0
UA | RU

ДОКСОРУБІЦИН (DOXORUBICINUM)

Опис активної речовини

Лікарські препарати які містять активну речовину ДОКСОРУБІЦИН

цитотоксичні антибіотики та споріднені препарати
цитотоксичні антибіотики та споріднені препарати
цитотоксичні антибіотики та споріднені препарати

Фармакологічні властивості

принцип дії пов’язаний зі здатністю зв’язуватися з ДНК та пригнічувати синтез нуклеїнових кислот; проникає в середину клітини, безпосередньо в навколоядерцевий хроматин. Спостерігається швидке пригнічення синтезу нуклеїнових кислот та мітотичної активності, а також поява хромосомних аберацій.

Показання ДОКСОРУБІЦИН

послаблення симптомів при ряді неопластичних патологій, у тому числі при лікуванні раку молочної залози, легень, сечового міхура, щитовидної залози і яєчників; остеосаркоми та саркоми м’яких тканин, лімфоми Ходжкіна та неходжкінських лімфом, нейробластоми, пухлини Вільмса, гострого лімфобластного лейкозу та гострої мієлобластної лейкемії, при лікуванні інших видів солідних пухлин.

Застосування ДОКСОРУБІЦИН

монотерапія: дорослі-доза 60-75 мг/м2 поверхні тіла в/в інфузією з 21-денним інтервалом. Дозу можна вводити у вигляді разової дози або розподілити на 2-3 щоденних введення. Діти — доза 30 мг/м2/добу в/в протягом 3-х днів поспіль; повторювати курс через кожні 4 тижні. Сумарна доза при в/в введенні не повинна перевищувати 550 мг/м2 поверхні тіла незалежно від схеми застосування. Поліхіміотерапія — доза 25-50 мг/м2 кожні 3-4 тижні з іншими мієлосупресивними засобами та доза 60-75 мг/м2 з іншими мієлодепресивними засобами. В/в слід вводити протягом 5-10 хв. Зовнішнє інтравезикальне введення: 30-50 мг на інстиляцію з інтервалом від 1 тиж. до 1 міс. Інтравезикальне введення не призначають при проліферуючих пухлинах, що проникають у м’язовий шар стінок сечового міхура. Вводять препарат у концентрації 1 мг/мл ч/з катетер і залишати у сечовому міхурі на 1-2 год. Після інфузії пацієнта слід перевернути для збільшення площі дії р-ну на сечовий міхур і слизову оболонку сечового міхура. Щоб уникнути небажаного розведення препарату сечею, пацієнтів слід попередити, щоб вони не вживали рідину протягом 12 год до інфузії і випорожнилися після закінчення інфузії.

Протипоказання

гіперчутливість до доксирубіцину або до інших компонентів препарату, інших антрациклінів чи антрацендіонів; при в/в введенні: персистуюча мієлосупресія; тяжка печінкова недостатність; нещодавно перенесений ІМ; тяжка аритмія; тяжка СН; попереднє лікування максимальними кумулятивними дозами доксорубіцину, даунорубіцину, епірубіцину, ідарубіцину та/або іншими антрациклінами та антрацендіонами; при інтравезикальному введенні: інфекції сечовивідного тракту; запалення сечового міхура; гематурія.

Побічна дія

г.лімфобластний лейкоз та г.мієлобластний лейкоз, лейкопенія, нейтропенія, анемія, тромбоцитопенія; гарячка, інфекції, сепсис/септицемія, септичний шок, кровотеча, тканинна гіпоксія, смерть; анафілаксія; анорексія, дегідратація, гіперурикемія; кон’юнктивіт/кератит, сльозотеча; кардіотоксичність тахіаритмія, а/в блокада, блокада ніжок п.Гіса, асимптоматичне зменшення фракції викиду лівого шлуночка, застійна СН; тахікардія, в т.ч.надшлуночкової тахікардії, зміни на ЕКГ; тромбофлебіт, флебосклероз, тромбоемболія, приливи крові, шок; нудота, блювання, мукозит/стоматит, гіперпігментація слизової оболонки рота, езофагіт, абдомінальний біль, ерозія слизової оболонки шлунка, ШКК, діарея, коліт; зміни рівнів трансаміназ; алопеція, у т.ч. припинення росту бороди, висип на шкірі/свербіж, місцева токсичність, зміни шкіри, гіперпігментація шкіри та нігтів, фоточутливість, гіперчутливість до опроміненої шкіри, кропив’янка, акральна еритема, дизестезія долонь та підошв; р-ції у місці вв., тяжкий целюліт, хроматурія; при в/міхуровому введенні-гематурія, симптоми подразнення міхура, відчуття печіння в ділянці сечового міхура та при сечовипусканні, дизурія, утруднене сечовипускання та полакіурія, геморагічний цистит, некроз стінки сечового міхура; аменорея, олігоспермія та азооспермія; to, нездужання, астенія, з циклофосфамідом для лікування ранніх метастазів раку молочної залози в аксилярні л/у втрата ваги; тромбофлебіт в місці ін’єкції.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko