ЦИКЛОСЕРИН (CYCLOSERINUM)

Опис активної речовини

Фармакологічні властивості

має бактеріостатичну та бактерицидну дію залежно від к-ції препарату у місці запалення та чутливості м/о. Механізм дії полягає в інгібуванні синтезу клітинної стінки чутливих штамів Гр(+) і Гр(-) бактерій та Mycobacterium tuberculosis. Циклосерин слід використовувати у комбінації з іншими ПТП.

Показання ЦИКЛОСЕРИН

активна форма легеневого та позалегеневого туберкульозу у складі комбінованої терапії, за умови чутливості мікроорганізмів до циклосерину і після неефективного лікування ЛЗ 1-го ряду (застосовують тільки як препарат 2-го ряду,); г. інфекції сечовивідних шляхів, спричинені чутливими м/о: тільки тоді, коли звичайна терапія виявилася неефективною і коли була визначена чутливість м/о до цього препарату.

Застосування ЦИКЛОСЕРИН

внутрішньо незалежно від прийому їжі, але для запобігання побічних ефектів з боку травного тракту краще застосовувати під час їди; дорослі: звичайна доза становить від 500 мг до 1000 мг/добу за кілька прийомів: початкова доза для дорослих 250 мг 2р/добу з 12-годинним інтервалом протягом 2 тижнів, МДД 1 г; діти віком від 5 років: звичайна доза від 10 мг/кг маси тіла на добу, розподілена на 2 прийоми, після цього її корегують залежно від к-ції препарату в плазмі крові та терапевтичного ефекту; бажана пікова концентрація в плазмі — 15 — 40 мкг/мл; МДД 750 мг; пацієнти літнього віку: пацієнтам віком від 60 років, а також з масою тіла менше 50 кг рекомендована доза 250 мг циклосерину 2р/добу; тривалість лікування залежить від перебігу захворювання, лабораторних, радіологічних даних та переносимості.

Протипоказання

підвищена чутливість до циклосерину або до інших компонентів препарату; органічні захворювання ЦНС; депресія; порушення психіки; виражене збудження чи психоз; епілепсія; схильність до судомних нападів; психічні захворювання в анамнезі, тяжка ниркова недостатність, СН, алкоголізм.

Побічна дія

головний біль, запаморочення, порушення сну (інколи, навпаки, сонливість), відчуття тривоги, підвищена дратівливість, погіршання пам’яті, парестезії, периферичні неврити, блювання, нудота, сухість у роті, втрата апетиту; відчуття страху, галюцинаторні феномени, епілептиформні напади, втрата свідомості, підвищення рівня трансаміназ крові, мегабластна анемія, АР.

geoapteka.ua

Лікарські препарати які містять активну речовину ЦИКЛОСЕРИН

КОКСЕРИН
Macleods Pharmaceuticals Ltd
протитуберкульозні засоби
ЦИКЛОСЕРИН
Лекхім
протитуберкульозні засоби
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko