НІТРОКСОЛІН (NITROXOLINUM)

Опис активної речовини

Фармакологічні властивості

синтетичний уроантисептик, що діє за механізмом хелатування; селективно інгібує синтез бактеріальної ДНК, утворюючи комплекси з металовмісними ферментами мікробної клітини та запобігаючи їх зв’язуванню зі специфічним субстратом, що призводить до бактеріостатичного, б/ц і фунгіцидного ефекту; ефективний щодо широкого спектра Гр(+) та Гр(-) м/о і грибів; його антибактеріальний і протигрибковий спектр охоплює більшість м/о, що спричинюють інфекції сечових шляхів: Escherichia coli, Ureaplasma urealyticum, Mycoplasma hominis, Candida spp., Torulopsis spp.; Proteus spp., Staphylococcus spp.; Pseudomonas spp., Providencia spp., Klebsiella spp., Enterobacter spp., Serratia spp.; анаеробні бактерії; Corynebacterium diphteriae, Enterococcus spp., Salmonella spp., Shigella spp., Neisseria gonorrhoeae та Hemophillus influenzaе.

Показання НІТРОКСОЛІН

г., хр. та рецидивуючі інфекції сечовивідних шляхів (цистит, уретрит, уретерит), спричинені Гр(+) та Гр(-) м/о і грибами, чутливими до нітроксоліну; профілактика рецидивуючих інфекцій сечовивідних шляхів.

Застосування НІТРОКСОЛІН

табл.: для дорослих рекомендована добова доза — 400-800 мг, розподілена на 4 прийоми; середня добова доза — 400 мг; при тяжких захворюваннях добову дозу збільшити до 800 мг; МДД — 800 мг; для дітей старше 3 років рекомендована добова доза становить 200-400 мг; тривалість лікування залежить від характеру та перебігу захворювання; при хр. інфекціях призначають повторними курсами тривалістю 2 тижн. з двотижневими перервами (курс лікування може тривати кілька міс.); капс.: при г. інфекціях сечовивідних шляхів дорослим по 250 мг 3 р/добу 5-10 днів; при хр. інфекціях сечовивідних шляхів і з метою профілактики рецидивів добова доза для дорослих — 250-500 мг.

Протипоказання

гіперчутливість до нітроксоліну або іншого компонента ЛЗ, до інших хінолінів; тяжка ПН та НН (КлКр<0,33 мл/с).

Побічна дія

нудота, блювання, втрата апетиту; зниження активності трансаміназ, порушення ф-ції печінки; можливі шкірні висипання, свербіж; АР з розвитком тромбоцитопенії; головний біль, атаксія, парестезії, полінейропатія; зменшення вмісту сечової к-ти плазмі крові; при лікуванні сеча забарвлюється в інтенсивний жовтий колір; тахікардія, загальна слабкість.

geoapteka.ua

Лікарські препарати які містять активну речовину НІТРОКСОЛІН

5-НОК
5-НОК
Sandoz
інші антибактеріальні засоби
НІТРОКСОЛІН
НІТРОКСОЛІН
Технолог
інші антибактеріальні засоби
НІТРОКСОЛІН таблетки
НІТРОКСОЛІН таблетки
Борщагівський ХФЗ
інші антибактеріальні засоби
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko