0
UA | RU

ДОКСОФІЛІН (DOXOFYLLINUM)

Опис активної речовини

Лікарські препарати які містять активну речовину ДОКСОФІЛІН

АЕРОФІЛІН
Ей.Бі.Сі. Фармасьютіци
інші засоби для системного застосування при обструктивних захворюваннях дихальних шляхів

Фармакологічні властивості

бронхолітична дія; діє виключно на гладенькі м”язи бронхів та легеневих судин, що призводить до бронходилятації; не має стимулюючої дії на ЦНС та не впливає на роботу серця, судин та нирок; при високих концентраціях доксофілін здатний пригнічувати вивільнення клітинного гістаміну.

Показання ДОКСОФІЛІН

БА, захворювання легень з бронхіальним спастичним компонентом (ХОЗЛ).

Застосування ДОКСОФІЛІН

табл.: дози встановлюються лікарем індивідуально залежно від віку, маси тіла та особливостей метаболізму хворого; середня добова доза для дорослих та дітей віком від 12 років 800-1200 мг (1 табл. 2-3 рази на добу); дітям від 6 до 12 років — по ½ табл. 2-3 рази на добу (12-18 мг/кг на добу).

Протипоказання

гіперчутливість до доксофіліну або до інших похідних ксантину; гострий інфаркт міокарда; артеріальна гіпотензія; період годування грудьми.

Побічна дія

нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці, шлунково- стравохідний рефлекс; діарея, диспепсія; дратівливість, головний біль, безсоння, запаморочення, тремор; екстрасистолія, відчуття серцебиття; тахипное; гіперглікемія, альбумінурія; анафілактичний шок (ангіоневротичний набряк).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

не застосовувати одночасно з іншими препаратами, що містять ксантин. Обмежити прийом харчових продуктів і напоїв, що містять кофеїн.

Дотримуватися обережності при одночасному застосуванні з симпатоміметиками.

При одночасному застосуванні доксофіліну з еритроміцином, тролеандоміцином, лінкоміцином, кліндаміцином, алопуринолом, циметидіном, вакциною проти грипу, пропранололом, а також при взаємодії ксантинів з дисульфірамом, флувоксаміном, інтерфероном альфа, пероральними контрацептивами може уповільнюватися виведення похідних ксантину, при цьому може підвищуватися рівень препарату у плазмі крові. У таких випадках слід зменшити дозу препарату.

При одночасному застосуванні доксофіліну з фенітоїном, іншими протисудомними засобами та тютюновим димом, а також при взаємодії ксантинів з рифампіцином, ритонавіром, сульфінпіразоном може прискорюватися виведення похідних ксантину, при цьому зменшується Т½ у плазмі крові. У цих випадках слід збільшити дозу препарату.

У ксантинів відзначений токсичний синергізм з ефедрином, а також з галотаном або кетаміном, також можлива протидія впливу аденозину та інших нервово-м’язових блокаторів.

Елімінація літію може збільшитися з наступною втратою ефекту.

Ксантіни можуть посилити гіпокаліємію, викликану гіпоксією чи пов’язану з застосуванням агоністів β2-адренорецепторів, кортикостероїдів і діуретичних препаратів.

Слід уникати одночасного застосування ксантинів та блокаторів β2-адренорецепторів (призводить до виникнення бронхоспазму).

Передозування

симптоми: серцеві аритмії, судоми (тонічні, клонічні), ажитація, посилення діурезу, посилення проявів побічних реакцій.

Специфічного антидоту немає. Застосовувати симптоматичну терапію серцевої недостатності, протисудомну терапію. Після зникнення ознак інтоксикації терапію можна відновити.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko