене око 5 — 6 р/добу (через кожні 4 — 5 год); дітям від 2 міс. — р-н 200 мг/мл по 1 — 2 крап. в уражене око 4 — 5 р/добу.Курс лікування визначає лікар залежно від характеру та тяжкості захворювання. У середньому курс становить 7 — 10 днів.

Протипоказання

гіперчутливість до сульфаніламідів та інших компонентів препарату, ниркова недостатність, г. порфірія, період вагітності та годування груддю.

Побічна дія

АР (дерматити, кропив’янка).

При застосуванні в офтальмології: місцеве подразнення, поколювання і печіння, неспецифічний кон’юнктивіт, гіперемію кон’юнктиви, приєднання вторинної інфекції і АР, рідкі летальні випадки ч/з важкі р-ції на сульфаніламіди, включаючи с-м Стівенса — Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, фульмінантний гепатонекроз, агранулоцитоз, апластичну анемію та інші порушення крові, бактеріальні та грибкові виразки рогівки.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko