• Кабинет
 • ЕРГОКАЛЬЦИФЕРОЛ (ERGOCALCIFEROLUM)

  Опис активної речовини

  Фармакологічні властивості

  регулює обмін фосфору і кальцію в організмі, сприяє їх всмоктуванню в кишечнику за рахунок збільшення проникності його слизової оболонки і адекватному депонуванню в кістковій тканині; дія посилюється при одночасному надходженні сполук кальцію і фосфору; відноситься до групи вітамінів, розчинних у оліях.

  Показання ЕРГОКАЛЬЦИФЕРОЛ

  профілактика та лікування гіповітамінозу D рахіту, при захворюваннях кісток, зумовлених порушенням обміну кальцію (різні форми остеопорозу, остеомаляція), при порушеннях функцій паращитовидних залоз, (тетанія), туберкульозі шкіри та кісток, псоріазі, системному червоному вовчаку (СЧВ) шкіри і слизових оболонок.

  Застосування ЕРГОКАЛЬЦИФЕРОЛ

  внутрішньо під час їди; 1 мл р-ну містить 50000 МО; 1 крап. з очної піпетки або дозуючого пристрою містить близько 1400 МО; рахіт — по 1400-5600 МО/добу протягом 30-45 днів; після досягнення лікувального ефекту переходять на профілактичне призначення по 500 МО/добу до досягнення дитиною 3-річного віку; у літні місяці роблять перерву у прийомі; для профілактики рахіту у новонароджених та дітей грудного віку призначають вагітним та матерям-годувальницям; при вагітності з 30-32 тижнів — 1400 МО/добу протягом 6-8 тижнів; матерям-годувальницям — по 500-1000 МО/добу з перших днів годування і до початку його призначення дитині; з метою профілактики доношеним дітям призначають із 3-ого тижня життя; недоношеним та дітям, які знаходяться на штучному вигодовуванні, близнюкам, дітям, які перебувають у несприятливих екологічних і побутових умовах, призначають із 2-ого тижня життя; для профілактики рахіту можна призначати різними методами: фізіологічний метод — щоденно доношеним дітям, протягом 3-х років, за винятком 3-х літніх місяців — по 500 МО/добу (курсова доза на рік — 180000 МО); курсовий метод — щоденно дитині по 1400 МО протягом 30 днів на 2-6-10-му місяці життя, у подальшому — до 3-річного віку по 2-3 курси на рік з інтервалами у 3 місяці (курсова доза на рік — 180000 МО); недоношеним дітям добова профілактична доза може бути збільшена до 1000 МО щоденно протягом першого півріччя життя; у подальшому — по 1400-2800 МО/добу протягом місяця 2-3 р/рік з інтервалами 3-4 місяці; лікування туберкульозного вовчаку у дорослих — 100000 МО/добу, дітям до 16 років добова доза від 25000 до 75000 МО (за 2 прийоми); курс лікування — 5-6 міс.

  Протипоказання

  гіперчутливість до компонентів препарату; гіпервітаміноз D; активна форма туберкульозу легень; виразкова хвороба шлунка та ДПК; г. та хр. захворювання печінки та нирок; органічні захворювання серця та судин у ст. декомпенсації; підвищений рівень кальцію та фосфору в крові та сечі; саркоїдоз; сечокам’яна хвороба.

  Побічна дія

  при довготривалому застосуванні високих доз можливі: реакції гіперчутливості, у т.ч. висипання, кропив’янка, свербіж; головний біль, вертиго, порушення сну, роздратування, депресії; гіперфосфатемія, підвищення у сечі рівня кальцію (можливий кальциноз внутрішніх органів); анорексія, втрата апетиту, діарея, нудота, блювання; біль у кістках; протеїнурія, циліндрурія, лейкоцитурія; загальна слабкість, пропасниця.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko