Всі працюючі аптеки України
Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

БЕНЗАЛКОНІЮ ХЛОРИД

(BENZALKONII CHLORIDUM)
Опис активної речовини
Виробник:

Склад і форма випуску

CAS №: 8001-54-5

USPDDN: алкілбензилдиметиламонію хлорид.

Mm = 170,662 Да. Білий кристалічний порошок, добрерозчинний у воді.

Лікарські препарати які містять активну речовину БЕНЗАЛКОНІЮ ХЛОРИД

Ероксія
супозиторії вагінальні 18,9 мг стрип пачка, № 10
Монфарм
Еротекс
супозиторії вагінальні 18,9 мг стрип з запахом лаванди, № 10
Сперко Україна
Еротекс
супозиторії вагінальні 18,9 мг стрип з запахом лимону, № 10
Сперко Україна
Еротекс
супозиторії вагінальні 18,9 мг стрип з запахом троянди, № 10
Сперко Україна
Септолете<sup>®</sup> зі смаком ментолу
пастилки 1 мг блістер, № 30
KRKA d.d. Novo Mesto
Фарматекс
крем піхвовий 1,2 % туба 72 г з аплікатором-дозатором, № 1
Lab. Innotech International
Фарматекс
супозиторії вагінальні 18,9 мг, № 5, 10
Lab. Innotech International
Фарматекс
таблетки вагінальні 20 мг туба, № 12
Lab. Innotech International

Фармакологічні властивості

є четвертинним амонієм, який має властивості сперміциду та антисептика; його контрацептивна дія пов’язана зі здатністю руйнувати мембрани сперматозоїдів; після контакту діючої речовини зі сперматозоїдами відбувається негайне їх знерухомлення за рахунок суттєвого порушення поверхневого натягу мембрани сперматозоїда, втрати джгутика, лізису мембрани голівки сперматозоїда з її руйнуванням та у подальшому — відривом голівки; посилення контрацептивного ефекту забезпечується шляхом коагуляції та згущення цервікального слизу, таким чином створюється додатковий бар’єр до попадання еякуляту у порожнину матки; має також антисептичну і протимікробну дію та знижує ризик зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом, проте не виключає його повністю; не впливає на лібідо та фертильність; контрацептивна ефективність вимірюється Індексом Перля та клінічно доведено, що він складає менше 1, за умови правильного використання та дотримання усіх вимог частота небажаної вагітності становить приблизно 1% на рік; при відміні застосування має оборотний ефект.

Показання БЕНЗАЛКОНІЮ ХЛОРИД

місцева контрацепція; можна застосовувати усім жінкам репродуктивного віку; використовується як самостійно, так і в комбінації з іншими методами, що посилює їх контрацептивну дію; застосування особливо доцільне: якщо існують тимчасові чи постійні протипоказання для p/os контрацепції чи внутрішньоматкової спіралі (після пологів, у період годування груддю, після переривання вагітності та у період менопаузи); при необхідності епізодичного запобігання вагітності (нерегулярне статеве життя); при застосуванні p/os контрацепції, якщо жінка забула чи спізнилась прийняти табл. (у цьому випадку потрібно додатково застосовувати бензалконію хлорид у будь-які дні циклу); як допоміжний засіб при бар’єрній контрацепції (піхвова діафрагма) чи наявності внутрішньоматкової спіралі, особливо при одночасному застосуванні деяких ліків (НПЗЗ).

Застосування БЕНЗАЛКОНІЮ ХЛОРИД

вагінальний крем застосовувати перед кожним статевим актом — захисна дія на один статевий акт починається негайно та продовжується 10 год; у разі повторного статевого акту ввести нову дозу крему; кількість доз на добу не обмежена; вагінальні супоз. або песарії ввести не менш ніж за 5 хв до статевого акту; за цей час активна сперміцидна речовина рівномірно розподіляється у піхві та діє протягом 4 год; у разі повторного статевого акту — ввести новий супоз. або песарій (1 супоз. або песарій на один статевий акт); кількість супоз. або песаріїв, яку можна використати протягом доби, необмежена; вагінальну табл. ввести лежачи на спині за 10 хв до статевого акту, тривалість дії — не менше 3 год; у разі повторного статевого акту ввести нову вагінальну табл., кількість використань обмежена індивідуальною переносимістю діючої речовини і частотою статевих актів.

Протипоказання

гіперчутливість (АР або подразнювальна дія) до компонентів препарату; вагініт, виразки та подразнення слизової оболонки піхви та шийки матки, неможливість правильного використання особами з порушеннями психіки та особами, які не допускають будь-яких втручань на статевих органах, або неспроможними зрозуміти та погодитися із цим типом контрацепції.

Побічна дія

АР, подразнення, поколювання, відчуття тепла у місці введення, контактний дерматит, свербіж, печіння у піхві або статевому члені партнера.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko