ФОРМОТЕРОЛ (FORMOTEROLUM)

Опис активної речовини

Лікарські препарати які містять активну речовину ФОРМОТЕРОЛ

ЗАФІРОН
Адамед Фарма С.А.
ЗАФІРОН
порошок для інгаляцій у капсулах 12 мкг блістер з інгалятором, № 60, 120
адренергічні препарати для інгаляційного застосування
ФОРМОТЕРОЛ ІЗІХЕЙЛЕР
Orion Corporation
ФОРМОТЕРОЛ ІЗІХЕЙЛЕР
порошок для інгаляцій 120 доз інгалятор з захисним контейнером для інгалятора, № 1
порошок для інгаляцій 120 доз інгалятор, № 1
адренергічні препарати для інгаляційного застосування
ФОРТІКС
Inteli Generics Nord
ФОРТІКС
порошок для інгаляцій, тверді капсули 12 мкг блістер у комплекті з інгалятором, № 60
адренергічні препарати для інгаляційного застосування
ФОРАТЕК аерозоль [Архів]
Ципла
аерозоль (суспензія) для інгаляцій 12 мкг/доза контейнер 120 доз, № 1
адренергічні препарати для інгаляційного застосування
Фортулін [Архів]
MEDA Pharmaceuticals Switzerland
порошок для інгаляцій 12 мкг/доза картридж у контейнері 60 доз, № 1
адренергічні препарати для інгаляційного застосування

Фармакологічні властивості

селективний β2-адренергічний стимулятор. У пацієнтів зі зворотною обструкцією дихальних шляхів він спричиняє швидкий бронходилататорний ефект (протягом 1-3 хв), що значною мірою триває протягом 12 годин після інгаляції. У терапевтичних дозах вплив на серцево-судинну систему мінімальний і виникає лише в окремих випадках. Формотерол інгібує вивільнення гістамінів і лейкотрієнів з пасивно сенсибілізованої легені людини. Спостерігались деякі протизапальні властивості, такі як інгібування набряку і запальної акумуляції клітин.

Показання ФОРМОТЕРОЛ

лікування та профілактика бронхоспазму у хворих на БА; профілактика бронхоспазму, спричиненого алергенами, холодним повітрям, фізичним навантаженням; профілактика та лікування порушень бронхіальної прохідності у хворих на ХОЗЛ, у т.ч. з хр. бронхітом та емфіземою; лікування БА у пацієнтів, які використовують інгаляційні кортикостероїди або які потребують лікування β2— агоністами тривалої дії; для зменшення симптомів обструкції дихальних шляхів у пацієнтів з ХОЗЛ, які потребують лікування β2-агоністами тривалої дії.

Застосування ФОРМОТЕРОЛ

дорослим при БА та ХОЗЛ: 12-24мкг 2р/добу; у тяжчих випадках можна призначати по 2 капс. 2 р/добу; МДД підтримуюча 48 мкг (4 капс); додатково до підтримуючої дози можна призначити 1-2 капс./добу; ХОЗЛ: 1-2 капс./інгаляцій (12-24 мкг) 2 р/добу; МДД для підтримуючої терапії 48 мкг/добу; для профілактики бронхоспазму, спричиненого фізичними вправами чи впливом відомих алергенів, якого не можна уникнути: дорослим по 1 капс. для інгаляцій (12 мкг) за 15 хв перед вправами чи впливом алергенів; пацієнтам із тяжкою БА можуть знадобитися 2 капс. для інгаляцій (24 мкг); дітям старше 6 років: по 1 капс. для інгаляцій (12 мкг) за 15 хв перед вправами чи впливом алергенів; 1 капс. для інгаляції (12 мкг) 2 р/добу, при БА, МДД 24 мкг/добу.

Протипоказання

гіперчутливість до формотеролу, лактози моногідрату, будь-яких компонентів препарату чи інших β2-адренергічних стимуляторів; тахіаритмія, атріовентрикулярна блокада третього ступеня, ідіопатичний підклапанний аортальний стеноз, гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія, тиреотоксикоз; пацієнти з підозрюваним чи відомим подовженням інтервалу QT (QTc >0,44 сек); дитячий вік до 6 років.

Побічна дія

тремор, спазми м’язів, міалгія; відчуття серцебиття, тахікардія; головний біль, збудження, запаморочення, відчуття тривоги, нервозність, безсоння; погіршання клінічного стану, сухість у роті, подразнення у роті та горлі; тяжка артеріальна гіпотензія, ангіоневротичний набряк, свербіж, висипання, периферичні набряки, зміна смакових відчуттів, нудота, подразнення слизової оболонки очей, набряк повік.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko