СУЛЬФАНІЛАМІД (SULFANILAMIDUM)

Опис активної речовини

Фармакологічні властивості

має бактеріостатичний ефект щодо Гр(+) і Гр(-) бактерій — стрептококів, пневмококів, гонококів, кишкової палички; механізм дії препарату зумовлений конкурентним антагонізмом з параамінобензойною кислотою (ПАБК) і конкурентним пригніченням дигідроптероатсинтетази, що призводить до порушення синтезу тетрагідрофолієвої кислоти, необхідної для синтезу пуринових і піримідинових основ; внаслідок цього порушується синтез нуклеїнових к-т (ДНК та РНК) бактеріальних клітин і гальмується їх розмноження.

Показання СУЛЬФАНІЛАМІД

виразки, опіки, тріщини, рани, піодермії, бешихове запалення та інші патологічні гнійно-запальні процеси шкіри, які супроводжуються присутністю мікроорганізмів або спричинені останніми, не супроводжуються вираженою ексудацією, інфіковані рани у стадії регенерації.

Інфекційно-запальні захворювання очей, спричинені чутливими до дії препарату бактеріями: кон’юнктивіти, блефарити, гнійні виразки рогівки.

Застосування СУЛЬФАНІЛАМІД

наносити тонким шаром на уражену поверхню відкритим способом або під марлеву пов’язку; кількість аплікацій на добу, тривалість застосування коригують залежно від характеру захворювання та досягнутого терапевтичного ефекту.

В офтальмології: дорослим — р-н 300 мг/мл по 2 — 3 крап. в уражене око 5 — 6 р/добу (через кожні 4 — 5 год); дітям від 2 міс. — р-н 200 мг/мл по 1 — 2 крап. в уражене око 4 — 5 р/добу.Курс лікування визначає лікар залежно від характеру та тяжкості захворювання. У середньому курс становить 7 — 10 днів.

Протипоказання

гіперчутливість до сульфаніламідів та інших компонентів препарату, ниркова недостатність, г. порфірія, період вагітності та годування груддю.

Побічна дія

АР (дерматити, кропив’янка).

При застосуванні в офтальмології: місцеве подразнення, поколювання і печіння, неспецифічний кон’юнктивіт, гіперемію кон’юнктиви, приєднання вторинної інфекції і АР, рідкі летальні випадки ч/з важкі р-ції на сульфаніламіди, включаючи с-м Стівенса — Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, фульмінантний гепатонекроз, агранулоцитоз, апластичну анемію та інші порушення крові, бактеріальні та грибкові виразки рогівки.

geoapteka.ua

Лікарські препарати які містять активну речовину СУЛЬФАНІЛАМІД

СТРЕПТОЦИД
Галичфарм
таблетки 300 мг блістер в пачці, № 10
порошок нашкіриний 5 г саше, № 20
Исток-Плюс
порошок нашкіриний 15 г флакон полімерний, № 1
Лубнифарм
лінімент 5 % туба 30 г, № 1
Лубнифарм
мазь 10 % банка 25 г, № 1
Лубнифарм
мазь 10 % туба 25 г, № 1
Лубнифарм
таблетки 300 мг блістер, № 10
Монфарм
таблетки 0,5 г блістер, № 10
Тернофарм
таблетки 0,3 г блістер, № 10
Тернофарм
таблетки 0,5 г блістер, № 10
СТРЕПТОЦИДОВА МАЗЬ 10%
Віола
мазь 10 % контейнер 25 г, № 1
Віола
мазь 10 % туба 25 г, № 1
СТРЕПТОЦИДОВА МАЗЬ 5%
Віола
мазь 5 % контейнер 25 г, № 1
Віола
мазь 5 % туба 25 г, № 1
хіміотерапевтичні засоби для місцевого застосування
СТРЕПТОЦИД-ДАРНИЦЯ
СТРЕПТОЦИД-ДАРНИЦЯ
таблетки 300 мг контурна чарункова упаковка, № 10
сульфаніламіди та триметоприм
СТРЕПТОЦИДОВА МАЗЬ 10%
СТРЕПТОЦИДОВА МАЗЬ 10%
мазь 10 % туба 25 г, № 1
хіміотерапевтичні засоби для місцевого застосування
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko